LG Wing 5G


Da li se LG vraća u velikom stilu, ili su ovo poslednji trzaji “umirućeg konja”?

Fantastične specifikacije, ali i pomalo hrabar dizajn. Šta vi kažete?

Network Technology
GSM / HSPA / LTE / 5G
Launch Announced 2020, September 14
Status Coming soon. Exp. release 2020, October
Body Dimensions 169.5 x 74.5 x 10.9 mm (6.67 x 2.93 x 0.43 in)
Weight 260 g (9.17 oz)
SIM Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP54 splash proof
Water-repellent coating
MIL-STD-810G compliant*
*does not guarantee ruggedness or use in extreme conditions
Display Type Rotating P-OLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 6.8 inches, 109.8 cm2 (~87.0% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2460 pixels (~395 ppi density)
Secondary display: G-OLED, 1080 x 1240 pixels, 3.9 inches
Platform OS Android 10
Chipset Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G (7 nm)
CPU Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 475 Prime & 1x2.2 GHz Kryo 475 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 475 Silver)
GPU Adreno 620
Memory Card slot microSDXC (uses shared SIM slot)
Internal 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM
UFS
Main Camera Triple 64 MP, f/1.8, 25mm (wide), 1/1.72", 0.8µm, PDAF, OIS
13 MP, f/1.9, 117˚, (ultrawide), 1.0µm
12 MP, f/2.2, 120˚, (ultrawide), 1.4µm
Features LED flash, panorama, HDR
Video 4K@30fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS
Selfie camera Single Motorized pop-up 32 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm
Features HDR
Video 1080p@30fps
Sound Loudspeaker Yes
3.5mm jack No
Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
GPS Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Yes
Radio Unspecified
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go
Features Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass
Battery Type Li-Po 4000 mAh, non-removable
Charging Fast charging
Wireless charging
Quick Charge 4.0+
Misc Colors Aurora Gray, Illusion Sky
Models LMF100N, LM-F100N

1 Like

Meni je drago sto se opet razbija monotonija dizajna Smartphona.

Surface Duo, Fold, Flip i ovo, malo svezeg vazduha…
Hteo sam Duo da uzmem ali ima preslabe specifikacije za cenu.

Jel se zna cena za Wing?

Pokusao sam da odgledam neki video o ovom cudu sinoc, izdrzao sam 5 minuta – po meni je ovo samo sindrom debele dosade. Ne znaju ljudi sta bi vise od telefona, a dosadio im tipicni ‘slab’ dizajn.

Ja ne znam kako se to isplati azijskim kompanijama, da kod ovakvih fantazijskih izleta uopste prvo potrose planinu para na R&D, pa onda jos izbace na trziste.

Nemam dovoljno maste, meni je ovo ko da sam luki dao da nacrta svoj idealni telefon.

1 Like

Spominje se 900-1000€

Imali su dve opcije kako da nastavi ta firma.
Da izadju sa normalnim modelom koji ce se prodavati na ugovore za 1din.
Da izadju sa nekim ludilo top modelom i ludilo cenom da pokazu da su “premium brend”

Rekao bih da su odabrali pogresan put.

2 Likes

Nakon svih oni fail-ova sa prethodnim telefonima, ne znam zašto pokušavaju da se vrate na tržište telefona.

Samo kad se setim Nexus skandala

Interesantno je sto eksperimentisu, ali izgleda da jedino iPhone konzistentno pronalazi nacine da uspostavi nove trendove i otkrije (zlobnici bi rekli i nametne) nove potrebe korisnika.

U segmentu fableta ima dosta prostora da se svi umesaju sa super tankim okvirima, dobrim ekranima i jakim hardverom. Izbegavanje konkurencije izletima u neke sfere egzotike verobatno ni Motorolu ni LG nece vratiti na staze stare slave…

1 Like

Apple ne uspostavlja trendove od 2007 godine. Imaju dosadan dizajn vec 7 godina, i uvek kasne sa tehnologijom. Uvek idu na sigurno. Uzas u sta su se pretvorili.

3 Likes

Pa nema tu rata, ako maca sa naocarima za sunce i list-sesisicem ne zeli da prihvati da su npr air buds sa kutijicom za punjenje pokrenule trend, cemu sve. :smiley:

Ako banana sa ocima ne razume da ovde pricamo o telefonima a ne slusalicama, cemu sve. :grinning:

2 Likes

Banana je puna drevne mudrosti i razumevanja. :smiley: Da ne pricamo o tome da i nije banana nego polu-mesec. Koji doduse neodoljivo podseca na bananu.

Ali da, dosadni su sa dizajnom telefona, prakticno od kada su izmislili iphone samo su ga malo razvlacili i stanjivali, to stoji.

4 Likes

I onda, zasto imamo offtopic.

4 Likes

Ovozavam LG, koristio sam LG k8 u vreme kada su jos uvek bili aktuelni i to mi je jedan od najboljih, ako ne i najbolji telefon koji sam koristio. Bas me raduje da se vracaju. :smiley:

Au :sweat_smile: pa ja celo vreme mislim da je to banana. Moj zivot je laz. Mi XBotovi ne znam Mario igre tako dobro. :roll_eyes:

2 Likes

Auu i ja sam mislio da je banana. :rofl:

3 Likes

Razumeo bih da je Ana forum… :thinking:

Dizajn ne bih komentarisao mnogo al kakve crne fantasticne specifikacije bre ? Ekran sa 90/120hz osvezenjem je must have u 2020-oj za svaki high end telefon, s765 koji je cipset srednje klase i na sve to ce da lupe neku cenu od 1000e. Ovo je klasican koncept telefon i to je to. Ako je ovo poslednji trzaj i ako se s ovim planiraju da se ‘‘vrate’’ onda do qrca.

1 Like