Limit igara na LT 2.0

pozdrav svima !!

dugo vremena, nisam pratio forum kao ni sve u vezi update-a i raznih caka vezano za xbox 360… tako da me je to opet zainteresovalo, pa se nadam da mi mozete pomoci

nisam totalni noob, ali ni expert…moja masina je iz okt. 2009. god, ima jasper plocu, LT 2.0, 120gb HDD…dashboard neznam sad napamet…

novije igre koje imam su npr.GTA 4, Forza 3, F1 2010…i znam, vec su malo “stare”… pa sam htjeo pitati, kakva je procedura kad bih htjeo da narezem, neke barem malo novije igre, kao npr. Forza 4, dirt 3, fifa13 itd…

inace, igram samo offline, i do sad sam koristio img burn za narezivanje dl diskova, i ove od nabrojanih rade super, igram ih sa HDD-a …da li je isto narezati neku od ovih starijih igara i neku od ovih malo novijih… koliko se sjecam, negdje je bilo pomena, da igre koje se mogu pokrenuti na LT 2.0 imaju granicu…tj…njihov datum izlaska

ako neko zna, do koje granice mogu pokretati igre na LT 2.0?

PS: nazalost u pretrazi nisam uspio naci odgovor, tako nadam se da mi ne zamjerite na pitanju

puno hvala unaprijed

Sve nove igre imaju XGD3, koji se primenjuje otprilike od 2011. Do tad bi mogao baz problema da igraš igre, ali nakon toga… Pa morao bi da pošalješ nekom da ti ubaci LT 3.0 i da vidiš ili da nađeš nekog da ti reže igre, ili rezač koji podržava rezanje XGD3. A pošto ne koristiš Live, mogao bi i RGH da ubaciš.

hvala ti na ultra brzom odgovoru, svaka cast !!

evo maloprije sam procitao, neko je napisao bio kao da LT 2.0 “tjera” igre koje su izasle do oktobra 2011… kao i ovo “LT+2.0 otvara SVE XGD3 igre kao i stare”

to me malo zbunjuje sad…sta je tu tacno, ako znas

ako bih stavio LT 3.0…da li je zaista toliko komplikovano rezati igre ? na lt 2.0 sam spram tutorijalom namjestao brzinu na 2.4x i onaj layer break…i to je to bilo

a ovde sad… nisam ni trazio tutorial za lt 3.0… da onda ipak razmislim o RGH? da li je to izvodivo na mojoj konzoli ?

i kad bih stavio RGH…da li mogu i dalje da pokrecem ove sto imam do sad igre ?

hvala ti jos jednom !!

RGH je izvodljiv, što se tiče igara, nisam 100% siguran, mogao bi neko ko je u tim vodama da ti odgovori, ali mislim da bi morao da ih pretvoriš u ISO i onda da prebaciš na USB.
Što se tiče toga ta LT 2.0 i XGD3, možda je i dalje izvodljivo, ali ti to šteti čitaču, jer se disk vrti bez prestanka i ne može da se instalira. Za LT 3.0 ti je fora u tome da nađeš rezač i da ga podesiš, da nabavljaš Verbatim diskove, itd.
Moj savet ti je da vidiš za RGH, jer ti nakon nekog vremena zaista dosadi svo to cimanje.

Neke nove igre mogu da ti naprave brdo muka i nece da se strartuju, morace LT 3.0 pre ili kasnije.

Kada se uradi RGH mozes da citas dvd normalno, tako da mozes da igras igre sa DVD i originale isto.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

osobno još koristim LT 2.0 , Fat Xbox, 16203.0 dasboard. Igre koje sam pokrenuo: Crysis 3, Witcher 2, GOW: Jugment, Rayman legends, COD:Ghoast, Darksiders 2, Fifa 13, AC IV, Max Payne 3, GTA V, Splinter Cell Blacklist, Diablo 3…), .Sve igre instalirane na HDD, mp3 trick (pokreneš pjesmu sa UBS-a prije pokretanja igre).
Igre iz 2012 pržene truncade, igre iz 2013 overburn metodom. Postoji na netu točne postavke koje daju najbolje rezultate pri prženju. Istina je da neke određene igre znaju zablokirati (Fifa 13, Bioshock: Infinite, Grid…) ali i za to postoji rješenje da je igraš na LT 2.0. Ovih dana namjeravam update novi dashboard da probam nove igre izasle 2014. Naravno ovo je samo u slučaju da te ne nikada ne zanima live.

Ovo mi je jos uvjek nedoumica i neznanje kod mene. Znam da mogu originali na RGH ali nisam znao da mogu i oni diskovi koji su namjenjeni za LT2 i 3 (ili sam i dalje pogresno informisan tj. da sam pogresno protumacio sto je objasnjavano na drugim mjestima foruma). I usput pitanjce po pitanju RGH iso fajlova koje skidam sa neta. Njihov izbor je drasticno suzen a time i dostupnost meni za skidanje. Zelio bi znati moguli takodje skidati i iso fajlove namjenjene za LT2 i 3 pa iste propistiti kroz xbox backup creator pa kao takve prebacivati na interni HDD. Dodatno pitanjce jeste vezano za PAL i NTSC verzije igrica. Radili NTSC format igre na RGH (svakako da se takodje veze za prethodno gore ispisano za LT 2 i 3 verzije).

Ako pitanja nisu mjestom ovde namjenjena, neka sefovi brisu ili prebace na pravu poziciju.

da, i meni stvara nedoumicu, da li mogu bez problema narezati neke novije xgd2 igre normalnim postupkom sa img burn-om dok imam LT 2.0 ??

prvobitno me zanima do kojeg datuma ili godine mogu igrati igre sa LT 2.0 a da ih pri tome mogu najnormalnije sa img burn kopirati na DL ?

kolega “Noone” navodi ove dvije metode kopiranja…trucade i overburn…i recimo da neku igru iz 2012. god spram tutorijalom narezem, da li je stetno za konzolu i dali ih mogu normalno instalirati na HDD od konzole kao i ove malo starije igre , sve na LT 2.0 ??

svi thread-ovi o novijim xgd 2 igrama su pod lock-om…zato nemogu naci kako ih narezati za offline only igranje…tu netreba patch ?!

zato ako neko konkretno zna nesto…neka kaze… sad me ovo rezanje xgd2 igara najvise zanima, a da su novije

rgh je sad u drugom planu…za to ima vremena

da XGD2 igre nemaju promenjenju protekciju i LT+ 2.0 i LT+ 3.0 na isti nacin ih citaju ima razlike samo kod XGD3. Mozes ih igrati u koliko traze novi dasboard moras otici na veci da bi ih igrao.