Kupovina laptopa za duzi period (savet)

Evo opet da se javim. Ja sam prve igrice igrao na pc racunarima pre nekih 20ak godina i navikao se na tastaturu i mis. Kako je vreme prolazio probao sam bas mnogo konzola, of sega mega drive, nes, pa preko nintendo gamecube, ps2, nintendo wii, pa kasnije ps4 i x box u nekoliko navrata. Imam problem sa dzojstikom gde god se pojavljuje ona action kamera, nisanjenje, pucanje itd… jednostavno nemam tu preciznost kao npr.sa misem i tastaturom. Narsvno za sportske igre dzojstik je zakon. Zadnji kucni pc mislim da sam imao negde 2013 godine, kasnije sam se selio, uvek imao neku frku sa prostorom, pa sam kupovinu kucnog pc-ja totalno izbacio iz plana. Imam neki laptop iz 2015 koji je za danasnje uslove smesan. Konzole sam rasprodao sve, samo mi je switch ostao, uglavnom to igra cerka i ja ponekad. Opet kazem, nisam neki hardcore gamer da bi mi trebala neka masina, naidje ponekad neka zanimljiva igrica koju pozelim da igram, kao npr.gta 5, ili novi wolfenstein… zato bi voleo da imam nesto sto ce poterati te igrice, a da mogu igrati tastaturom i misem. Ovde u Austriji gde zivim uglavnom su u opticaju gotove konfiguracije iz mediamarkt-a ili tako neke velike prodavnice, pa i nema neke mogucnosti da sam biras sta ces ubaciti. Uglavnom mislim da bi za moje potrebe to bilo vise nego dovoljno, ili mozda da odvojim jos koju stotku i uzmem neki omen ili predator sa rtx grafikom. A mobilnost mi znaci bas u tom smislu da ga mogu poneti svaki put kad putujem u srbiju, vise puta godisnje.

To je zato sto nesrecni PC kompatibilci nisu imali normalan (9 pinski) port za dzojstik, nego 25 pinski, koji je morao i zasebno da se dokupljuje. Odatle je ostalo (nakaradno) igranje na misu i tastaturi. Naravno, pre 30ak godina, kad su ljudi i poceli da se igraju na PC kompatibilcima. :slight_smile:

Commodore 64 i Amiga for life!

:smiley:

Elem, da se vratim na temu. Alienware M15? Ne znam kakve su cene u Austriji, ali u US izmedju $1500 i $2000 moze da se skocka fin laptop.

1 Like

Ovo je najjaci forum majke mi. Covek pita za laptop a vi samo sto ne krenete da mu preporucujete mikrotalasnu :joy:.
@Boki981 Probaj sa ovim modelom, verujem da je odlican za sve tvoje potrebe OMEN by HP 15-dh0012nm - 7NE43EA

2 Likes

'bes komp koji mikrotalasnu nema :smiley:

1 Like

Dodaj jos neki EUR i kupi neki model sa RTX grafom ja vec pola godine koristim Asus ROG Scar 3 i laptop je super.
Ovo kod mene je malo jača verzija ali ih ima i sa RTX 2060



4 Likes

E oco je vec nesto… ali “cijena prava sitnica” oko 2400€ tu kod mene :laughing::laughing:

Da, ova kombinacija sa 32gb bi bila za oko 1000e skuplja (“jos koji evro”).

A post je poceo "za moje skromne potrebe… :smiley:

1 Like

Zaista skromno :grinning::grinning::grinning:

Dobro nisam ja rekao ovakav da kupi vec nesto sa RTX2060 i intel i5 CPU npr
@Boki981 pre pola god je bio 2530e u Saturnu

Ja samo pratim trend :blush: a i treba mi isto kao i njemu kada pobegnem kuci da mogu nekada nesto odigrati i odraditi neke fotke.

1 Like

Jbg niko ne čita,dao sam predlog da uzme neki i5 sa rtx2060 a moj sam prikazao čisto da vidi jer ima ovakvih i sl ali slabijih modela za manje para.

Ovo je I7 9th sa RTX2070 - 32gb rama - 512gb M2 ssd - 1tb ssd - 144hz ips ekran i naravno u njegov budzet se ne uklapa ali za 1500e će pronaći to što trazi 100% tj već je našao ali za 200,300e više će dobiti sistem sa RTX gpuom

Pre svega on mora da odluči šta hoće jer je nedavno pitao za Desktop

Neki ljudi moraju da shvate da laptop gaming nije glupost, nije mnogo preskup i skuplji od obicnog kompa i da odavno ne vazi ono da su komponente nebo i zemlja sto se tice performansi u poredjenju sa pc-om. Jos od serije 1000 nvidia je pocela svoje desktop grafike da stavlja u laptopove i to su i nastavili sa rtx serijom da rade. Znaci nema vise nikakvih M verzija i slabijih/losijih vec prave desktop kompomente. Jedina razlika je sto su frekvencije spustene zbog temperature jer normalno ne mogu grafiku s ogromna 2-3 ventilatora da strpaju u laptop i to je to. Intel ima veoma dobrih procesora koji ne zaostaju mnogo za desktop varijantama a ima proizvodjaca koji identicne desktop cpu-ove stavljaju u laptop. Npr alienware area 51m nudi i7-9700K ili cak i9 9900k koji je najjaci desktop gaming cpu i dalje… I uz to dodaj jos ostale top kompomente i dobijas skoro identicne performanse kao na pc-u. E neki problema nakon svih ovih lepih stvari ipak ima a to su: Temperature su poprilicno visoke, baterija obicno veoma kratko traje pogotovu ako se igrate ili radite nesto ozbiljno, odredjeni modeli kao ovaj gore AW koji sam naveo dolaze sa 2 punjaca(jedan od 330w a drugi 180w, e sad ako ukljucis laptop sa jednim radice normalno al za max performanse trebaju ti oba prikljucena), i na kraju naravno cene umeju da budu bas visoke.
Poenta svega je da je situacija bolja nego pre i da ima itekako dobrih laptopova za igranje po ne previsokoj ceni s kojima moze covek lepo da se naigra :wink:

2 Likes

Da, moram da se ispravim, izgleda da se promenilo na bolje, nisam znao da u 1080p moze onakav fps da izvlaci na maksimumu podesavanja.

Mene ovo priziva vec par nedelja:

Still the Best Gaming Laptop - Razer Blade 15?cf_chl_jschl_tk=b098ef9c7d23c7bdec11483164d7ec7b4fd6c91c-1589906860-0-AebXGPe3xSMNfGSMj8B_CRzRLajZ1KihYrKITQonlA57MbvtCV8s9AkYmaAlvGxjw3jyVxHsigZPFkzGzSRDhB6phgjYfqNpon89d9_wdJ8X8YxPTSPjl8uEtueTrGnkxaGiuXm6hfzbUge9l79xftAk_tgSuLCzSFLXwEQXtGhlY67fL0okv5M5TrTHs1YSrinRpQ2NHqdyZi89LO5YrWRY2rqkffmxYeH3fZjMiA3US-S7ibhLjbZdQYTF9FKRWKBWU7ujBABs5MqmVhuO9zAZFIsDYWdPM4cPAwSAAw3MfWXUQkFZQDC1l0dyiCbEiXwlIqE0nxptmhs_H6ak0x4HaF87jPuIk4oqsVwQgXxLdX-Vo3ooU2E-whEYtKO1Eg

Jebi ga, ne treba mi laptop sad, ono bas mi ne treba :slight_smile:

Bih ja, al ne mogu da opravdam samom sebi :slight_smile:

Trentuno stanje moje racunarske opreme:

Desktop - R5 3600, 2080 Super
Surface Pro 6
Ipad Air 2
PS4
Xbox One
Switch
Amiga 1200
Amiga 500
Commodore 64
GameCube
Dreamcast
PS3
PS2
Lenovo laptop (5 ili 6 godina star, torentuje 24/7)

Zenine i cerkine uredjaje nisam naveo :smiley:

Privlaci me taj Razer, i hteo bih i Macbook Air.

Mislim da imam problem :smiley:

@Boki981

Dell ima rasprodaju:

A evo i clanka:

2 Likes

Nasao sam jos jedan laptop za ekstra cenu, kontaktirao distributera, moracu nedelju dve sacekati, ali mislim da je ovo za ove pare vrh

https://www.e-tec.at/details.php?artnr=302716

2 Likes

Ovo odlicno deluje nema sta. Za ulozeno/dobijeno tesko da ces naci nesto bolje. Jedino sto bi mozda valjalo je da je 17.3 ekran al jbg, i to je malo po meni a kamoli 15.6… Ovo je jedna zamerka za sve laptopove trenutno od mene. Nzm zasto se ovoliko dugo drze te cuvene dimenzije 15.6 i 17.3 kad je odavno vreme da se predje na vece dijagonale pogotovu kod gaming laptopova. Dajte bre 20 inca i preko toga vreme je.

@stormie da ti budem iskren meni to odgovara, bas iz razloga sto ga stalno vucaram negde sa sobom. A sto se tice vece dijagonale nije niskkav problem povezati na neki veci monitor, ili tv kada sam kuci, i imam pun dozivljaj, i sto se tice slike k zvuka (soundbar)

Onda super. Za ove pare tesko ces nesto bolje naci a i gledam opise po internetu uglavnom dosta hvale taj model.

Jedino sam nasao zamerke za wifi modul, kazu da hoce da puca veza, ali opet verujem da je to nesto individualno… i za bateriju, ali ne mozes ni ocekivati od tako male baterije da drzi ne znam ni ja koliko dugo…