Metal Gear Solid HD Collection

Znaci Metal Gear solid 2,3 i Peace walker u HD na jednom DVDu (ili dva :P) dolazi za PS3 i Xbox 360 u novembru ove godine.

https://youtu.be/JbWDTH35CGs

Ako ne znate sta je Metal gear solid (odakle vam internet ispod kamena? :P) evo malo informacije preko wikipedije.

Metal Gear solid 2:
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty - Wikipedia, the free encyclopedia

Metal Gear Solid 3:
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - Wikipedia, the free encyclopedia

Metal Gear solid Peace walker:
Metal Gear Solid: Peace Walker - Wikipedia, the free encyclopedia

Sigurno kad vidite da je Mega64 uradio trailer pomislicete da je zezancija… Nije.
Hideo Kojima obozava Mega64 i hteo je sa njima da uradi trailer,a ovo je bilo i prikazano na malom razgovoru sa Hideo Kojima (jer nije hteo da dodje na E3).
Evo ga i razgovor.

https://youtu.be/VqCneCdZS7Y


E da, dolazi nam i ovo 2012.

Ne znam sta vi mislite,ali meni je jako drago da su odlucili da naprave ove kolekcije,pogotovo za Z.O.E obozavao sam tu igru na PS2.

Ja sam prvi deo prelazio 2puta :slight_smile: 2 jednom, treci nisam i zbog njega se najvise i radujem, 4 deo takodje 2 puta.
zanima me kako je postao big boss i cale od Snake-a :slight_smile:

Svima koji nisu igrali neka krenu od prvog dela, igra ima fenomenalnu pricu nesto sto vecina igara nema, gameplay je originalan i veoma dobar. Igra je remek delo nesto po cemu se Hideo Kojima proslavio.

dobra tema

Sent from my iPhone using Tapatalk

MGS Sons of Liberty - Presao po 3 put juce (naravno gavorim u 5 godina da sam ga 3 puta presao)
MGS Snake Eater - Perverzija koliko je razradjen, dobar i jak na PS2 - ko god nije ODMAH skidajte ili cekajte HD edition na xbox360
MGS Guns of Patriots - Zalja i razlog za uzimanje PS3
MGS Peace Walker - PSP, nisam nikad igrao mada ne sumnjam da je dobar

Hideo Kojima je razradio pricu da je to bruka! Film al u originalu snimiti bi bio jedan od najboljih akcionih IKAD a ne ovi sad (Transporter - lik skace iz aviona, otvara padobran i spusta se na kamion u pokrenu i naravno STAJE na kamion, nema kotrljanja! - damn)

hehe jedva cekam Metal gear je jedna od mojih omiljenih
prvio deo sam presao vise od 15 puta(stvarno)
drugi i treci po 5-6
nazalost cetvrti nisam bio u prilici da igram
a Peace walker sam zavrsio jedanput(odlican i apsolutno ravan nastavak sa svojom vecom bracom) kod brata na psp-u
takodje jedva cekam ZoE odlicna igra
prvi deo sam zavrsio jos davno
a drugi nazalost jos uvek nisam

Prema onom snimku Peace Walkera sa E3a, nisam nešto oduševljen poslom koji su uradili za HD platforme. Ko zna, možda se nešto popravi, ali sumnjam.

nema sanse da ovo kupim… ni ovo niti ostale moguce hd remake igre. Sisanje para iz dzepa na supacki nacin. Istu igru prebace u HD i uzmu lovu kao da su pravili novu igru

Isto ti je tako sa God of war serijalom… Jbg, ko nema PS2, ovo mu dodje vrhunski!

slazem se, al nema smisla da hd remake igre kostaju kao “nove” igre, a upravo tako bude

Ja cu “kupit” - zna se odakle :smiley:

Ovo su klasici koji vrijede tih para! MGS serijal je nesta posebno i svaki gamer ce potvrditi da je ovo “obavezno”. Naravno, ako zivis za PES i samo za PES ili samo za CoD normalno da ti je takva reakcija (znam po mom drustvu) Da bi MGS igrao s razumjevanjem trebas poznavati dobro eng. jezik, razne istoriske cinjenice kao npr. Hladni rat, WWII…, i dr. da bi imao pravi dozivljaj igranja (bar za mene je to neko pravilo)

Ovo je ipak jedan dobar naslov koji itekako zasluzuje HD pa makar ga i samo portovali na Xbox 360 i PS3

A ja taman krenuo da igram game cube verziju Metal Gear Solid: The Twin Snakes…iako sam prvi put igrao na ps1 bez memory card:)…nije lose uradjena na gc…Dvojku sam
igrao na pc…a treci deo sam oduvek hteo da poigram…Cak sam pokusao preko nekih emulatora na pc-u…pa nista…A i isplatilo se cekati…Sad cu sve imati na XBOX_u i to u hd!!!jeeeee!!!:)Najbolja igrica ikada!!!

Fail je sto uvek kad izlazi neki hd remake izostave prvi deo ili prvih par delova (tomb raider trilogy, silent hill, sad i ovo) jer bi onda zaista morali da ozbiljnije porade na poboljsanjima a ne ovako lepo igrama ostave isti engine, malo dignu rezoluciju, ubace nesto tekstura lupe na kutiju nalepnicu “HD” i prodaju kao novu igru :+
Sve u svemu jos jedno uzimanje para na racun emocija i stare slave ._.

Zasto imam osecaj da ce neko iz kapkoma uskoro najaviti resident evil hd colection :smiley:

Vec je najavljen RE4 i Code Veronika HD za PSN i XBOX live.

God of War Collection je bio dobar potez. Ne samo sto dobijate visu rezoluciju nego i bolji framerate, i dve igre (apsolutno fenomenalne) u jednom pakovanju, i mogucnost da ih pokrenete na svojoj novoj konzoli umesto na starom ps2 na kome je verovatno vec debeli sloj prasine. HD verzije Shadow of Colossus i Ico ne mogu da docekam.

Kao fan service, ovo je dobar posao. Posto je meni i Metal Gear 4 bio apslutno uzasan, ne verujem da cu se truditi uopste i da skidam za xbox, ali ovako nesto svakako treba da postoji, i sto je jos zanimljivije, nije PS3 ekskluziva.

IZ tvojih usta u Capcom-ove usi :smiley:

pogledaj sta ti je nikola22 napisao dva posta gore i prekinite sa offtopicom pls. ovo je tema o metal gear-u.

ja licno nisam fan, ali isto tako pozdravljam ovu ideju o remakeovima, mada sve je to na kraju samo HD iskupljanje za nekompatibilnost starih naslova na novim konzolama. naravno heads down za remake igara na konzoli, za cijeg starijeg brata ove igre nisu ni izasle…

(Thread bio zakljucan iz nekog razloga :()
Ljudi pricaju dosta toga o ceni a jos se ni ne zna da li ce kostati puna cena novijih igra.
E sad,ja kao i neki drugi ljudi nismo bogati pa ne mozemo da priustimo PSP,PS2,PS3 da bih igrali ceo MGS serijal.
Kad god neka igra vise nije exclusive=WIN (pogotovo ako je igra sa Sony platforme).
Nisam nikad igrao Peace walker jer nemam PSP i mrzim PSP (samu ideju portable gaming mrzim,ali to je za drugu pricu).
Volim MGS serijal i igrao sam MGS1,2,3 i sve ih presao,ali to je bilo davnooooo… Tako da “sada” (novembar) kada imam sansu ponovo da igram MGS2,3 i Peace walker koji nikad nisam igrao,i to u HD… Pa da li bi neka osoba u mojoj poziciji to propustila??? A i sigurno nisam jedini.
Plus pored toga veliki sam obozavalac Z.O.E igre i ako nije treci nastavak HD remake je lep dodatak u serijal i jedva cekam da vidim kako ce izgledati u HD posto je i ovako na PS2 izgledalo fenomenalno.
Ne znam zasto ali mislim da nece kostati punu cenu (cak i ako su to tri igre u jednom,ili dve Z.O.E igre) jer evo pogledajte… Halo combat evolved aniversary=30/35 USD.
Resident evil 4 HD=Xbox live/Playstation Network download (znaci nije puna cena igre) i isto i za Resident evil code veronica X.

Padawan je dobar primer cele rasprave. God of war HD collection mu je bilo super a ovo mu je glupo (a potpuno ista stvar samo sto GoW ostaje sony ekskluziva). Znaci sve se svodi na fan service.

bilo bi dobro kad bi u HD izdanjima tih starijih igara nabudzili i grafiku , ubacili vise poligona, bolje teksture, malo vise detalja…itd a ne samo rezoluciju, e to bi onda bio pun pogodak.

Ovako kad izbace starije igre sa nabudzenom rezolucijom , ta visoka rezolucija samo vise otkriva eventualne nedostatke igre u vizuelnom smislu.

Verovatno na dva, ja sam imao dvojku na dual layed dvd-u za ps2 i bila je nekih 5gb a 3 deo je 6.1 ali postojale su i dvd 4.7 verzije, mada sve zavisi koliki je peace walker i kako ce oni sve to kompresovati :slight_smile:
Ja cu ovo mozda i nabaviti za 360 ali samo zbog peace walkera, ova dva sam odavno presao jos dok je ps2 bio aktuelan :slight_smile: