Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Apple u gamingu??? Konzola bi bila minimalno 2.000 eura i to losija za nekih 30% od konkurencije :rofl:

I na njoj bi se igrale samo 1st party igre

1 Like

Ali bi makar dobro izgledala.

1 Like

Šta znam prošla im konzola nije nešto izgledala spec

1 Like

Vidim neke komentare da MS zapravo mora sada da plati neke milijarde ACB-u za neuspelu akviziciju (do 3 milijarde) pa zapravo nema drugu opciju nego da se bori do poslednjeg centa. Zvuci mi ekstremno cudno da se nisu obezbedili od ovakvog rizika u ugovoru, narocito jer su znali veoma dobro da postoji vise nego realna mogucnost regulatornog bloka i da ovo ne moze da se podvede pod nekakvu visu silu. Ako raskine ugovor o spajanju do januara, moraju da plate 2 milijarde, 2.4 do aprila, a posle toga 3 milijarde. AB takodje mora da plati ako sa njihove strane raskinu, ali to se svakako nece desiti. Jedino razlog zasto ovakva klauzula ne bi bila ukljucena u ugovor je da zapravo i ne postoji nikakva realisticna mogucnost da deal ne prodje, ili da MS, u slucaju bloka, nije zeleo da takvom klauzulom kompromituje poverenje, jer su znali da uvek postoje plan B i plan C u kome regulatori zapravo ne bi imali nikakvu priliku za blokiranje zbog toga sto konkurencija ne bi bila vremenski ogranicena.

Postoje neke indicije da CMA moze i dalje, iako su notorno teski za zalbe, odobriti akviziciju ukoliko MS prihvati bihevioralne remedije, koje je prethodno odbio, kao sto je npr da drze AB izvan gamepass-a u UK-u. Ovo bi se lako zaobislo pretpostavljam preko alternativnih store-ova / vpn-a za dovoljno zainteresovane customere. Takodje, jedan od remedija bi bio da se komituju na drzanje cene gamepass-a ispod stope inflacije u UK-u. Jedan od remedija ako i FTC blokira akviziciju, takodje, bio bi da se komituju na neograniceni AB content Sony-ju, jer u tom slucaju zapravo ne postoji nikakva osnova za blokiranje kupovine pa cak ni cloud gaming argument jer nema slabljenja konkurencije. MS je vec imao iskustva sa antitrust zakonom u US-u i na kraju su se nagodili sa drzavom preko upravo takvih remedija.

Takodje, nisam siguran sta se sada zapravo desava sa AB-om. Pretpostavljam da ce nastaviti da stancaju CoD-ove, mada nisam siguran da ce imati kesa i sredstava za Diablo - vrednost njihovih akcija je dosta opala od ovih vesti o blokiranju. Foto-finis, kako veruje Majk Pakter, bice verovatno da do 30.6 (na moj rodjendan) MS zatvori ovaj deal uz remedije i ustupke konkurenciji koje je prethodno odbio, i da ce novi CoD naci u gamepassu vec ove godine… Pakter je vec failovao u dosta prognoza, ali mi ova deluje poprilicno izvodljivo.

Tako da je ovo samo nastavak sage, ne i kraj i za sve na forumu - mozda ipak nema toliko mesta za pesimizam. Ogroman je novac u igri i tu realno tesko da sustinski moze doci do nekog pravog neuspeha. Philu se sada drma stolica u kompaniji, pa ce uciniti sve da ovo prodje do kraja, uz kakve god ustupke. Vec su uvukli i nVidiju u celu pricu sa cloud gamingom, tako da nema tu nekog odustajanja…

3 Likes

3 Likes

“Strucnjaci” na drustvenim mrezama najavljuju prodaju ili cak gasenje Xbox divizije ako ne dodje do akvizicije.

Vjerujem da bi se mnogi obradovali ovakvom ishodu.

1 Like

Konkurencija je dobra u svakom poslu tako da bi smanjivanje bilo pogubno za konzumente

2 Likes

Ma gluposti. Moraš malo prorediti/poblokirati takve “stručnjake”.

3 Likes

EA uvek živeo u oblacima :joy: Broj 1 su koliko i Ubisoft ako tako gledamo :joy:

1 Like

EA is the most popular publisher on PlayStation and Xbox— Fragster.com.

2 Likes

Broj 1 možda u bagovima i lošim performansama :joy: Vadi ih možda Fifa, Apex i Battlefield ako ga još neko igra (mislim na posledji deo). Sve ostalo od njih je na aparatima već duže vreme.

1 Like

Ne nego objektivno, statistički broj 1. Sve ostalo je šupljiranje. :slight_smile:

Da, kao Activison ne sme da kupi Microsoft :face_with_spiral_eyes:

1 Like
5 Likes

Prosla kupovina u EU. Radujte se troleri ovog foruma :joy: