Kupovina igara preko interneta

PDV se poceo na sve naplacivati i u glavnom je 20 posto od cene
za neke stvari je i 8 posto
ali mislim da je to za udzbenike i tako …nisam siguran

Ljudi ja to znam ali ne znam na koju vrednost su mu carinili Igru i koliko je on platio i dinarima :wink:

1.381,90 je kao carinska osnovica, i naplatili mi 110,55. Znaci to bi bilo 8%.

3 puta sam narucio sa dvd.co.uk igre, svaki put po 1 igru i nisam platio ni carinu ni porez, samo je skinuto sa kartice cena igrice + 2-3 evra za postarinu i nista vise

Da… I ja sam pre narucivao sa dvd.co.uk. cak stavise te su bile i skuplje nego ova i nije se nista placalo, imao je pecat “ne podleze carini”. Nakon uvodjenja PayPala su izjavili da je “carina spremna za PayPal”, kontam da su mislili na ovo… Najverovatnije ako je iznos veci od 50 evra, nabiju jos i carinu.

Evo samo da se pohvalim da sam po prvi put porucio igricu sa Zavvi i stigla mi je za devet dana…Inace zivim u Republici Srpskoj…nisam imao nikakvih problema…jedino sto je kutija malo napukla…ali to mi ne smeta…posto je sa unutrasnje strane…A i kako su poceli da prave ove tanke ko papir kutije…to me i ne cudi…

Niko nije dugo pisao, a proslo je mnogo vremena. Jurim internet karticu, neka preporuka? Intesa visa internet kartica? Vidim da nije mogla na svim sajtovima, ne znam kakva je sad situacija?

Ja koristim poklon karticu erste bank i nisam imao problema, svuda su prihvatili direktno, a ako bi tražili preko PayPala i tu je radila. A dobija se za 5 minuta.

Visa je visa i prolazi apsolutno svuda cisto da znate, apslutno nebitno koja i cija i za koji raun je vezana da li u ero, din chf, usd, rusku rublju i slicno… Ne zivimo vise u kamenom dobu :smiley:

kartica prolazi svuda u svetu, sto pa ne bi na netu, isti je princip rada…

Master Card zna da zeza, ali Visa svuda prolazi bez ikakvih problema, ne trebaju vam nikakve specijalne kartice i za****ncije… Ako imate vec tekuci racun i imate karticu, picite sa njome

Kapiram da mogu da izvadim bez obzira sto nisam kod njih?

gde god mozes da vadis kartice, nikakav problem, samo pazi negde imas mesecno odrzavanje negde ne, mada kod 99% imas :smiley:

Intesina visa ne prolazi u hong kongu, provereno :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

U Raiffeisenu imas Visu Virtuon, specijalno namenjena za kupovinu preko interneta. Moras da polozis depozit od 20 EUR, tj., da uplatis odmah pre dobijanja. Ako se odlucis za nju, moj ti je savet oprezno sa Raiffeisenom, citaj 50 puta sta ulazi u troskove ako treba. :wink:


Inace, vidim na B92 da od oktobra krece i primanje para na PayPalu za Srbiju, ne samo slanje kao do sada. :da:

Uzasne uslove daje raiffeisen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, kod njih se čak ni ne otvara račun, pa nemaš nadoknadu, dobijas karticu za 5 minuta na licu mesta, pošto je poklon kartica. E sad, jedina mana je to da moraš prilikom uplaćivanja uvek da uplatiš makar 1000 dinara.

Ljudi sta kazete gde je trenutno najbolje kupovati igre. Nisam ranije uzimao igre preko neta? Predpostavljam zavvi ili shopto ali da cujem iskustva vasa,najvise zbog carine…

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Base.com zato što oduzimaju porez pa ti ispadne jeftinije.
Carine neće biti ako je igra manje od 50 evra, a PDV možda hoće možda neće, to ne možeš da znaš i da predvidiš

Pozdrav svima,

Koji je sad najbolji sajt za porucivanje igara preko interneta i zasto?
Kakvo je stanje sa carinom i pdv-om…

Planiram da porucim nesto.

Jel ima neki provereni strani sajt za kupovinu nosioca naloga za PS4 ?
Nema ni sve na razmeni igara forumu, a i debelo se precenjuju neke igre.

Gde mogu naci Overwatch, COD BO3 i Infinity Warfare digital code da nije cena sumanuta (60$)
Na g2a nema CODa uopste