Microsoft kupuje Activision Blizzard?

1 Like

Iščitao sam sve ove završne riječi, baš me interesuje šta će odlučiti. Liči mi da sutkinja nije baš progutala priču koju FTC gura što se vidi iz potpitanja koja im je postavljala ali ko će ga znati.

Ali ono što mi je upalo u oko koliko ovi ljudi nisu upućeni u gejming, odnosno koliko ih briga nije. Ne znam vidi li se u ovom tekstu ali slušao sam i neki video sa citatima. Prvo FTC advokati izgleda ne znaju da ima i The Elder Scrolls Online i The Elder Scrolls 6 jer su na pitanje koja je igra najsličnija CoD-u od ZeniMax-a a da će možda biti ekskluzivna rekli da je to Elder Scrolls a onda je Microsoftov advokat probao da ih ispravi i rekao da postoje dvije različite igre ali umjesto Elder Skrolls 6 je rekao Elder Scrolls 16.

A sutkinja kad je bilo riječi o Game Passu i kako bi moglo biti nefer i protiv konkurencije ako bi stavili CoD na GP je pitala šta sprečava Sony da podigne kvalitet svog servisa i bude bolja konkurencija tako što će staviti “Thor” igru na svoj servis pritim misleći na God of War.

A takođe je u jednom momentu pominjući Starfield, rekla Star-whatever. :grin:

1 Like

A Game Pass je Xpass. Mada, na kraju je ona razumela celu stvar bolje od FTCa. Ne znam kako FTC može da dobije to što su tražili, osim ako se sudija ne zakuca za neki poseban detalj. Ceo postupak je oko “immediate harm” koji ovi nisu uspeli da dokažu ni 10%. Viđali smo i gluplje stvari u prethodnih 18 meseci :woman_shrugging:t2: tako da je sve moguće.

1 Like

Starwhatever je top :joy:

3 Likes

Svi dokazi tu, sve je tu ali ja imam osećaj da akvizicija neće da prođe :joy:

1 Like

Kako god, samo neka se završi već jednom.

1 Like

Čudno mi je koliko ovi što se protive kupovini mutljave i izmišljaju – džim rajan onoliko kukao oko cod-a a ovamo privatno kaže da ga to ne tangira, engleski CMA koji je u minut do dvanaest iz dupeta izvukao da im zapravo cloud gaming smeta, sad red došao na FTC koji deluje potpuno nespreman i ko da ne zna tačno šta uopšte protestuje, do tačke da se i sudija nervira.

Možda pratim pogrešne izvore, al u celoj priči mi je Microsoft ispao najdosledniji, jasno izlažu svoj slučaj i spremni su da nađu kompromis, za razliku od ove procesije klovnova.

Toliko su neozbiljni da sam počeo da navijam za Microsoft iz principa (jer je za d4 na gp day-one već kasno).

4 Likes

MS je disruptivna sila u biznis modelu koji je decenijama funkcionisao, pokusavajuci da omoguci igracima vecu vrednost u okviru pretplate. Nije ovde problem ni CoD ni cloud ni sta god izmisle i bace pred sudije kao argument nego u 200 milijardi revenua koji se okrecu svake godine.

FTC brani Sony a ne gamere.

Pročitao sam da je Hoeg Law rekao da on cijeni da su šanse 50/50. Čak daje malu prednost tome da sudija odobri preliminary injuction jer bez obzira koliko dobar slučaj Microsoft imao sudija je jedan čovjek i ne možeš nikad znati šta on tačno misli.
A vidio sam i nekih drugih koji su rezervisani. Dosta ih se slaže da FTC nije dobro izgledao i da je MS bolje prezentovao ali kad treba prognozirati dosta su rezervisani.

1 Like

Koliko sam skapirao sudija treba da prođe kroz sve tri teorije koje je FTC predstavio kao problem zbog kojeg se mora “hitno” reagovati. Takođe treba se opravdati i tržište koje je FTC definisao. Zatim proći kroz sve dokaze da je njihova teorija održiva. Bitno je isto kako sudija to sve vidi kroz prizmu zakona.

Našao sam zapravo to što je Hoeg pričao i poslušao. Zapravo misli da je nešto veća šansa da neće odobriti preliminary injuction ali da mi u suštini treba da razmišljamo kao da su šanse 50/50.
Ova pitanja što je sudija postavljala i što svi izvještavaju kako je prozrijela FTC on ne tumači tako. Kaže da su ta pitanja normalna stvar, razlozi za ta pitanja mogu biti različita, možda samo želi da nešto rečeno bude on the record ili npr. misli da jedna strana ne postavlja dobra pitanja ili se jednostavno igra đavoljeg advokata.

Takođe je negirao ovo što su izvještavali fa FTC mora bez sumnje dokazati immediate harm da bio dobili injunction.
Pomenuo je da je sud u suštini konzervativan i da tradicionalno kad sudija nije siguran on će odabrati da održi status quo. Znači ako ima bilo kakvu sumnju ona može da odobri PI. Preliminary injuction nije ništa finalno.
Isto je pomenuo da on ne vjeruje da će Microsoft odustati čak iako odobre PI.

1 Like

Sudija je odbila predlog FTCa da se zabrani akvizicija.

Sada su jedino nesretni britanci ostali jedini na svetu koji kao blokiraju :woman_shrugging:t2::roll_eyes:

4 Likes

I evo ga:

CMA UK su upravo pauzirali sudski proces, što znači da se vraćaju pregovorima sa MSom.

Realno, do 18. jula su Activision Blizzard King deo MS/Xboxa.

12 Likes

To mu je to. Lebac ti poljubim, 18 meseci njakanja da bi se rešilo sve u zadnje tri nedelje.

8 Likes

Phile daj na ABK igre na Game Pass da se igramo, igramo, igramoo :grinning:

Konačno i Srbija na pravoj strani istorije.

8 Likes

Kada ocekujemo sve njihove igre na GPU?

3 Likes

Super ovo izgleda :grinning:

4 Likes

Sa Bethesdom su imali roundtable tri dana nakon odobrene akvizicije na kom su objavili skoro sve njihove igre na Game Passu. Ako gledamo isti / sličan tempo, sigurno do kraja ovog meseca.

7 Likes

Super. :+1:

4 Likes