Kupovina PS3 savjet

Pošto je moj PS3 crka (kvar vrlo skup za popravak, sprzen drive, nije moguća modifikacija CFW), imam priliku kupiti polovni PS 3 slim 250 GB model CECH-2004B, nikada nadograđivana, tvornička, OFW ispod 3.55 (još ću ovih dana provjerit osobno). Moja pitanja :

  1. Da li je moguće instalirati CFW na ovaj PS3
  2. Ako je moguće dali to mogu obaviti sam ili zahtjeva nekakav poseban alat, otvaranje i sl.
  3. Ako je FW iznad 3.55 dali je moguć downgrade
  4. Dali je ovaj model PS3 često kvari (više nego ostali modeli)
    Unaprijed zahvaljujem
  1. Na seriju 200x je moguce instalirati cfw, fabricki su izlazili sa ofw ispod 3.55
  2. Ako je sada na njemu fw 3.55 i nize mozes sam, ako je preko moras raditi downgrade
  3. Kao sto sam napisao, ako je izasao iz fabrike sa fw 3.55 ili nize, downgrade je moguc
  4. Serija 200x se manje kvari u odnosu na fat modele, ali mislim da je 300x serija najbolja

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

serija 300x se vise kvari, jeste novija, ali se kvari samo tako, plus na nju ne moze CFW nikako, maximalno sto moze je 250x datecode 1A, i tek poneki 1B

inace serija 200x deifinitivno proglasena za najbolju seriju PS3 do sada

sto se tice ostalih stvari vec ti covek rekao da ne papagajisemo vise, prvi ko to uradi grrrr :stuck_out_tongue:

Hvala na odgovorima. Još jedno pitanje koja verzija CFW trenutno najbolja, koju instalirati?

Rogero 4.55 ili Rebug 4.46.1 sa ta dva ne mozes da pogresis nikada, ceka se Rebug 4.55 to ce biti zver od CFW-a, ostalo boranije

Ipak uzmi Rogero CFW4.55 najbolji je za sve korisnike. :slight_smile:

Uzmi taj slim i ne brini

Sve mozes lako da odradis ako je na OFW 3.55 i manjem bez nekog alata, za veci vec FW moras imati alat…

Hvala, može lock

and LOCK it is, srecno sa kupovinom :slight_smile:

kada uzmes tutorijal za instalaciju imas u mom potpisu, prvo 3.55 OFW pa onda CFW po zelji, proces instalacije isti za oba