Lenovo announces VR Goggles to compete with Samsung Gear VR

Lenovo has announced they’re throwing their headset into the VR ring as they introduce its Lenovo VR Goggles TechWorld in Beijing today.
The Lenovo VR Goggles work in a similar manner to how the Samsung Gear VR functions. The headset works with Lenovo Android phones by providing an immersive experience by sliding the phone into it, thus using it as its display. The headset features a dial on each of its sides that adjusts each lens as well as a dial on top for focus. Navigating the VR Goggles is done through the use of a handheld remote control.
Considering Lenovo’s Android phones don’t have a large presence in Western markets, we probably won’t be seeing it launching in the US anytime soon. Although now that Motorola is owned by Lenovo, there’s always a possibility of it being compatible with Motorola phones down the line.
Lenovo has yet to announce pricing and availability, although they should launch towards the end of 2015.
While companies like Oculus VR and HTC have their eyes on desktop VR, the mobile VR scene appears to be a bit more open as there is yet to be a dominant player in the field. Samsung has its Gear VR, Google has Cardboard, and a number of other lesser-known companies have their own respective headsets. Meanwhile, Microsoft is completely straying from the world of VR with its HoloLens headset, although its use of holographics is still impressive.

Dobro izgleda ali ipak ima i dobru konkurenciju.

Ja uopste nisam odusevljen svim tim VR fazonima. Doduse nisam probao nijedan, ko zna kad cu i imati priliku da vidim to cudo. Ali jedna stvar stoji, komp/konzola/sta vec mora da prikazuje DVE razlicite slike, po jedna za svako oko. Kako bre oni misle sa sadasnjim konfiguracijama to da odrade? To ce em biti skupo em ti treba bestija da koristis to ko covek.

Ok, moze neko da kaze pa i Titan X kosta iljadu dolara(lupam al je vrv blizu tome) pa ljudi kupuju. Pa da, kupuju, al u ekstremno malim brojevima. A oni hoce da serijski prave neki proizvod i da zaradjuju pare, a pristupacne konfiguracije da teraju to su daleko od nas.

Drugo nije mi jasno kako misle da se FPS igre igraju sa tim. Kazu oni koji su probali TF2 i HL2 i tako neke igre koje su omogucile to(dal nekim pecom dal posebne verzije cisto za developere) da im pripadne muka samo tako. Nije mi jasno, imas mis/controler a opet okreces kameru glavom?

Bas su iz Flejshurrrrbuka rekli da ce za Oculus Rift ukupno trebati 1500 dolara. Pre neki dan bila vest. Oculus Rift experience will cost around $1,500, says CEO | PC Gamer
Ljudi koji misle da ce se naigrati od VR-a su mnogo naivni. Igrace se zanemarljiv broj ljudi. Pritom sam citao da kod VR-a ne sme da bude nijednog stutter-a, nijedan pad u framerate-u, jer na jednoj slici to nije strasno, ali ako se dogodi situacija da na levom oku nesto stutteruje, a na drugom oku recimo ne, vrlo brzo ce vam pripasti muka. Jedva cekam da se izduva ovaj VR balon kao balon “igranje telom”. Nije onaj Microsoft blesav, jedini su koji ne rade VR nego AR(augmented reality). Za to se pravi jedna slika, i nije potrebna zverina da bi to pokrenula (cak su najavili da ce XO moci da podrzi njihov Hololens).

Iz tog razloga me Morpheus najviše interesuje. Šta će i kako će sa njim? Kako će rešiti problem performansi i cene? On je odmah razvijan da radi na konzoli. Da li će sam Morpheus raditi deo posla umesto konzole, ili će smisliti neku novu foru?

Iako mislim da ovakav VR neće biti zastupljen u toj meri da bi postao novi standard, smatram da je on osnova i prvi korak ka nekom masovnijem i boljem VR. Ne bi rekao da će Oculus i ostali biti toliko jeftini i jednostavni da bi imali Mass Market Appeal, ali će opet biti neki umeren uspeh.

Sa druge strane, MS možda ima dobru ideju sa AR, ali, opet, ni to nije savršeno. AR je već moguć i na telefonima, kao i na konzolama poput Vite. Biće pitanje kako bi se koristio u gamingu. ZA VR i mogu da zamislim, ali za AR? Osim nekih “mini” igara sa jednostavnim funkcijama i gameplayom, poput jednostavnih shootera kakvi su bili po arkadama i konzolama poput House Of The Dead i Resident Evil Dead Aim. Možda neka jednostavnija Puzzle igra u fazonu Laytona, ali to je to.

Prva igra ubijanje komaraca koji zuje oko tebe, garant.

Sad sam nesto slicno i ja hteo da kazem. Sa tim ce se igrati samo takve neke “igri-ce”, ono sto bi na Xboxu potpalo pod XBLA kategoriju (i to ne mislim na XBLA “a la” Alan Wake’s American Nightmare). Ako neko misli da ce sa time igrati Uncharted 4, grdno se vara.

To ćemo još da vidimo! :wink:

Ako gresim, kupicu DVA PS4! :smiley:

Pazi šta sam rekao :slight_smile:

Nemojte biti takvi , ulazi mala promena sto se tice gaminga , nije dugo bilo nista pitam se sta su ljudi govorili pre nego sto se kinect trebao pojaviti , dajte sansu uredjaju stvarno deluje zanimljivo to sve pa well videcemo kako ce se pokazati :slight_smile:

Ulazi mala promena do mojega. Pokazace se isto kao sto se pokazao i Kinect koji si spomenuo. Svi su se tripovali “vaaaaaau, igranje telom, o tome smo sanjali osamdesetih i devedesetih i gledali u SF filmovima”, a onda su posle godinu dana zaboravili da postoji. Do te mere da Sony ni ne razmislja da napravi Move za PS4, MS je uklonio Kinect iz obaveznog paketa za XO jer ga niko nije hteo, a Wii U se prodaje ocajno.
Tako se i sada svi tripuju “vaaaaaauuu, virtuelna realnost, o tome smo sanjali osamdesetih i devedesetih i gledali u SF filmovima”, a zapamti ove moje reci pa ih se seti 2017. godine kada se budes pitao gde su nestali VR headsetovi i zasto vise niko o njima ne prica. Obican gimmick.

Моze koliko ja vidim da ima primenu u simulacijama. Znaci SC, Elite, War Thunder, tako to. Jer tu u principu sedis u kokpitu(KOK PIT :hihi) i ne mrdas se, a sa VR-om bi mogao glavom da gledas oko sebe bas kao u pravom zivotu. Eto, to je po meni savrsena primena u igrama. Znaci sta reci kad su otisli ljudi u staracki dom, nasli nekoliko veterana, stavili ih pred komp, namestili im prave kontrole, znaci HOTAS, pedale, Okulus i surround slusalice i neke fensi fotelje i pustili im War Thunder simulation battles da igraju(kamera samo iz prvog lica i FULL kontrola nad avionom) i namestili im da voze avione koje su vozili u WW2(dal Corsair-e, dal neke Wildcat-ove ne secam se). I dekice koje hodaju jedva nisu mogli da se odvoje od igre jer im je delovalo super realno. Kaze Wildcat kao da letim opet u njemu.

Dobro sad, to je skupo da se namesti sve, al najobicniji hotas kosta 50-ak dolara i Okulus kolko kosta da kosta. Eto to je jedina primena koju ja vidim.

FPS? TPS? RPG? Lol, ne.

Edit: Evo i slika