Minimalno napajanje za Geforce GTX 480?

Pozz el posjeduje tko od vas forumaša GTX 480 grafičku jer imam je u planu kupiti ali ne znam od koliko W mi treba biti jako napajanje i kolika mora biti minimalna amperaža po railu da se napajanje ne muči i da grafa radi stabilno? Neki kažu da treba 600w el će ona raditi i na napajanju od manje W ili grafička neće dobivati dovoljno struje pa se komp neće moći upaliti?

Ta grafika u full loadu koristi nekih 250-300w. U zavisnosti od toga kakav ti je ostatak sistema, 500W bi ti trebalo biti sasvim dovoljno, 550-600W da uopste ne moras da razmisljas o tome. Medjutim bitno pitanje ovdje je sledece :

ZASTO ZA IME BOGA kupujes grafiku staru 5+ godina? Osim ako je ne dobijas za neke bas BAS sitne pare, mislim da ti to i nije pametno

Pa šta fali grafičkoj iz 2010-2011 god super grafika i još mnoge nove grafičke ubije u skoro svemu a mogu s njom igrat sve na ultra bez problema a i nemam fHD monitor pa ću imati više frejmova a od konfe imam Amd Athlona II X3 na 3.2ghz (nezz koji model) trenutno je pretvoren u 4-jezgreni phenom, 4 gb rama i neka šrot matična a napajanje MODECOM FEEL II, 400w, 22A tak da mislim da bi mi napajanje izgorilo kao što mi se desio slučaj i sa HD 6950 2gb koja mi je skurila napajanje od 500w pa se moram dobro raspitati a i nezz el ima kakvo jeftino napajanje poznatijeg proizvođača može biti i polovno :stuck_out_tongue: samo da je pogura i da mi ne trza u igrama zbog preslabog napajanja :stuck_out_tongue:

Nije poenta u tome sto ona ne moze poterati, jer moze, vec zato sto je toliko stara, kontas, 5+ godina je vec radila, pripazi da ne das pare za takvo nesto i onda da ti krepa za koji mjesec.

Polovno napajanje ni pod razno.

GTX 480 je apsolutno užasna grafika. Jeste jaka ali se greje ko ringla, traži jako napajanje u odnosu na ono što nudi, i ko zna koliko je korišćena. Uzmi R9 270 ili 270X, jače su i manje troše.
Osim ako je ne uzimaš baš za neku siću.

Da u pravu si i za današnje vrijeme vrlo je jaka grafička. Pa da mana joj je što troši kao neka sporska jurilica a temp joj je normalna u igrama 80-90C (sa default fan speed) dok navodno max temp za tu grafu je oko 100-105C ali ima i dugoročnog riješenja kupim polovni kuler za tu grafičku kupim malo bolju pastu i snizim joj temp za 20-25C i problem riješen. A problem je u tome što nebi dao više za grafičku niti 100e a ova me polovna izađe oko 60-65e i još je mogu isprobati imao sam i GTX 670 koja je koštala kao božja kiša ali isto sam ju uzeo polovnu preko veze i radila je bez ikakvih problema sad je kod kolege ima već skoro 2 i pol godine grafička mu radi savršeno. A to sve ovisi za koju se namjenu koristila grafička OC-ao to nebi nikad uradio jer to je čista glupost za mene bolje bi je downclockao da mi se manje grije nego joj povećavao taktove i igrao se sa vram voltažom jer to nekad zna biti i kobni rezultati a ne pada mi napamet da takvu grafu koja je sad rijetka za kupiti da ju skurim samo zato da imam par frejmova više u igrama. Velim ti ja bi njoj smanjio sve ili samo voltažu smanjio da se manje grije i stavio bolju pastu a kad budem imao love onda kupim aftermarket kuler i tjt jer ja sam prije gledao da kupim što jaču i skuplju grafu ali sada me to ne interesuje niti kao što sam naveo nebih dao više ni 100e za grafu pa makar netko prodavao grafu koja košta puno više pa mu je hitno nema teorije ovo bi koristio stalno dok ne crkne od starosti. :stuck_out_tongue: jer i ovak ne pratim više te trendove da si kupim sad neku skupu i bijesnu grafičku ova je sama za sebe bijesna i nabrijana grafička al mana joj je što se grije jako i što nenormalno troši ali navikao bih se ja na to. :slight_smile: Znam da mi hoćete pomoći al šta ću kad sam tvroglav to mi je mana hehe. :smiley:

Ako bi je spustao, ili sta vec, onda ti je bolje da uzmes losiju grafiku, nego da uzimas ovu, pa je spustas, kako bi se manje grejala i manje trosila struje… Po meni ovo van svake pameti…

Hoćeš da vrtiš GTA 5 na ultra sa GTX 480? Pa neće da može :slight_smile:

Ako hoćeš da igraš gta 5 samo da znaš da i na gtx560ti kad je sve ne na low nego na minimum minimuma da se dešava često da trza kad menjaš radio stanice, bude eksplozije ili krene kiša.
I još plus na sve to ako kreneš da voziš malo brže draw distancea je praktično nepostojeći pa voziš po ne učitanoj teksturi umesto asfaltu i tako možeš lagano da se zvekneš i one bandere i bankine koje ne mogu da se obore kolima pa tek posle par sekundi da ti se one pojave :smiley:

Rekao je da nema Full HD monitor, tako da je moguce da ce na 720p moci da podigne detalje na high ili tako nesto. Ako si vec odlucio uzeti karticu, uzmi je, ali gledaj da se ne pregrijava.

Pa dobro ne kažem ja sad isto je 560 što i danas 980 ili šta je već trenutno aktuelno. Ali to je stara kartica i nemoj da očekuješ da ćeš igru koju si spomenuo igrati na ultra, jer ćeš se razočarati. Koliko god da je optimizovanija od četvorke, svaki slajder ili podešavanje sa svakim odvrtanjem proguta po 100-200-300 mb vrama.
A uopšte i ne uzimam u obzir u jednačinu što možeš naleteti na kojekakav primerak.
Ako si se ti već odlučio za kupovinu nje, šta da ti kažem sem srećno :slight_smile:

Ma konstatovao onako samo, nist’ posebno. Fazon je sto ce ta kartica njemu na 900p renderovati skoro duplo manje piksela 1,296mil naspram standardnih 2,073mil na 1080p rezoluciji, tako da ce moci da igra sa finim detaljima i framerateom. Ultra detalje svakako ne moze ocekivati, za to ide SLI setup,minimum dve 680ke ili nesto slicno.

Kakvi pikseli o čemu ti? Pa to je nebitno i ovako je 900p bolja nego 720p i naravno detaljno je sve kao i na 1080p samo ljudsko oko da je ne znam kako superiorno ne može prepoznati razliku u slici dapače u nekoj teoriji možda može al to moraš se skoncetrirati da uočiš detalje na slici a nakon buljelja u ekran koji je par cm od tebe nakon 5-10min te zaboli glava jer naše oči ne mogu obraditi toliko puno detalja. Al iskreno meni je full hd nepotreban jer full hd samo iscrpi komp u nekim zahtijevnim igrama a GTA 5 je izvrsno optimiziran da ga neki mogu igrati čak i na starijim grafama bez problema a GTX 480 može progoniti GTA 5 na 1080p rezi sa very high detaljima, v-sync i FXAA samo treba dobar proc da se ona može iskoristiti neki će misliti da bulaznim ali većina vas nema pojma da igra ulogu i jak procesor + više radne memorije da iz grafičke iscjedi sve sokove da bi tek postigao dobre rezultate u igrama/aplikacijama.

Seljo beljo, u 1440 x 900 (WXGA+) rezoluciji, grafika ti renderuje 1.296.000 piksela, dok u 1920 x 1080 rezoluciji (FHD) renderuje 2.073.600 piksela, znaci skoro duplo vise. Manje renderovanih piksela = manje opterecenje za grafiku. Mozda ti zvuci kao da 900p i 1080p nije neka razlika, ali razlika je ogromna, skoro milion piksela. Naravno ako imas 900p monitor, na njemu ti izgleda sve dobro jer je malen, i to je dovoljna rezolucija za njega. Da imas tv od npr 32 incha razlikovao bi 900p i 1080p vrlo lako, vjeruj mi ( iako fakticki nema tv-ova sa 900p rez )

A jbga men je to da me izvineš sve isti k****c :smiley: