Microsoft kupuje Activision Blizzard?

MSu je CoD bitan, ali samo kao deo veće priče i strategije, a to su mobile i PC. Svakako, nama je bitan Game Pass iz svega ovoga pa može da zvuči “dosadno” kad pomislimo šta bi bilo u servisu sa njhove strane. Sa strane gejminga, vrlo nezanimljiva kupovina.

3 Likes

brine se za gejmere… Duša :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Kako nemam, biram jel hoću CoD free u Game Passu na Xboxu ili ću da ga platim na PS :joy:

2 Likes

Za sve ovo vreme Nintendo štrika pare bez CoD na njihovoj konzoli. Jednostavno, CoD ti ne treba da budeš uspešan u konzolnom biznisu.

2 Likes

Pogotovo kad Sony ima takve franšize ne baš kao Nintendo ali preživi se i bez cod

3 Likes

Aj nek neko preprica, ne mogu da ispratim vise ovaj game of thrones i Slobine vesti…

Electronic Arts – one of the largest third-party developers after Activision – has tried for many years to produce a rival to Call of Duty with its Battlefield series,” the manufacturer wrote. “Despite the similarities between Call of Duty and Battlefield – and despite EA’s track record in developing other successful AAA franchises (such as FIFA, Mass Effect, Need for Speed, and Star Wars: Battlefront) – the Battlefield franchise cannot keep up. As of August 2021, more than 400 million Call of Duty games had been sold, while Battlefield had sold just 88.7 million copies.”
U prevodu za Sony je bf nekako mehhh

2 Likes

Battlefield > :poop: > CoD

Ok thanks. :sweat_smile:

Pazi šta oni smatraju za SUCCESSFUL :joy: Tu je jedino Fifa moneymaker, ostalo tragedija :joy:

Aha, pa to je pisao neki idiot-menadzer u Soniju koji nema blage veze sa video igrama.

A inace hvala ti @SlobeX jer je necitljiva vest na push square-u zbog ogromne ultimos dias reklame bez mogucnosti da se iskljuci.

1 Like

UK regulator (CMA) je juče objavilo dokument koji im je dostavio Sony sa nabrojanim razlozima zašto ovu akviciziju treba blokirati. Pošto sada svi imaju priliku da pročitaju na šta se žale, pojavilo se gomila članaka, tekstova i videa na YouTubu. Dokument ima 22 strane. CMA je takođe postavio MS odgovor koji ima 106 strana.

Kako vreme prolazi, svodi se na sledeće: Ovo je jedna od najvećih akvizicija svih vremena koja mora dobro da se ispita ali istovremeno je jasno da postoji nula (realne) zabrinutosti oko rezultata iste. Što dovodi regulatorna tela u nezgodnu situaciju: kako tek tako da odobrimo ovako veliku stvar a da ne ispadnemo neozbiljni što smo to brzo uradili.

6 Likes

Samo neka izbace ove planirane igre 2023. u Game Pass day 1 a akviziciju neka reše što se mene tiče 2030. :joy:

Da, pa stvar je jasna. Neko dobija ogromne pare da se bavi tim sranjima, s jedne strane da smislja razloge tipa Battlefield nije uspesan, s druge strane da ispituje nesto sto je big money i deep state vec blagosiljao. Za to vreme, mi cekamo igre i nadamo se zetvi sledece godine.

4 Likes

A ovo?

https://twitter.com/wario64/status/1595552300067540992?s=46&t=bA7hopDtFr3NJrjm-dEiYQ

Pročitaj članak, jer naslov govori jedno a sam tekst drugo. Sve što su napisali nije ništa novo, samo su prepričali ono čemu se govori nekoliko meseci unazad. Čist clickbait, samo mi nije jasno da je Politico u tom fazonu jer su ozbiljna publikacija.

1 Like

Pa koliko sam razumeo, da, nisu jos izglasali, ali je “likely”. Mislim jeste rekla-kazala, ali ne bi me cudilo.

1 Like

CCO u Activision-Blizzard

1 Like