Molim pomoc

Tebra, ako je problem još uvek aktuelan, da nije uboden usb flesh u konzolu? Ako jeste, izvadi ga.

we have a winner. pisi MS-u da ti zamene za novi slim, mislim da si ti prvi koji ima jednu od tih konozla koje riknu posle update-a

Meni se nesta slicno desilo kad sam radio update preko USB-a pa sam “umro” al kad sam izvadio stick iz usb-a sve je bilo normalno. Kod mene je bio E71. Damn al mrzim raditi te update! Jbg buraz pricekaj malo, mozda izadje neki fix jer je ocigledno do update-a. Da nemas mozda negdje sacuvan dvd key? Samo da se mogne key izvaditi iz tvog citaca…

Nadam se,ja imam taj premium od 60gb iz 2008. tako da mi nije sve jedno,jer od prilike znam sta me ocekuje :S

Nisi nam rekao da li ti je fleshovana konzola, ako jeste ko zna da li ce hteti da zamene. :stuck_out_tongue:

nije to bitno, cim je uradio update, vec ima original firmware na njoj

To da, samo ne znam gde sam video na forumu u jednom od postova da kao ipak ne menja fw u stock, cak i ako se pricalo o tome cim je doslo do vesti o novom update-u.

Jesi ti siguran da je bas to taj datum? Zar ovo nije Jasper?

Sad mi nista nije jasno… Ako ovaj update pogadja Premium konzole kako to da je njega “pogodio” update iako ima konzolu iz 2009

ms je rekao da ovaj problem utiče na mali broj konzola sa hardom od 60 giga iz 09.ja mislim da je u 09. bio jasper, falkon je prestao u o8.

Al opet nema mi nikakve logike jer je to samo HDD. Ako je 2009 99% je Jasper i isto tako ne znam da ima Jasper-a u Premium-u s 60GB. Sad sam totalno zbunjen! Zao mi covjeka skroz a opet kako znati koga ce ovaj update pogoditi (osim ako se bas 100% gleda preko tog 60GB HDD-a)

ja imam premium sa 60gb iz 2008,ne iz 2009.Jel i mene obuhvata taj problem?

ko će ga znati ??? ja imam falkon od 60 giga iz o8. što ne znači apsolutno ništa.možda zakači i one iz o8. sa falkon pločom!!!:[

E sad tek nista mi nije jasno :

Following the release of the latest Xbox 360 firmware update, a large number of Xbox 360 users reported that their consoles have started giving out disc read errors.

Microsoft acknowledged the problem and made it clear that it is “not specific to older or newer versions of Xbox 360”. The company also started a replacement program for affected consoles.

The highlight of the firmware update which caused the problem is a change in the disc reading algorithms which strengthened copy protection while making available more disc space for game content. The most likely explanation for the bug is incompatibility between some DVD models and the new algorithms.

Microsoft issued the following official statement regarding the matter:

“Following a recent update to our system software, we have become aware of an issue that is preventing a very small number of Xbox 360 owners from playing retail game discs. This issue manifests itself as a unique ‘disc unreadable’ or ‘disc unsupported’ error on the screen and is unrelated to our recent public beta.”

“We are also able to detect this issue over Xbox Live and are proactively reaching out to customers that may be impacted to replace their console. Any Xbox 360 owners receiving this error are encouraged to contact us at Xbox Support | Contact Us | Call Xbox Support so we can verify if the console has been impacted.”

“This disc read error message is tied to a change in the disc reading algorithms in a recent software update and is not specific to older or newer versions of Xbox 360.”

Kao sto se da zakljuciti iz teksta problem update se ogleda u nemogucnosti pokretanja same igre a NE E64 ili neke druge greske. MS isto tako nije specificno naveo koga ovaj problem pogadja al mi nije jasno kako je covjek dobio E64 a samo odradio update

Preporucio bih svima koji imaju te od 60GB bilo Jasper ili Falcon (mada mi nije jasno ZASTO samo od 60GB) neka ne rade taj update dok se tacno ne utvrdi sta je problem kod update i nacin odklanjanja. AKo ste sigurni da mozete izvrsiti zamjenu konzole (ukoliko dobijete taj error) slobodno odradite mada…

nisam siguran za ovo oko zamene,jer Srbija,naravno,nije u xbox live regionu??daj bože da mogu konzole koje su zveknule da se zamene,onda nema zime!!! ili možda daš nekom koga znaš preko čija je zemlja u regionu da zameni??samo nagađam…

Nema veze sto nas nema na Lajvu,konzole se i zvanicno prodaju kod nas,a ako su rekli da ce menjati konzole-menjace i u Spaniji i na Tajlandu.