Konfiguracija do 500 evra

Je l mi moze neko sklopiti konfiguraciju do 500 evra naravno bez monitora
Najvaznije mi je da je napajanje dobro a sve ostalo nije tako bitno no ipak bi voleo neki amd quad procesor od 2,8 GH tipa AMD Athlon™ II X4 630 2.8GHz i ram memorija Kingston 4GB DDR2 800MHz.

Sve gore navedeno sam uzeo sa Racunari.NET - online hardware shop

Moj savet je da dodas jos dve, tri hiljade i uzmes neku AM3 plocu.

Zavisi za sta ces da koristis komp?
Jer ako ces neki graficki dizajn,onda bolje AMD,ako ces za igre i to onda bolje INTEL i ako ces za igre najbitnije ti je da imas dobru grafu…Ako ti se nekako uklapa,ja ti predlazem da uzmes Powercolor ATI HD5770, ja imam njihovu graficku,samo malo stariju i objasnjava,ne cuje se,a radi ko zmaj,poterao sam BF:BC2 na kompu sve na max i imao 24-25fps! sto znaci da jos malo jaca grafa i sve na max opusteno…:wink:

25fps je malo. Crysis 2 imace jednocifren framerate na toj konfiguraciji!

Moj zakljucak je - PC igranje je uzasno skupo. Neki i5 i ploca, DDR3, 5800 generacija kartica, kuciste i napajanje, hard plus SSD za OS, izadju oko 100.000 dinara. Sastavljao pre neki dan i odustao od te ideje.

Ali eto, limanac ti je sklopio najvise sto mozes dobiti za taj novac trenutno. Naravno, jedan xbox360 omogucava daleko kvalitetniju zabavu za neuporedivo manje para ali to je nesto sto clanovima ovog foruma pretpostavljam nema potrebe objasnjavati.

kupis graficku ati radeon 5850,amd phenom 550 II x2 mnogo dobar procesor gigabyte ma770ud sa ovom maticnom otkljucas 3 i 4 jezgro kod amd phenoma 550 ddr 3 4gb 1066 solidno kuciste hard disk napajanje citac neki pioonir to izade nekih 550 do 600 eura ali sto te gluposti kupovao ako ti je zbog igrica onda uzmi xbox 360

Ja stvarno ne kontam ljude sto moraju da stave sve na max???

pa eto da bi videli ono sto je programer zamislio u svojoj glavi!

i na tom kompu od 500 evra bi cepao igre neki godinu eventualno dve i onda bi opet morao da menjas npr. graficku ili da dodajes ram i to se jednostavno ne isplati u odnosu na xbox360 koji kupis za 200-400 evra i cepas dok ne crkne …

Da mozda je to tako na max u singlplejeru a onda svi kad igraju online iskljuce senke i pojacaju brightness!

e gledaj za tih 600 e kolko vec mozesh da izvuces mozes puno bolju konfiguracija da uzmes a kad vec sada uzimas uzmi neki amd x6 postosu se svi odlicno pokazali i nisu skupi a vjeruj mi ubzo ce se koristit svaki po mom misljenju intel jeste dobar ali je preskup ,sto se tice grafickih ati 6xxx seria je odlicna uveli su 3d i svakakve gluposti mada mislim da su i nove nvidia serie odlicne ali ponovo malo skuplje ,i naravno am3 ploca kao sto limanac kaze cus sada da uzimas ddr2 nemoj zajebavat a sto se tice oces uzet bolji procesor ili graficku sredina je zlatna ako nemas doba procesor neces moci izvuc iz graficke ono sto moze i obrnuto .tako da ti je moja preporuka .i nemoj se odma zaletit ja posto nisam mogao naci ovdje neke djelove narucivao sam iz srbije i cijene variraju od radnje o radnje dosta tako malo se raspitaj nemoj se odma zaletit.AMD Phenom II X6 1055T, Six Core (2,80GHz), 3MB L2, 6MB L3 cache, 125W, BOX (Socket AM3) i Sapphire ATI Radeon HD 6850, 1GB/256bit DDR5, 2xDVI/HDMI/DP, Sapphire cooling (11180-00) ovo dvoje je po meeni dobro neka neko drugi da misljenje a pplus ati ima odlican oc potencijal tako da bi ovo trebalo za te pare da cera ko ludo.

jaka graficka kosta isto kao xbox 360 arcade pa razmisli.

to jeste ali valja imati dobar komp,vecina vas koji imaju xbox imaju i solidan komp.

ja sam kupio xbox, umesto kompa od 1000€, i ni sam se pokajao… doduse uzeo sam arcade… ali jbg, za male pare sam uzeo od druga (skoro nov), tako da mi nije zao… bolje uzmi xbox, elite, uzmes jos jedan joy, i to ti bude 250-270€, a ostale pare stavi na stek i kad sakupis, 350€, uzmes neki lcd 32’’ i cepas po ceo dan… :slight_smile:

o tome pricam,uzmi konzolu ps3 ili xbox360 sve jedno za i neki dobar lcd tv i bog da te vidi…Nema od kompa nista vise,svaki dan izlazi sve novije i novije tako da se ne isplati bacati 500e za god,dve.Moj savet ti je uzmi konzolu i igraj do mile volje sta hoces i kad hoces,a ne da strepis da li ce da radi ovo ono…

ja imam komp koji je star tipa, solunac ali za ono što ja koristim je ful tj. net, filmovi, muzika,ništa ozbiljno,jer smatram da ovo sve kako se kreće sa konfiguracijama ja nemam para da ispratim,odnosno uvek će biti nekih ulaganja u komp,zato xbox rešava gamersku dilemu,doduše za kutiju treba biti obazriviji zbog silnih updateov-a,i još nekih stvari zaključak:komp do 500e nije puno za onog ko ima, nemaju svi, ali kutija mi je logičnije rešenje!!!

pa ja sad planiram da prestenam da se bakcem i sa komom i sa lap topom, planiram da kupim neki galaxi tab, ili galaxi s i to da koristim za surf, muziku i filmove, i za android igrice, u pokretu, skola, putovanje, pripreme… komp imam isto k’o i ti, neki solunac, a lap top je dobar, platio ga 550 i kusur € i zadovoljan sam ja sa njime, ali bre ne mogu da ga nosim svuda, tezak, velik… ma bezi bre… :slight_smile:

Ako neko planira da uzme za ove pare, imam preporuku sto je moj drug uzeo:
Neku gotovu konfiguraciju: AMD Phenom sa 4 corea na 3.2Ghz, 4GB Ram i ATI 5770. Onda je za 190 evra uzeo Asus GTX460 sa 768MB i napajanje sa 30 evra i evo, radi mu Crysis bez seckanja na Full HD, sve maximalno, a Kane and Lynch, najgore optimizovana igra ikada mu radi bez problema. Jede savremene igre za dorucak.

Ne moze, ali radi vrlo dobar posao cuvanja para, to sam sam shvatio.