Minecraft?

Zdravo,

Pre par dana sam nasao Minecraft za xbox, skinuo, ali je trial verzija, a dete mi polude pokuci jer ne moze da igra :slight_smile: Ne znam da li je prava tema za to, zna li ko gde mogu da skinem full verziju ili ako neko vec kupio da dobijem user/pass posto ne planiram da igram online, zapravo dete… ima samo 5 god

Hvala unapred

Treba ti RGH da bi igrao piratsku XBLA igru.
Pola foruma je o tome, izdvoji pola sata i pročitaj.

Za Xbox se igra vezje za profil, jedini nacin da nabavis Minecraft je da ga kupis, na disku je valjda samo trial verzija igre, koja zatim zahteva kod koji se dobija na omotu da bi se igrala full igra. Ako neces ici online, posalji nekom da ti uradi RGH i miran si za sva vremena sa igrama

Ma kakav online, to dete hoce da pravi one kucice, krevete i ostala cuda… Ja imam Jtag, a ne znam sta je RGH…

Ako imaš JTAG onda ovde na forumu pročitaj tutorijal kako da puštaš XBLA igre.

OK, RGH ti je u neku ruku JTAG 2, trebao si da kazes da je stvar o JTAGovanoj konzoli, i da napravis temu u JTAG/RGH sekciji. Verovatno si skinuo neku verziju koja nije unlockovana, probaj neku drugu

JTAG/RGH, maltene ista stvar, evo ti link do tutorijala: http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3552-tutorijal-jtag-rgh-instalacija-igara-na-hdd-xbla-igre-dlc-evi-samo-za-jtag-rgh.html

XBLA igre

Kao sto vec rekoh mogu da idu na root pa u XBLA folder, ali ja sam zadao da mi idu na usb pa u Content\0000000000000000 isto kao kod DLC-eva dobija se folder koji je media id same igre i to se kopira u ovaj folder, igre su vidljive u dash-u pod XBLA Arcade

Pročitaj ceo tut biće ti mnogo jasnije, tamo je objašnjeno gde se zadaju putanje za XBLA, pa ćeš taman videti i kod tebe gde treba da prebaciš.

JTAG (pre 2009) i RGH(posle 2009) su modifikacije konzole u praksi isto rade, isto pokrecu igre, xbla, homebrew… samo se drugacije ostvaruje hackovanje(metoda) na xbox 360

Hvala za link, koliko sam skontao ja samo treba u root USB hard diska da napravim folder XBLA i da u njega stavim igru, pa preko FSD settings da mu kazem da cita taj folder i igra bi trebalo da radi offline bez da unosim user/pass…??? Nisam bas neki strucnjak

Da bas tako. Fsd ti omogucava lakse nalazenje i startovanje igara a i dobron je okruzenje.

Da, baš kao što piše u tutorijalu. Znači napraviš folder na root USB HDD-a XBLA i u njega ubaciš igru, posle odeš u Settings/Content/Manage Game Paths odabereš XBLA folder staviš Scan Depth na 2 ili 1 (ne sećam se tačno) i trebalo bi odmah da ti prepozna igru. Ako neće, restartuj FSD (Home dugme na gamepadu pa odabereš Freestyle, ona prva opcija, ili jednostavno restartuj konzolu).

Odradio sve to, ali i dalje isti problem. Igra se pokrene, odigra dete tutorial i pojavi se sat koji odbrojava 5 min, kad odboji, igra se gasi i trazi da se otkljuca full verzija. Cudno je to da kad preko Exiso ili kako se vec zove, igra se raspakuje nesto minimalno, a ne 7gb koliko je veliki fajl.

Ni jedna Xbox 360 igra ne zauzima punu veličinu .iso fajla. Manja je kad se raspakuje, a ostali prostor zauzimaju zaštite i ostale gluposti koje se napakuju na disk. Poslaću ti pp-om link za drugu verziju Minecrafta pa probaj da li radi.

sto ne skines full igru pa nemas tih problema,ja sam je skinuo ali nemam vremena…
nadji full igru i nema codova…msm da je tako…nisam narezivao ,nisam 100%siguran ali ne verujem da bi igru izbacivali na disk i trazili konekciju za live…

Problem je resen skidanjem druge verzije igre, raspakovao sam u XBLA folder, e sad da li je to resilo problem, ne znam, ali igra radi.
Hvala svima na odgovorima :slight_smile:

U pitanju je bila pogrešna verzija Minecrafta. minicivan je imao trial verziju, trebala mu je full.
Rešen je problem, tema ide pod katanac.

Drugari, zamolio bih vas za link za minecraft full verziju za cipovani xbox360 jtag jer sam sa nekih sajtova skidao neke verzije koje ne pamte sta je uradjeno i uvek se pri pokretanju minecraft-a krece iz pocetka i posle malo duzeg igranja izbaci informaciju da igra treba da se kupi. Hvala unapred