Mega noob pitanje i mega poziv upomoc u vezi moje konzole

Pozdrav ljudi. Imam pitanje u vezi svoje 360 konzole… Naime kupljena negde 2009e ili 2010 ne secam se sad tacno, piratska, i sluzila je dobro neko vreme, GTA4, Saints Row 3, Red Dead Redemption i Gears of War 2 radili bez problema…ali sve to samo par meseci. Posle pocele igre da seckaju, pa diskovi nisu hteli se citaju itd …receno nam je da je to simptom starog lasera kao sto je bilo na starim konzolama… (zamislite shock kada smo ukapirali da po nama perfektna konzola pati od istih problema kao starije konzole)

anyway, receno nam je da laser treba se sredjuje/cisti/menja ili kako vec stvarno ne znam i neki servis to sredio ali reko nam da bolje uzmemo hard i instaliramo igre tamo da se rastereti laser.

I to smo i uradili usput uzevsi dopunu od par igara konkretno Skate 3, Last Remnant, i Star Wars Force Unleashed 2.
I to je trajalo sve super neko vreme valjda godinu dana i opet isto :’(…opet u servis, opet nam receno isto stim sto ovaj put samo se laser opet sredjivao/popravljao…(prostite sto ne koristim terminologiju ali ne razumem se u x360 pirateriju najbolje tako da pricam kako znam i sta je bilo koliko se najbolje secam)

Negde 2011/2012 uzeli smo ja i brat Assassins Creed 3, Battlefield 3, Soul Calibur 5, Medal of Honor Warfighter, i Silent Hill downpour.
Od tih igara samo battlefield 3 i silent hill radili, ove ostale nase, i sve ostale igre kasnije koje smo probali, ili nisu vrtele nikako, ili instalacija stala na pola ili laser se ponasao kao da je na izdisaju ali nisu htele da rade nikako…

2013/2014 skoro nikako nismo dirali konzolu presli smo na PC i ja i brat zbog situacije gore navedene…i danas ja iskopao konzolu da vidim sta i kako moze da se pomogne da je opet pokrenemo jel msm bzveze nismo ni 5% osetili svet xboxa360…

tako da dobri ljudi cuo sam ste najbolji, ja napravio account ovde pre hrista al tek sad se javljam u nadi da cete nam izaci u susret…

brat rece da napravim par slika konzole iz raznih poza radi identifikacije i vama lakseg posla sto sam i uradio i prilazem slike u attachmentu…jedino sto mogu da napomenem je da surfovanje neta preko konzole radi bez problema i da sam nocas napunio konzolu sa demoima cisto da imam sta da igram :slight_smile:

Unapred hvala!! :slight_smile:

Mogli su da te posavetuju da kupis hdd i da instaliras igre na hdd pa samo za startovanje-verifikaciju da cita laser. Normalno je da ce da ode kada citas samo sa dvd a sto je zabavno ako igras sa hdd konzola se ne cuje tj dvd malo i onda ucuti :). Laser je osudjen da ode ako stalno cita sa dvd-a tako da ce korati zamena lasera, moj savet je hdd od 60-120gb sta igras ubacis tj instaliras na hdd i nece biti problema a tam dovoljno za sest-sedam novih naslova.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Pusti laser molim te :slight_smile: taj problem je resen posle par meseci kao sto sam i pisao gore tad sam uzeo hard
(i ako mogu da kazem otkad je uzet hard kao da konzola vise kuva ili se drugacije cuje nemam pojma al to nije bitno toliko )

kazi ti meni ono drugo zasto igre nece rade a kupljene kopije lepo sve…u pitanju su igre koje sam naveo gore nista drugo nije isprobavano posto nismo uzimali diskove od nikog samo te rezane sto smo kupovali…neke nece vrti uopste, neke instalira al nece pali uz poruku da nije za xbox ili ostecen disk ili sta ja znam…itd…to me vise brine :’(

Znaci poslednji put tada 2012 valjda kad bila u servis poslednji put kupili smo te igre koje smo uzeli i sa sredjenim laserom svejedno samo 2 su radile Silent Hill Downpour i Battlefield 3 a ostale koje smo kupili isto nove ili nisu htele se instaliraju do kraja ili posle instalacije nece pale kazu “disk nije supported” ili nesto slicno tome al od tad nismo kupovali igre jer nista novo nije htelo da radi :’( a sto smo bezuspesno probali bile su SOul Calibur 5, Assassins Creed 3 i medal of honor warfighter…instaliraju se lepo i ne pale…probali smo i preko fleske medjutim fleske nam ne vidi konzola nikako…itd…taj problem me vise brine mnogo vise

ako znaci nesto cisto da napomenem… kolko se koristila konzola nijedan red ring of death nije nam se desio fala bogu da kucnem u nju i u drvo…

Ako izbacuje da je disk prljav ili nesto slicno pitaj malo toga sto ti je rezao kako ti je narezao posto cim neke pusta a neke ne pusta zanci da disk nije dobro narezan :wink: A jesi li razmisljao da odradis RGH na konzoli sa tim mozes skroz da zaobices igranje igrica sa diskova i igras ih direktno sa flesa ali onda pozdravi se sa lajvom

Ok polako kapiram situaciju i samo mi potvrdite tada je bila situacija da je taj LT 3 bio potreban da bi battlefield 3 radio i ta igra radi ali ostale ne…da li to znaci da nas je servis krajnje zeznuo i nije ubacio LT 3 ili nisu dobro nesto radili…molim za potvrdu da li je za Battlefield 3 potreban LT3 flash ili kako vec se kaze ja mislim da nam to ubaceno ili ???

Reci mi igre koje nisi mogao da igras sve ukupno koje si imao na cdovima, i one koje su radile

Kako rezes igre , koje nove igre rade?
Da li znas da su te igre lepo narezane tj da li si siguran da su narezane kako treba za LT+ 3.0 ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Nijednu nisam rezao sve su kupljene iz Nisa od istih ljudi koji su ujedno servis za moju konzolu ne secam se da li je brat od njih kupio samu konzolu ili ne… Mada receno mu da ima u njoj cip za citanje kopija a koliko se secam poslednji put kad smo odneli konzolu za ciscenje lasera molili smo i za taj LT 3 da bi battlefield i ostalo tada novo radilo tako je bilo. Zato sam u dilemi sada…inace valjda je ovo ceo spisak igara.

@Gospodin Vidovic
Igre koje rade : Alan Wake, Saints Row 3, GTA4, Red Dead Redemption, Skate 3, Silent Hill downpour, battlefield 3, Castlevania lords of shadow.

Nikad nisu radili Assassins Creed 3, Soul Calibur 5, Medal of Honor warfighter kupljene kad i battlefield 3 diskovi isto izgledaju rezane sa finim dvd coverom u boji skoro kao original.

Sve novije probano isto nece radi… instalira se ali nece pali i izbacuje razne error poruke a ukoliko se proba pustanje igre bez instalacije disk prestaje se vrti posle par sekunde i izbacuje poruku da je ostecen ili slicno…