Kupovina domacom karticom na drugom regionu

Pozdrav svima! Planiram da kupim jednu igricu koja inace kosta 40e na nasem store-u, dok npr. na turskom store-u kosta 400 lira, sto je oko 14e.

E sad, mene zanima da li cu moci da kupim na turskom store (uz pomoc Vpn-a) ukoliko placam “domacom” mastercard karticom, ili u tom slucaju mora da se korista neka turska kartica?

I, ukoliko je to moguce, da li ce mi biti skinuto zaista 14e ili ce mi biti naplacena neka veca cena?

Mozda su malo glupava pitanja, ali nikada do sad nisam ovo radio tkd… :smiley:

Da naglasim samo da sam na PC-u.

Hvala unapred!

A naš store je???

Hm, meni licno nije bas jasno kako se kupovina obavlja preko PC-a, ako nemas konzolu. Stvar je u tome sto postoji Xbox Live store za nas region, iskljucivo za PC platformu. Generalno pravilo je - ukoliko postoji zvanican store, prolaze iskljucivo kartice izdate u toj drzavi, ocigledno MS regulise i restrikcije za procesore placanja. Ako ne postoji zvanican store, onda prolaze kartice bez VPN-a. U praksi, npr, ako zivis u Nemackoj, ne mozes koristiti Nemacku karticu na alternativnim regionima jer postoji zvanican MS store za nemacki region. Od nedavno je tako i za PC trziste u Srbiji.

Na Xboxu je prilicno prosto, samo ukljucis konzolu, namestis na Turski region, restartujes konzolu, uneses podatke o nasoj kartici, i kupis igru najnormalnije kao da je na nasem regionu. Pre toga samo izracunas koliko je kad se konvertuje u RSD. To je malo vise od 1700 RSD, tj oko 15e. Jedino sto treba pre toga proveriti koliko je i na argentinskom store-u, mozda je (znacajno) jeftinija.

E sad, moguce je da se nesto moze izvesti preko VPN-a bez konzole, a druga opcija je da ti neki drug kupi sa tvojom podacima kartice preko svoje konzole, ali i to samo ako je igra dostupna i za PC (play anywhere).

Ako prodje preko VPN-a placanje platices toliko koliko pise, uz mozda neki mali, dodatni bank fee. Tako da je mozda malo veca cena, ali nije sigurno 40e… Nisam siguran da je neko uopste ispitao ove opcije placanja preko PC VPN-a, pa ako jeste, neka napise koju.

1 Like