Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Ali ako ti ignorišeš Nintendo, to ne znači da oni ne postoje i da ovo nije velika vest za njih i njihovu publiku. Igra će biti dostupna sada milionima drugih igrača.

3 Likes

Kako će dobra Limited Original Netflix serija na kraju od ovoga da se napravi…

2 Likes

A jbt, Musku su dali twitter sa sve mašnicom za mjesec dana. Niko nije kenjao je li to dobro za ovog ili za onog.

Ustvari vjerovatno jeste ali who cares.

1 Like

To što je Ryan komentarisao je kad su im ponudili 3 godine po isteku ovog trenutnog ugovora koji imaju. Međutim nudio im je MS i 10 godina ugovor kao što vidiš gore po tvitovima, ponuda još uvijek stoji a Sony neće ni to da prihvati. Sony izgleda hoće neki doživotni ugovor što je u pravnom smislu smiješno i nijedna kompanija ne bi potpisala tako nešto.

I stvar je da se ovdje radi o svim potrošačima a ne samo Sony potrošačima. Generalno potrošači nisu ugroženi.

2 Likes

Za Sony se realno ništa ne menja. CoD je i dalje dostupan PS igračima, i biće tako dok je PlayStation konzola. Sony želi da zadrži trenutno stanje i da ima ekskluzivni ugovor za CoD kao do sada.

Iz moje perspektive MS ima puno pravo i da ogranici vremensku dostupnost, ali su primorani na ustupak zbog regulatora.

Pitanje je sada koliko je dovoljno… 3 ili 10 godina, a ekskluzivni sadrzaji za Sony nemaju nikakvog smisla ni sa pravnog ni iz biznis aspekta.

Ja sam isto bio ubjeđen da je ovo sve igra oko ustupaka i koncesija, ali takođe postoji opasnost da gurnu MS predaleko i da ovi kažu fuck it, ne moramo ovo, lets go to war. MS svakako to ne želi, žele da se to brzo riješi.

Kad vidim ovaj cirkus oko kupovine, tačno je bolje bilo iz ugla gejmera da je Microsoft kupio neki dobar manji studio (tipa Rocksteady), em bi posao već bio gotov, jer se ne bi ni upola digla prašina u javnosti kao sad, em bi imali više Single Player ekskluziva, ali avaj zna Microsoft gde leže pare…

Opet, dize se frka oko klasicnih korporativnih igrarija, zamlacuje se javnost nekim bullshit argumentima koji nemaju nikakvu sustinsku tezinu (pogotovu Nintendo gde je cod poslednja rupa na svirali).

Da se razumemo, samo - apsolutno navijam za MS u ovom slucaju. Ali PR im nije bas neki… “zelimo najbolje za gamere” retorika je onako metiljavo politicki korektna - reci bolje sta tu smeta i ko opstruira i zbog cega, ili jos bolje nemoj da pricas nego radi da to prevazidjes. Menadzeri su jako dobro placeni da resavaju takve stvari izvan sudskih procesa i ekalacija nikome ne ide u korist.

1 Like

Jeste, ali nije taj PR samo radi dila ovog nego uopšteno takvu politiku vode sada. Taj imidž gaje od kako je Spencer tu. Biznis model im je sad, imamo GP i hoćemo da ga što više ljudi igra i da je dostupan svugdje, hoćemo da ponudimo gejmerima vrijednost za njihove novce, hoćemo da imaju opcije, bla, bla…

3 Likes

Pa jeste, al ono… ok. Navikli smo. :slight_smile:

Sa +100 miliona Switch konzola u 2023. će postati prva rupa na sviralu ili tu negde.

3 Likes

Ja sam za da COD ostane na PS to je normalno samo treba da ih ubace u obavezan crossplay i cao :face_holding_back_tears::face_holding_back_tears::face_holding_back_tears:

Pa to da bi ljudi sa Xbox-a imali sa kim da se igraju :joy:

Ne nego da se malo igraju sa PC igracima dosta su se razmazili.

da se ja pitam crossplay bi uvek bio svuda, ALI, input based, znaci dzojstik na dzojstik, MK na MK, rpevise je lakse na MK nisaniti, brzina kojom se pni okrenu u odnosu na nas nije normalna

1 Like

2 Likes

Veliki Gejben je dao svoj blagoslov, i nista drugo nije bitno. :grin: Nekako su se svi ukorili protiv sonija, u okviru ovog deal-a. Prelepo.

2 Likes

Veliki Gejb. Čovek od reči :joy:

image

4 Likes