Koji tip LAN kabla mi je potreban za PS4 Pro?

Kupio sam novi PS4 Pro i hocu da ga povezem putem LAN kabla. Medjutim kada sam probao da ga povezem LAN kablom koji je bio prikljucen za moj OPEN IPTV (TV uredjaj) kabal jednostavno ne moze da udje u PS4 port sto me je zbunilo jer sam citao na drugim forumima da bilo koj tip LAN kabla bi trebao da udje u PS4 port (inace na kablu pise da je CAT5e). Sada mene zanima da li meni treba neki specifican LAN kabal i sta bih trebao da trazim u prodavnici.
Inace konzola je uvezena iz Madjarske ali ne znam da li to ima ikakve veze, takodje brzina interneta mi je 10 mb/s.

Nema nikakve veze. Isti tajk kabal sa IPTV-a sam koristio i za PS4 i za PS5.

Taj kabal mi nije dosao uz IPTV morao sam da kupim novi jer sam ruter morao da prebacim u kancelariju u drugoj zgradi ali kabal jednostavno ne zeli da udje u port iako u IPTV port ulazi lagano. Mada taj kabal je i dosta star (7 ili 8 godina cak) tako da ne znam da li sada ima novijih LAN kablova.

Mozda. Ovaj tip, sa debljom bananicom, ne one tanke kao za telefon.

Cat5 ti radi posao


Ja ovaj imam i ne ulazi u port uopste. Napukao je ali radi na OPEN IPTV-u.

Uglavnom ovo postujem jer sutra idem da kupim nov a ne zelim da trosim novac i vreme kupujuci neki koji opet nece da moze da udje u port i slicno.

Nisam kuci ali takav ide provereo u PS4. Taj kabal je barem jeftin a kapiram da ne uzimas 50m tako da se neces mnogo istrositi :slight_smile:

Ja sam mnogo puta probao da ga ubacim u PS4 i jednostavno ispada iz porta. Inace mi treba nov LAN kabal sta konkretno trebam da trazim u prodavnici?

Ispada zato sto je “nos” slomljen ili napukao. Isti je standard, ne mozes da pogresis. Treba ti lan/mrezni kabel cat5/6 stogod. Samo reci u prodavnici za sta ti treba i prodavac bi trebao biti dovoljno edukovan da zna sta ti treba.

1 Like

Veruj mi ja to nebih ni pitao da sam siguran u prodavce zadnji put kada sam ih pitao za HDMI kabal oni su se zbunili i pitali me sta je to :rofl: sve jedno hvala na pomoci :slight_smile:

Ah dobro, mozda sam bio malo preoptimistican sa tom pretpostavkom. :smiley:

Ali sve su to RJ45 konnektori, sto kaze Mladen, ne postoje 2 standarda. Tebi kabel ispada zato sto je star i ko zna sta mu sve fali. Postoje samo jos ukrsteni lan kablovi, ali na tu temu ne bih brinuo. Kazem, samo trazes mrezni utp lan kabl i na konju si. Kao jedini profesionalni Network Admin na ovom forumu (i think), trust me bro. :joy:

1 Like

Jedino sto me je zbunilo kod kabla je da savrseno pase i radi na IPTV uredjaju ali na PS4 ne moze ni da udje a i kada udje barem malo PS4 ga ne prepoznaje (cak malo gurkanje u stranu ga izbacuje iz porta) tako da i ja verujem da je do “nosa” jer je star preko 7 godina ali opet to sto radi i pase na IPTV a ne na PS4 me je jedino buni.

Nije ni meni jasno iskreno, dosije X sto se mene tice. :joy: Snimi video, haha…

Sutra idem po novi kabal tako da to mu je sto mu je, inace hvala puno na pomoci vec nedelju dana trazim neki forum u vezi sa ovim i nista nisam mogao da da pronadjem tkd hvala ponovo. :slight_smile:

Nema problema. Javi da li je sve ok uspelo na kraju.

Vazi :slight_smile:

Pritom… Bas sam saban, ali bode mi oci. Ne postoji rec ‘kabal’. Kabel ili kabl…

1 Like

5 Likes

Samo kabl sto se mene tice.

Inace ne pamtim kada sam omasio vrstu kabla kada sam isao u prodavnicu i trazio samo “obican” lan kabl. Samo duzinu treba da biras.

Pre 100 godina sam krimpovao kablove i razvlacio mreze, secam se da postoje crossover i drugi bese za direktno povezivanje, a ovaj prvi preko rutera neka me @ph1beropt ispravi. Ali mislim da sa “upakovanim” u prodavnicama ne mozes da pogresis.

1 Like