Miscrosoft i Discord pregovaraju o kupovini za $10B+

Discord već neko vreme želi da se proda, ali do sada nisu našli kupca koji bi zadovoljio njihove zahteve. Možda ovog puta nađu nekoga, jedino što znamo je da je MS aktivno uključen u ovo.

1 Like

U eri digitalizacije svaki servis bi mogao biti profitabilan ako se ozbiljno pristupi pozicioniranju na tržištu a već “razrađen” brend samo može da raste uz ms

1 Like

Discord ima 300M korisnika. Do sada nisu hteli da se prodaju jer svi potencijalni kupci su u planu imali oglašavanje kao način da servis bude profitabilan, što tvorcima Diskorda to nije način.

Ja mogu samo da kazem da mi je u doba korone ubedljivo najkoriscenija aplikacija Microsoft Teams.

5 Likes

Da, mada je Discord orijentisan ka gamingu, online zajednicama i chatu, kao i streaming.

2 Likes

Znam, ja sam doduse bas oldskul i samo koristim forume kao vid gaming socijalne interakcije.

Obicno sam dosta kritican prema tim ulaganjima MS-a u drustvene mreze, ali ovo vec obecava.

Microsoft Is in Exclusive Talks to Acquire Discord
Deal valuing chat app at $10 billion or more could be completed next month

Čini se da je ovo rešena stvar. Discord Nitro uskoro kao perk za Game Pass Ultimate lol.

1 Like

Jos bi bilo super kad bi izbacili discord za xbox :stuck_out_tongue:

Ako ovo sve prođe, naravno da će biti integrisano u Xbox.

2 Likes

Nisam upoznat s discordom osim generalne ideje, no sto on donosi da vec ne mozes na xboxu? :thinking:

Jednostavno nema aplikacije na konzoli. Ograniceni smo na xbox party il eventualno skype (ako je neko lud toliko). Mozes da povezes nalog sa aplikacijom ali ono, beskorisno je u sustini.

1 Like

Pa pored chata/team-speak i osnovne interakcije kao Xbox Live, Discord je mnogo više od toga, od toga da budeš deo različitih zajednica na njemu, streaming, razmena fajlova, interacija sa aplikacijama i društvenim mrežama. I to ne samo za gaming a Discord app postoji za skoro sve živo, tako da tvoji online prijatelji nisu samo vezani za Xbox.

1 Like

Dobar članak u vezi cele priče:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-04-20/chat-app-discord-is-said-to-end-takeover-talks-with-microsoft

Ništa od kupovine

1 Like

Za sada. Discord u fazonu hoću neću lol.

1 Like