Moguć "nestanak" sajta i foruma u nekom trenutku :)

Zbog konstantnih pokušaja nekih likova, posebno iz Kine, uvodimo tokom narednih dana neke security mere na sajtu i forumu, i moguće je da će biti privremeni black-out. Ne bi trebalo da traje duže od par sati u najgorem slučaju a nadam se da do prekida foruma neće doći.

Vidim da par sajtova u srbiji imaju problema sa tim, uključujući i pogolemi benchmark koji ne zna kako da se odbrani, evo već druga nedelja kako ide…

Nama se još nije ništa desilo, možda zato što smo mali u odnosu na bench, ali redovno nas pinguju sa sumnjivih adresa a barem jednom dnevno iz Kine. Srećom pucaju na slepo i naš firewall ih fino odbije, ali nije to rešenje. Videćemo nadalje kako stvari idu. Takođe, ove mere bi trebalo da malo ubrzaju rad sajta i foruma.

Bench je prenatrpan forum skroz nije ni cudo sto overava, treba im organizacija.

To mozda nisu Kinezi, hackeri koriste Kinu kada hackuju jer tamo ne moze da se udje u trag ko je

Meni ispiše da je iz Kine pa ih stavljam u tu košaru, ko će ih znati.

U jbt…Vi mozete da se ubijete ako imate bas toliko…Sta oni traze na srpskoj stranici???

Ne zanima njih na kom je jeziku sajt nego traže slabosti i onda iskoriste to za npr slanje spama sa ovog domena i slične stvari.

Ma cist debilizam druze, to ti je tako.:slight_smile:

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

ma ja jbt jednostavno neznam kako to nekomu moze biti zadovoljstvo moroni ali ono full moroni

Uglavnom, izgleda da je proces završen!
Ja nisam primetio da nešto štuca ili zastajkuje (što ne znači da se neće desiti).
U ovoj temi postujte ukoliko primetite nešto da ne valja, ili ne radi.

server je u americi i onda oni stalno napadaju zato sto je amerika, to je normalno, dok na primer benchmark je u holandiji i stalno pada…

Moram te ispraviti i mi smo u Holandiji, samo je pitanje na kakvom hostu je ko.

Kakav odvratan nacin da se reklamira proizvod - tako sto ces nekome da zaposednes sajt/forum i da spamujes do iznemoglosti. Zar neko uopste klikce na te glupe linkove?

Verovatno računaju na ljudsku glupost pa neko i klikne. Najgore je što te u tim slučajevima, ako se desi, stave na crnu listu i onda se iz toga isčupati je prosto nemoguće.

pa da ja jednostavno neznam koji moron ide stiskati na te gluposti pogotovo na onaj jbn green card america glupost necuvena ono kao samo se registriraj nemoj nist radit i imat ces para ko blata bilo bi lijepo kad bi bilo istinito

pa nisu normalni…Mada imate li neko resenje za spam mejlove???pun sam spam shita na hotmailu ali na gmailu nista!

samo sam naveo primer za šta se sve eventualno može koristi hack nekog sajta.

Kako god, obavili smo šta smo imali, forum i dalje radi kako treba, idemo dalje.

Meni nod izbacuje da ima virus na sajt

verovatno je false ali ipak da vas obavestim :smiley:

verovatno imas ovaj nod32 6 , to je ova test verzija. na njemu izbacuje za sve i svasta. false je.

Imam nod 5 i jedino na ovaj site izbacuje za sad, kao sto sam reko verovatno je false