Leaked Microsoft document hints at second next-gen Xbox

Vi profesore nikad ne vidite poentu u stvarima koje vi ne koristite :confused:. Vi morate da razumete i druge ljude i njihove potrebe a ne samo vase. Ja sam i dalje na tv-u od 32 incha koji je hd ready. I dalje sam na mid gen verziji konzole ( Xone s). Kad god citam vase postove uvek se protivite i pisete da nemaju poentu, za vas mozda, ali za druge je druga prica. Stalno se vrti prica oko apple proizvoda i Playstationa, i to kolo se dugo okrece na ovom forumu.

Bez tenzija momci, svaka roba ima svog kupca i to treba postovati. Bitno je da se igra :slight_smile:

Dakle isti CPU kao XSX, samo slabiji GPU i manje RAMa, što ima smisla jer će Lockhart raditi na 4x manjoj rezoluciji. Mislim da svaka “zabrinutost” da će Lockhart zadržavati napredak igara u next genu ovim deplasirana.

1 Like

Sve mi je ovo nekako cudno i previse dobro da bi bilo istinito.

Ljudima je to ona mala inferiorna verzija koja se ne racuna. Cim imas s jedne strane vise verzija razlicite snage a s druge strane sve isto ljudi obicno uzimaju ono sto je “sigurno”.
Uostalom ako je jaca od one x kao sto pricaju sto onda ne gura 4k ako one x moze ? I kakav ce uopste tretman imati u buducnosti one x pored 2 ovakve konzole ako je sve ovo tacno ? Onda dalje dal ce i kako ce se devovi odnositi prema svim ovim konzolama i dal ce uopste sve lepo optimizovati ? Ima tu mnogo posla. Sve mi je stvarno cudno. Ms il je veoma pametan i zna tacno sta radi ili nemaju pojma i ima da useru sve opet.

Nece Microsoft uprskati po tom pitanju, odlicno rade posao jos od xbox one s, preko xbox one x, pa evo i sada na novom xboxu.

Ma u pravu si posao im cveta.

Govorim u izradi hardvera tj. konzola. A posao Microsoftu uvijek cvijeta, nemoj samo gledati diviziju Xboxa :slight_smile:

Kakve veze izrada i hardver imaju sa ovim sto sam ja napisao gore ? A i ne ida vala da useru i sa hw-om i softverom jbg. Pa normalno da cu samo gledati xbox diviziju jer to je ono sto nas najvise zanima i o cemu najvise pricamo ovde. Svi znamo sta sve ms ima i da nece propasti.

Pa mozda te nisam razumio. Uglavnom ne mislim da ce biti problem razvijati igre paralelno na 2 konzole jer je samo stvar rezolucije, a isto tako vjerujem da ce slabija verzija imati veci dio kupaca. Microsoft samo moze uprskati po pitanju igara, ali vjerujem da ce biti bolje stanje sa novom generacijom konzola.

Recimo ja imam xbox one x i neuporedivo je kvalitetniji i bolji komad hardvera u odnosu na PS4 Pro, ali sa druge strane, Sony ima veci broj boljih ekskluziva, bar do sada.

One X je pravljen da bude 4K mašina za trenutnu generaciju, ali ne i 4K/60fps sa skokom koji očekujemo u novoj generaciji.

Lockhart je 1/3 snage u odnosu na XSX koji treba da prikaže 1/4 rezoulucije koju gura XSX. Isti CPU i SDD između oba modela sa slabijim GPU i manje RAMa, koji imaju smisla za rezoluciji kojoj je namenjen. Nema potrebe da imaju dve 4K mašine a slabiji model postoji zbog cene, ne zbog snage (tu je XSX).

Već smo pričali milion puta da to neće uticati na pravljenje igara, ali kontam da je zbunjujuće dok ne vidimo i sami u praksi kako to izgleda.