Kupovina ps4, polovan ili nov

Zelim kupiti djetetu ps4.

Pitanje je da li kupiti polovan za oko 150€ ili nov (oko 225€), pro verzija me ne zanima zato sto tv ne podrzava hdr a i rijetko ce se na velikom uhd tv igrati, konzola ce uglavnom biti u sobi od malca na manjem hd ready tv, a i dodatni razlog je sto ce za najdalje 2 godine vec biti i ps5 u prodaji koji namjeravam uzeti po izlasku.

Najradije bih uzeo cipovan ps4 (vec se u oglasniku reklamira) ali mu je cijena paprena, sada oko 380€, sa nekim igrama vec predinstaliranim.

Nudi se i cipovanje po cijeni od 25€.

Unaprijed zahvaljujem na sugestijama, prijedozima i misljenjima.

Polovan, sa hakom i nemaš brige…

1 Like

Onda cu najvjerovatnije uzeti polovan (pokusati naci sa verzijom fw 5.05 ili nizom radi mogucnosti jailbreaka) pa posebno poslati da se odradi cipovanje. Tako mi je dosta jeftinije. Ukupno bi trebalo izaci oko 175€ jer se sada cipovan prodaje za 380€.

Treba naci neki koji nije updejtovan neko vreme. Dakle neko ko igra uglavnom igre sa diska.
Nece biti lako, srecno !

Znaci ako neko igra digitalna izdanja i igra online konzola je gotovo sigurno na vecem OFW?

Moze li se to na neki nacin sprijeciti da konzola radi update? Npr. Ja sam u routeru blokirao odredjene sajtove za samsung tv jer sam ga jailbreakovao i tv ne moze azurirati sve i da hoce.

Mora update postojeci ako recimo sada hoces da skidas digitalu igru, pogotovo ako je sa nekog drugog naloga.
Briga njih za TV , u softveru tj igrama leze pare :joy:.
Garantujem da je onaj 5.55.1 ili kako se vec zove poslednja verzija neka zakrpa koju su nasli jer je velika koji mb samo.

1 Like

Razlicitih smo stavova svi ovde. Neko ce reci polovan, neko nov. Neko ce reci nemoj cipovan, neko ce reci cipovan.
Svakako mislim da neces pogresiti sta god da uzmes.

Ja sam iskreno za dobro ocuvanu polovnu slim ps4, 1tb, sa dva kontrolera (da ima i za druga kad dodje da ga opere koju partiju :slight_smile: ).
Naravno, sve zavisi da li ti je razlika od 100, 150€ puno da dajes za takvu novu konzolu. Ako imas, samo kupun novo :joy:

Sto se tice cipovane ili necipovane konzole, ja sam ti za necipovanu. Mozes za male pare naci igre na sajtu razmenaigara, naravno ako ti se bakce oko toga. Sa cipovanom konzolom gubis mogucnost online igranja, sto je po mom misljenju veliki minus.

U svakom slucaju, klinac ce biti presrecan sta god da uzmes, ali ne zaboravi i da mu das loptu i posaljes ga vani.

Pozdrav i javi sta si uradio :slight_smile:

3 Likes

Mislim da polovan slim ne mozes naci ispod 180e. Bolje uzeti nov, pa ako hoces uradi jailbreak.
Ako vec uzimas polovan, najbolje je da se licno vidi i testira.

Ali i nov ne mozes naci ispod 300€ (bar u nasim prodavnicama). Mozda jedino ovde u shopu…

Ovo sto sam nasao u oglasima dva komada po 150€, mislim da nisu slim modeli, pretpostavljam da su oni od 500gb.

Jedan je u blizini pa bih i mogao otici da testiram a za drugi test otpada, suvise daleko.

Izgleda da cu tesko naci sa fw koji se moze jailbreakovat a ne postoji opcija downgrada tako da po svemu sudeci otpada i cipovanje.

Imas za 250e nov, i postoji velika sansa ga mozes uraditi jailbreak. Ne kazem da je 100e malo, ali kad pogledas da za 100e vise uzmes novu konzolu i to slim isplati se.

1 Like

Jel problem ako je NTSC sistem? Moze li pokretati igre sa cd koje su PAL?

Hehe, otkud znam. Zadnju konzolu sam imao xbox360 cipovan pa nije ji bilo bitno.
Hvala

1 Like

Mislim da imas u VIP-u nove sa 4.70 FW

Na 360 je bilo :smiley:

90% je stari lager i fw4.73 i manji na konzolama novim, sve polovne su nazalost u 99% slucajeva azurirane na poslednju verziju 5.5x. Samo novo ce moci na JB polovno veoma tesko.

Hvala. To je jako vazna informacija.

Moze li se wireless kontorler od xbox360 koristiti na neki nacin odjosno uz pokoc nekog kabla/adaptera za ps4.

Kad sam prodao xbox ostavio sam jedan joypad za pc gaming pa sad razmisljam da ps4 kupim sa jednim kontrolorom a drugi da koristim od xboxa?

To ni u paralelnom univerzumu nema sanse da radi .
Ima neki third party adapteri, koji su cene dzojstika. Tako da ti 5000+ din ne gine za jos jedan.