Lord of the rings : War in the North

Pricao sam o Skyrim-u. A Lotr jeste retail - COMPLEX.

Otprilike sam ovako nesto i ocekivao. Zanimljiv co-op, budzenje likova, fina grafika i odsjecanje udova i glava protivnicima. Za ovaj tip igra i vise nego dosta. Najvjerovatnije cu da je przim sa cimerom u co-opu, sto bi trebalo da bude zanimljivo. :slight_smile: Steta samo sto se tako igra na pola ekrana. :frowning:

??? Ima offline co-op?

@PScarface Ima offline co-op, ekran se prepolovi na dva dela i igrate.

A achievments-i dostupni za oba igraca, ili je single player content rezervisan samo za onog preko cijeg naloga je pokrenuta igra?

Offline co-op je valjda preko jednog naloga.

Sp content bi trebalo da bude vezan za onog preko cijeg je naloga pokrenuta igra, tako je barem bilo u svakoj co-op igri koju sam igrao do sada.

Naravno da nije tako:). Svaki ozbiljan co-op (Borderlands, Sacred 2, Gears of War serijal, Hunted, Dungeons Siege 3…itd itd itd) ima single player content za oba igraca, i svi dobijaju manje vise iste achievements, zavisno od performanse u igri.

Znaci vec se pojavila igra u verziji za narodne mase :smiley:

Zvanican relase date je tek 25. novembra i nisam pametan da li da je narucujem ili da cekam jos, posto cu imati Skyrim do ko zna kada da igram.

Dajte jos neke utiske o igri vi sto ste probali?

Prilicno brutalno izgleda, svidja mi se gomila nacina sakacenja orka :smiley:

Provalite sto je Sean Ostin omatorio od filma. Doduse, prodje i solidan niz godina :eek:

Upravo tako ili svako igra na svom profilu i dobija achievements za svoj profil ili jedan igra na guest profilu i tada ih on ne dobija …u svakom slucaju ne mogu nikako da dvoje dobijaju istovremeno achievements za jedan profil

To sam mislio, mozda se nisam lepo izrazio.

Pa to sam i rekao:) Zato me i zanima da li i drugi igrac sa svojim gamertagom dobija achievements-e, posto ima nekoliko glupo organizovanih igara gde bez obzira sto su oba igraca ulogovana sa svojim gamertagom, samo prvi igrac dobija ach.

Single player content u co-op mode-u ( je fakticki termin gde postoji mogucnost da oba igraca dobiju iste achievementse, ali to naravno zavisi od njihovog nacina igranja…dakle svi achievementsi su dostupni za oba igraca…

EDIT
A evo sad sam nasao, dostupna je kampanja i single player content za oba igraca : Co-Optimus - The Lord of the Rings: War in the North (Xbox 360) Co-Op Info Page

Evo da kazem koju za Dnevnik: Igram LotR trenutno i zadovoljan sam nekako sam se skroz bacio u taj Tolkin svet valjda zato sto su sad i ovi na TV prvoj pustali gospodare nedeljom uvece.Prica je ok i dobra,Mape su kao u Dragon age-u.Borbe su mi zanimljive(Ako se trudis da izvodis specijalne udarce) a ako samo krljas x,x,x,x,x,x,x onda je dosadno. ali dobra je fora odseces Undeadu glavu a on tumara naokolo i mlati macem pa mu odseces ruku a on i dalje se batrga dok ga skroz ne iskasapis.Oruzija i oklopi su svi vizuelno obradjeni i lepo izgledaju tako da mozete da se divite svom liku. Na pocetku imate 3 lika koja mozete da vodite,Vizuelno mozete da menjate lika samo kog vodite i to u igri kad nadjete ogledalo,Ukoliko menjate likove pre svake misije oni imaju neki cudan iventar tako da ako vodite rangera i obucete mu crveni armor i u sledecoj misiji kad vodite nekog drugog lika vas renger nema taj armor,i plus to sto ste imali u iventaru kod prethodnog lika sad kod ovog nemate pa zbog toga mi se ne svidja to menjanje likova.Ja se drzim jednog i picim. na skali od 1 do 5 moja ocena je 4 (preporuka,treba igrati)

Jao ovaj prokleti War in the north…
Igram na PC-u vec od kako je igra izasla…pa je jos nisam presao…
Nije da je tako dugacka,nego me nesto mrzi da je igram.
Veliki sam obozavaoc LOTR price,i ova igra mi se jako svidela,ali ima puno minusa.
Koji srecom ne unistavaju gameplay,ali eto…meni se ne igra :stuck_out_tongue:
(hteo sam da napisem review za ovu igru,i poceo sam ali nikako da predjem pa da zavrsim review :P)
Ukratko…
Ne predlazem da igrate sami igru,jer je friendly AI- RETARDIRAN…
Kad god dobiju Level up,ne podesavaju njihove statistike (Strength,Magic,constitution…) Nego kada zavrsite chapter. Izadjete na Main menu,izaberete drugog lika,podesite statistike,vratitese nazad na main menu,izaberete svog lika…i onda igrate normalno…do sledeceg Level up…
Ovo je potpuno retardirano i ako to ne uradite…Onda cete na kraju vi biti level (lupam) 50 sa super statistikama,a oni level 50 sa istim statitstikama kao level 1…
Verujte mi to dosta otezava igru.
A da nepricam o Armor/Weapons sistemu…
Ne mozete da kazete AI partneru sta da koristi…Nego on sam gleda u inventory sta ima…Pa stavi nesto “random”…
Znaci kao da celu igru igrate potpuno sami…A igra je napravljena da se igra u troje (eto ga i problem broj 2…TROJE…ZASTO NE 4??? Kao svaki druga Co-op igra).
Ali ima i dosta dobrih stvari.
Prica je jako zanimljiva,i ako volite LOTR pricu…onda ce vam se ovo jako svideti.
U prvoj polovini igre imate osecaj,da cinite putovanje (druzini prstena) mnogo laksim,i da ih nekako pratite “u njihovim senkama”.
Muzika i grafika su zanimljivi.
A i borbeni sistem nije los…Samo sto su neprijatelji dosta teski za ubijanje…Zasto? ZATO STO JE FRIENDLY AI RETARDIRAN!!!
A igra ocekuje da je vas troje pametnjih ljudi…

Aj cisto da potvrdim iz prve ruke nakon odigranog, ima single player content u MP-u u lokalu, esktra je sve odradjeno, jako dobar i zabavan akcioni rpg.

EDIT

Ali jezivo kratak. Presli smo ga za ~11 sati. Sramota, vrlo sam razocaran.

I ja uzeh napokon da ga igram i svidja mi se. Gustiram igru maksimalno i radim prvo sve sporedne misije i ne cini mi se da sam jos uvek blizu kraja igre posle nekih 10-tak sati igranja. Offline coop mi se ne svidja iz prostog razloga sto je ekran podeljen na dva dela i meni izgleda mala preglednost kada igram na taj nacin, mislim da bi bilo bolje da su odradili co-op kao sto su u radili u Aragorn’s quest, gde su oba igraca bila zajedno na ekranu, ali boze moj. Sve u svemu, zadovoljan sam jako igrom, mada kapiram da sam kao manijak za serijalom i vise nego subjektivan :smiley:

Vertikalni split screen je radjen u skladu sa tim sto developeri smatraju da je standard za HD igranje min 50" ekran. Na taj nacin se dobija veca sloboda oba igraca, svako moze da radi svoju pricu, i da istrazuje po svojoj volji…:slight_smile: A sasvim je dovoljna preglednost ako je pristojna velicina ekrana.

Uzivaj u igri dok god mozes i gustiraj je, stvarno je kratka:(

predobro :smiley:

Presao sam je na sve tri tezine, sa time sto sam jedan prelazak odradio online sa jos dvoje ljudi u co-opu na Legendary tezini i pretrcali smo igru za oko 4 h. Najtezi, da kazemo najizazovniji prelazak mi je bio na normal, iako nije bilo tesko ni malo, morao sam povremeno da pazim sta radim, drugi prelazak na Heroic ostaju svi statsi, a treci je kao na very easy da stavis, jer si vec lev. 40 i ne moze ti niko nista maltene Pogotovo ako se uzme patuljak i nabudzi mu se crossbow sa ekslplosive bolts. 1 bolt pada svaki trol, 3-4 komada pada svaka kraljica, a orke kosis sve redom po 4-5 odjednom sa jednim boltom, bolesno skroz i malo suludo da warrior ima jaci ranged od rogue-a, ali boze moj . Sve u svemu, jako lepa i zabavna igra po meni, sa fino odradjenim mp-om kada se nadje neko normalan.

zaboravio sam da dodam da igra iako je izvanredna klonirana je po Hunted:Demons Forge.