Mikrofon za karaoke

Pozdrav svima,

Imam pitanje u vezi sa mikrofonima za karaoke. Naime kupio sam dva bezicna mikrofona u kompletu sa igrom Lips. Mikrofoni su oni sa LED osvetljenjem (Vegas loungy motion-sensitive wireless microphones).Sliku i neke informacije o njima mozete pogledati ovde: Lips Karaoke Game For Xbox 360: Hardware and Media Import Review

Pitanje je vezano za jacinu mikrofona. Mikrofon je prilicno tih i dok ga koristim sa igrom imam utisak da se gotovo i ne cuje tj. jace se cuje matrica za pesmu od mikrofona. Da li je to normalno i ako nije kako može da se pojaca mikrofon? Da li postoje neka druga podesavanja za mikrofon osim onih koja se nalaze u samoj igri (Lips,X-factor…) ? Ima li veze to sto sam stavio dve punjive baterije (eneloop), a ne obicne (alkalne)?

Hvala

Nandor

kada pustiš neku pesmu iz (lips,x-factor,karaoke,def jam rapstar,everyone sing)repertoara,zvuk ili jačinu mikrofona regulišeš na kontroloru na LT i na RT,a vezano za baterije,nisi pogrešio,od tih baterija ne postoje bolje! ako te još nešto zanima iz ove oblasit slobodno pitaj…

Hvala na odgovoru,

Uradio sam kako ste mi rekli i zaista se sada mikrofoni cuju mnogo glasnije. Imam jedno pitanje sto se tice zvuka koji proizvode mikrofoni. Kada su pojacani cuje se kao neka distorzija tj kao da probijaju (neki sum se javlja). To se desava i kada nisu pojacani skroz do kraja vec na dva tri stpena manje od kraja. Da li je to normalno?

Takodje me interesuje kako i pomocu cega najbolje da kalibrisem mikrofone, jer trenutno zvuk kasni za bar jednu sekundu sto ume da smeta prilikom izvodjenja pesama.

ajd proveri na xbox- u kako ti je namešten zvuk pa promeni i pokušaj …

Na Xbox-u je podesen zvuk na Digital stereo. Inace Xbox mi je preko HDMI kabla povezan sa TV-om, a sistem 5.1 mi ide iz TV preko izlaza sa slusalice. Nemam mogucnost povezivanja Xbox-a preko optickog audio izlaza. Sa ovakvim podesavanjima zvuk kasni nekih sekundu ili vise. Mislim da je potrebno uraditi kalibraciju ali mi nije jasno odakle je najbolje to uraditi. Ili mozda treba drugacije da povezem Xbox sa audio uređajem…

idi prvo u lips menu imaš tamo experience,uđi,pa sa desne strane imaš mic calibration,meni stoji 11ms,menu music mi stoji na agresive,mic led-on,sfx-on,noise makers-on,nakon toga idu u xbox menu pa setttings-console settings-audio-digital output i tu stavi dolby digital with WMA Pro…to su moja podešavanja pa pokušaj kod tebe kako će biti :wink:

Probao sam tvoja podesavanja i kod mene medjutim nema promene. Mislim da sam ukapirao tj detektovao koji je u stvari problem kod mene. Naime podesavanja u samoj igri Lips (kalibracija) zapravo odredjuje kako ce biti sinhronizovan tekst pesama sa samim videom. Dakle nema puno veze sa kasnjenjem koje ja imam i koje cujem i pre i tokom pesme. Znaci kod mene kada nesto kazem u mikrofon (ponavljam i pre i tokom pesme) kao da imam efekat (iako su efekti u igri iskljuceni) dilej (delay ili Echo) tj cujem svoj glas kasnije za mozda najvise sekundu. Zasto jos uvek nemam pojma. Da li je i kod tebe isto? To je zapravo problem verujem u samom povezivanju xbox-a sa audio sistemom li nesto slicno. Ako imas neku ideju molim te pomozi, a ako ne ja cu svakako kada nadjem resenje da ga postavim u okviru ove teme.

kod mene sa ovakvim podešava radi bez problema ,ček malo,ti si vezao xbox sa nekim resiverom ,pojačalom ili si išao direkt na tv?a da pokušaš neko štelovanje na tv-u,ko će ga znati,malo ćeš da lutaš ali siguran sam da ćeš da rešiš!
e da,nandore,znam da si ti,ne moraš da se potpisuješ…:ruk:

Ok necu se potpisivati vise… :slight_smile:

Xbox je povezan HDMI kablom na TV a sistem zvucnika 5.1 je povezan sa TV-om preko izlaza za slusalice koji imam na TV-u. Probao sam da stelujem i TV ali nema pomoci. Evo sta sam nasao na internetu.

_Why is there a delay between the music and lyrics?

Television monitors differ and it is possible that some may cause a delay to occur between the music, lyrics and your vocal performance when using a microphone. **This issue will occur more frequently when Xbox360 is connected to television monitors using an HDMI cable. To avoid this issue you can connect the Xbox 360 to your monitor using a component or digital cable. **

If you are still experiencing a delay, please try the following to ensure you have the best experience:

**If you use your TV for sound: **
Please set the TV mode to Game, Immediate or an equivalent mode if available. For information on this please consult your TV’s manual.

If you use a stereo for sound:
Ensure that the Xbox 360 audio is directly connected to the stereo and not connected to the TV and then to the stereo.
If available, specify that the stereo uses Dolby Pro Logic II or Dolby Digital for decoding the audio.

If you continue to have difficulties, you can reduce the volume of the singer’s voice in the Options menu_

Kako je tebi Xbox povezan na Tv preko HDMI-ja ili nekako drugacije?

ja sam danas gledao na netu nešto i video da su mnogi imali isti problem,a sve je bilo vezano za 5.1 sistemom,on nekako predstavlja problem,ajd pokušaj da izčupaš 5.1 iz out-a za slušalicei vidi da menjaš podešavanja…
ja imam crt tv a box mi je priključen preko onog rgb na skart adapter na skart ulaz na tv-u…

Probao sam da zvuk ide direktno preko TV-a tj. samo preko HDMI kabla bez zvucnika 5.1, ali zvuk i dalje kasni. Tako da kod mene nije problem audio sistem 5.1. Mislim da je resenje u zameni HDMI kabla sa analognim kablom, sto je slucaj i kod tebe jer ides preko RGB i Scart-a ne preko HDMI-a. Medjutim danas vise namam snage da probavam ista (moram i da se setim gde sam odlozio analogni kabal za Xbox), tako da cu sutra probati i naravno javiti sta sam dobio… Hvala na trudu i informacijama. Cujemo se sutra

Kvalitet HDMI kabla, kvalitet obicnog kabla, kvalitet optickog audio kabla utice na zvuk mozes da pokusas sa skupim pozlacenim HDMI kablog poslednjeg standarda hdmi 1.4 da pozajmis od nekoga i da vidis kako radi.

Probao sam sa tri razlicita HDMI kabla nista se nije promenilo, Probao sam i sa analognim povezivanjem (crveni,beli,zuti cinc) i preko scart-a ali uvek dobijam isto. Nesto nije u redu samo jos uvek ne znam sta. Probacu i na neki drugi TV u kuci da povezem Xbox pa da probam ali nista za sada ne obecava da cu pronaci resenje.

Znaci kod tebe uopste ne kasni zvuk? Tj kazes nesto u mikrofon i ne cuje se kao neki efekat echo tj delay, kao da ti zvuk kasni, vec se zvuk u istom trenutku kada si nesto rekao cuje preko zvucnika? Probao sam vec i sam znas gomilu stvari ali uvek dobijam isti rezultat pa sam se vec negde i pomirio da ne moze drugacije. Strasno. Nadam se da cu naci neko resenje.

ja od kako imam ovu igru od pre 3 godine,tj imam 4 lips diska sa brdo dlc-eva,nikad nisam imao zezancija kao što ti imaš,znači meni sve radi perfektno bez imalo što ti kažeš nekog kašnjenja ili eho efekta,sećam se da kad sam kupio mic samo sam sinhronizovao na ono dugmence na xbox-u i to je bilo to…ti si uradio to ,jel tako? l
imam i sve ostale igre koje su ovog tipa,i na svakoj je bez greška,čak i na xbl-u igram karaoke…
znaš šta,ja na kraju sumnjam na tvo jtv ,pa bem mu miša ako imaš postavke kao ja nešto tv ne izbacuje audio signal kako treba…
ja sam čak jedno vreme dobiao zvuk od xbox-a preko pojačala,tv mi ima audio out,i radilo je sve ok…
ja msm da tv nešto radi sa signalom što dovodi do tog efekta …

Najzad uspeh i olaksanje…

Problem je bio do TV-a. Probao sam na drugi TV (isto Samsung samo noviji) i sada sve radi kako treba. Hvala puno na pomoci,trudu i informacijama.

Treba mi jedna informacija sto se tice igre za Xbox na temu karaoka. Da li postoji igra (a da nije lips) koja podržava ubacivanje karaoka koje na primer skinem sa Youtube-a zajedno sa videom koja pokazuje tekst pored muzike. Ne mora cak ni da bude u pravom smislu igra vec samo nacin da ubacim neke druge karaoke (domace), da rade mikrofoni i da ide tekst koji se peva. Izvinjavam se u napred ako sam pokrenuo novu temu ili temu koja je vec negde ranije obradjena.

Na žalost,takva igra ne postoji za xbox 360.Najviše što možeš da uradiš je da ubaciš mp3 pesme na hdd ili da ti pesme budu na usb-u,i onda jedino preko Lips igre da te iste pesme pustiši i da pevaš ali naravno nećeš imati tekst pesme niti video tj.biće neki animirani video…
Nema potrebe da se izvinjavaš jer ova tema nije ranije bila obrađena,jednostavno ljudi nemaju mic i nije im to privuklo pažnju,ali,eto,ima par ljudi na ovom forumu koji imaju mic i koji će da pomognu…
Neću sad nešto da hvalim sebe ali forum je pun pozitivnih ljudi i energije…

Steta sto ne postoji takva igra ili mogucnost za karaoke. Pronasao sam na netu negde preko 500 DLC-eva za Lips, ali jos nisam upucen kako to da koristim. Skinucu pa cu videti. Ako negde zaskripi moracu da pitam.

Cujemo se… Zaista ima ljudi koji zele da pomognu, koji su puni pozitivne energije. Naravno tu mislim i na tebe :slight_smile: Sa druge strane ima i ljudi koji ne zele da pomognu vec jednostavno polaze od predpostavke da samo oni sve znaju, da su se pametni rodili a da su svi ostali u najmanju ruku “glupi”.i da postavljaju glupa pitanja.

Pozdrav,

Trebala bi mi mala pomoc oko skidanja novih pesama za Lips sa neta. Da li postoji negde neki tutorijal kako se to radi tj koje fajlove treba da trazim i da skinem i gde da ih ubacim? Ukoliko ne postoji mozes li da mi to malko pojasnis. Postoji u Lips-u pesme koje su bez slike tj ne mogu da se pokrenu. Kako da te pesme ubacim da rade u Lips-u. Nadam se da nisam bio previse nejasan.

ajd samo reci dali je na xbox-u rađen jtag/rgh ili igre puštaš sa diskova?

Jeste uradjen je JTAG/RGH dakle pustam igre sa externog USB Hard diska marke Transcend

Pozzz