Logitech Harmony 885 daljinac na Xbox-u 360 i PC-u

Od skora sam vlasnik ovog moćnog daljinca i video sam da u listi podržanih uređaja je i Xbox 360, ali meni iz nekog razloga ne radi. Nisam mislio da se “igram” sa njim na konzoli :smiley: ali sam samo hteo da podesim da mogu da ga upalim i da mi automatski prebaci na HDMI2 ulaz na TV-u (gde mi je xbox priključen) preko “activities” ali ne vredi… Dakle treba da mi samo zameni kontrolu paljenja/gašenja i “šetanja” kroz menije (sa podrškom za “A” taster tj. “enter”) Imam i onaj MS adapter za xbox joypad za PC pa sam mislio eventualno za neki Media Centar da ga iskoristim…

Gledao sam po Net-u i video sam da ljudima radi bez problema, ne znam u čemu je “caka”? Jel xbox koristi IR ili RF talase za povezivanje na joypad? Da li je potreban neki poseban adapter za PC i xbox ili ima neki drugačiji pristup podešavanjima? Ako je neko imao slične probleme ili neka iskustva, pomagajte…

HVALA

a kod tebe bese rgh?

probaj da vidis jel radi u MS DASH-u, mada logicno da ako moze da pali konzolu treba da radi svuda, radi na RF inace bar bi tako trebalo, gamepadovi su na RF, mada moze biti da je on na IR, posto konzola ima IR senzor na njoj bas za daljinac…

Ne imam baš JTAG moj buraz ima RGH :slight_smile:

Hmmm pošto izgleda koristi samo IR komande zato sam pitao, inače neće da reaguje uopšte sa xbox-om, probaću danas da uključim xbox pa da probam tad ili u NXE da uđem (nisam sada kući), zapravo ako bih uspeo da ga povežem na xbox kapiram da bi mi radio i na PC-u preko onog usb adapter-a ili ne bi? Adapter verovatno isto koristi RF talase pošto je za joypade… :frowning:

Mesam vas bre :slight_smile:
Probaj pa javi ako ima adapter za pc onda je na rf ako idu i gamepadovi na njemu… nisam nikad probao za sada samo nagadjam, video jedam koristio jesam ali nisam ja povezivao hehehe

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Hehehe ma opušteno :slight_smile: Za PC izgleda treba IR adapter, mada ima i onaj Logitech-ov Unified adapter na kojem bi trebalo da radi… Mada nemam pojma gde da nađem te adaptere i IR receiver jer treba navodno da bude kompatibilan sa WMCE (Win Media Centar)… A kao što kažeš xbox poseduje i IR senzor, ne znam zašto ga ne detektuje…

Sada sam probao kod burazera na njegovom slimu (RGH) i radi daljinac bez problema! Da li je moguce da je IR senzor crkao kod mene u xbox-u? Ja imam JTAG-ovan Xbox sa Falcon-om…

Proradio mi i na xbox-u, trebalo je smao otići u NXE u UKLJUČITI daljinac tj. IR senzor :slight_smile: A za PC ću definitivno nabaviti neki IR senzor.

Može LOCK. :cool: