Microsoft napravio gresku prilikom banovanja sa XBL!

Sef politike i sprovodjenja Microsoft-ovog tima se izvinjava kako kaze “maloj grupi” banovanih XBL korisnika kojima ce biti obnovljen pristup XBL, i kao malu kompenzaciju dobice besplatno XBL Gold kartice i MS poene.
Vec godinama MS trajno banuje modovane xbox360 konzole sa Live. Medjutim, mali broj korisnika koji se nasao medju banovanima ce biti unban, potvrdila je kompanija danas.
U postu na MS Major Nelson blogu sef tima za sprovodjenje i politiku Xbox Live Stephen Toulouse napisao je da je odredjeni broj nedavnih banovanja stavljen na dalju proveru.
“Jos uvek ispitujemo stvar ali najverovatniji uzrok je softverska greska a ne neka od normalnih aktivnosti naseg tima. Problem je veoma specifican i desio se izmedju 29 Avgusta i 9 Septembra i obuhvata veoma mali broj korisnika” izjavio je Toulouse. On je naglasio vise puta da je banovanje konzola nesto sto njegov tim shvata veoma ozbiljno i napomenuo da je broj pogresno banovanih korisnika mali u odnosu na broj banovanih korisnika u tom periodu.
Sto se tice onih koji su nepravedno banovani Toulouse je rekao da ne bi trebali nista da preduzimaju da bi povratili pristup Live i da bi oni vec trebali imati dozvoljen pristup Live. Kao dodatak nihov profil bi trebao biti nagradjen sa 3 meseca XBL Gold-a i 1600 MS poena.
“Imate moju garanciju da cemo ispitati kako se ova greska dogodila i da smo od tada prekinuli upotrebu tog softvera” izjavio je Toulouse.

mozda ovaj nas clan sa foruma, sto je banovan zbog umetnutih igara, je u stvari jedan od tih greskom banovanih.
Molio bih ga da proveri i da nam javi, znaci samo da se loginuje i sve je reseno.

Sent from my iPhone using Tapatalk

999vlada@ Hvala ti puno brate na ovom postu, da ga nisam procitao ne bih ni znao da mi je konzola opet u zivotu na XBL :tap: Imam xbox 360 vec dvije godine i na njoj sam odigrao preko 100 naslova nisam isao na XBL niti me to zanimalo tako da nisam previse pazio na verifikacije igara i kako cu narezati igru, cak sam smanjivao wave sa Xbox 360 pecherom da ne moram ubacivati glupi activacioni disk. Sve dok nisam nadogradio dash fatalnim update-om koji mi je ponistio flesh pa sam ostao na par orginal igara koje sam imao ajde rekoh sada da odem na XBL kada vec imam ne fashanu konzolu :rolleyes: …izbrisem sve sa konzole sto sam mogao od profila pa nadalje rekoh mozda me nece skontati… i navucem se na halo 3 multy…postao sam totalni ovisnik o XBL, igrao jedno tri mjeseca …1. semptembra upalim konzolu i rekoh ode malo pucati kada ono BAN alaaa bolje da su mi pucali u koljena :headbang: mislio sam da je to ono sto pricaju > sve sto igras konzola pohranjuje duboko u sistemsku memoriju TO JE TO skontao me mister Bill-i i pomirim se sa okrutnom sudbinom :(-o …veceras slucajno naletim na tvoju temu i post = brzinom svijetlosti trcanje u drugu sobu i penjanje na regal i skidanje xbox-sa koji je vec polako poceo skupljati prasinu, prikopcavanje kablova i namjestanje palim xbox i idem na test konekciju cekanje kao vjecnost iiiii prolazi prolazi prolazi opet sam na XBL…hvala ti razbu puno jos jednom…care, kralju, sahu, idolu

999vlada@ Hvala ti puno brate na ovom postu, da ga nisam procitao ne bih ni znao da mi je konzola opet u zivotu na XBL Imam xbox 360 vec dvije godine i na njoj sam odigrao preko 100 naslova nisam isao na XBL niti me to zanimalo tako da nisam previse pazio na verifikacije igara i kako cu narezati igru, cak sam smanjivao wave sa Xbox 360 pecherom da ne moram ubacivati glupi activacioni disk. Sve dok nisam nadogradio dash fatalnim update-om koji mi je ponistio flesh pa sam ostao na par orginal igara koje sam imao ajde rekoh sada da odem na XBL kada vec imam ne fashanu konzolu …izbrisem sve sa konzole sto sam mogao od profila pa nadalje rekoh mozda me nece skontati… i navucem se na halo 3 multy…postao sam totalni ovisnik o XBL, igrao jedno tri mjeseca …1. semptembra upalim konzolu i rekoh ode malo pucati kada ono BAN alaaa bolje da su mi pucali u koljena mislio sam da je to ono sto pricaju > sve sto igras konzola pohranjuje duboko u sistemsku memoriju TO JE TO skontao me mister Bill-i i pomirim se sa okrutnom sudbinom …veceras slucajno naletim na tvoju temu i post = brzinom svijetlosti trcanje u drugu sobu i penjanje na regal i skidanje xbox-sa koji je vec polako poceo skupljati prasinu, prikopcavanje kablova i namjestanje palim xbox i idem na test konekciju cekanje kao vjecnost iiiii prolazi prolazi prolazi opet sam na XBL…hvala ti razbu puno jos jednom…care, kralju, sahu, idolu

Ovo volim najviše na svetu ,pogledam šta ima novo u xboxrepublici i naiđem na jednog zadovoljnog ,pozitivnog i srećnog čoveka !!!:happy
Stvarno si imao sreće čoveče (uplati loto ove nedelje ) :angel

Pre bih rekao da nije imao srece :smiley:

haha ako dobijem 3 mjeseca golda gratis ovo ce biti ono sto se kaze “sreca u nesreci” …hm mogao sam i loto uplatiti :lol: