Kopiranje igara sa eksternog hard diska na interni

Dakle, imam neke igre koje sam skinuo hocu da prebacim kolegi na njegov xbox.

Ideja je da igre kopiram na eksterni HDD, utaknem ga u njegov Xbox i preko Freestyle File Managera kopiram igre direktno preko xboxa.

Formatirao sam jednu particiju drajva u Fat32 (dakle, na drajvu su 2 NTFS i jedna FAT32) i kopirao jednu igru u GOD formatu kako bih proverio na svom xboxu da li radi.

Kada utaknem HDD, vidi ga kao Usb0, ali kada udjem u folder umesto da vidi normalan folder sa igrom, vidi samo milion fajlova u hijeroglifima.

Sta radim pogresno? Do sada sam na svoj Xbox prebacivao igre samo preko Total Commandera / FTPa.

Varijanta sa prebacivanjem preko PC-ja i mreze ne vredi, jer mrezu nema.

edit: nesto sam guglao i izgleda da FSD brljavi sa vise particija, mora da bude samo jedna particija? :confused:

Da najbolje jedna fat32 i ne bi trebalo da bude problema

Hijeroglifi su najcesce tu kada je particija, memorija , hardware neispravan. Formatiraj opet pa probaj, pre formata probaj kako PC vidi tu particiju, mozda format particije ne odgovara.

Sve je ispravno, PC vidi kako treba sve tri particije. Problematicno je uopste formatirati u Fat32, na Windowsu 8, a koliko sam shvatio to je jedini format koji FSD prepoznaje. Ne radi komanda format /FS:FAT32 driveletter: iz prompta (prijavljuje volume too large, limit koji je win odredito za fat32 je 32gb) kao ni windowsov alat za formatiranje koji nudi samo exFat/NTFS zbpg limita. Morao sam da skinem programcic koji se zove guiformat koji formatira bilo koji volume size u Fat32 ali mozda nepravilno za FSD.

Pokusacu da spojim sve u jednu 750gb Fat32 particiju ako FSD jednostavno lose hendluje vise particija. Problem je sto sam imao neke Wii igre na jednoj particiji od 100gb a na drugoj su mi bili neki filmovi, nema veze, prebacicu na PC storage backup.

edit: sad se lepo vidi kopirana igra u Freestyle File Manageru kad je jedna particija, verovatno je problem bio u tome što FSD ne radi dobro sa više particija na drajvu.

Rešeno. Samo malo smaras što moraš da kopiraš jednu po jednu, ne vidim način da selektuješ više foldera sa prebaciš sa eksternog na interni.

Na X selektujes koje koces da kopiras :wink:

Aaaaaaaaaa… :smiley: