Koji rezac uzeti i da li ima

Interesuje me da li postoji rezac za laptop sa kojim mogu rezati igre za xbox360 i koliko kosta? Imam xbox 360 slim konzolu i flashovana je na lt 3.0. Imao sam na desktop racunaru lite-on rezac i super je radio posao ali komp sam prodao. Sad me interesuje posto imam laptop, da li postoji rezac kojim bih mogao rezati igre za lt 3.0?
Hvala, poz

Zavisi:

  1. Ako hoćeš da režeš XGD3 igre, treba ti poseban rezac (sa posebnim firmware-om)
    većina dobrih i novijih igara su XGD3
  2. Za laptop nema čitača sa tim firmware-om ili ih ima jako malo (niko ih ne prodaje, jer im jako dobro služe :D)
    E sad, za komp ih ima, ali ih takodje nema mnogo, jer je Microsoft zabranio proizvodnju takvih rezača.
    Ja imam Lite-on ihas 124-b, koji sam kupio 2012. i uzeo sam poslednji komad kod tog čoveka.
    Tako da novih nema za kompove a za laptop nisam siguran. Jedino ako imaš sreće neki polovni.

Neznam zasto svi kupujete te “posebne” dvd rezace kada nema potrebe.
Potreban je bilo koji rezac sto moze rezadi dual layer diskove, program abgx360 za pecovanje .iso imidza, imgburn program za rezanje i obaveno za XGD3 igre verbatim disk. Kad se pecuje sa programom abgx360 moze se narezati sa bilo kojim rezacem.

Licno sam rezao drugaru igre sa nekim matorim dvd rezacem sto imam koji ima ATA konekciju i po mojoj proceni mator je jedno 7-8 godina, igra je perfektno radila i jos uvek radi, jedino sto je imgburn program izbacio gresku prilikom verifikacije diska kao i kod vasih “posebnih” dvd rezaca.

I sta onda radis kada nemas dovoljno mesta na disku? Overburn ili truncate. Oba ne mogu (ili nije preporuceno, kako bese?) na LT+ 3.0 fw. Plus sto igra ne moze da se instalira. Fora sa “novim” igrama je sto zauzimaju vise prostora nego sto ima na normalnom dvd-u, te ti novi rezaci pomocu specijalnog fw-a iscede svaki poslednji MB da bi cela igra mogla da stane na jedan dvd+dl.

Malo prostudiraj problematiku XGD3 i probleme pa ce ti biti jasno zasto postoji poseban rezac koji reze 8.7gb dvd. Nije bas sve tako radi i teraj :wink:

Pazi ovako, znam da mnogi na ovom forumu nece verovati ali ima resenje koje meni radi bez problema.
Kao sto sam rekao, ja sam drugaru koji ima flesovanu konzolu na LT 3.0 narezao Saints Row: Gat Out Of Hell koji je XGD3 sa obicnim, matorim dvd rezacem od 7-8 godina.
Kombinacija abxg360 + imgburn + obavezno verbatim dvd dl i radi.

Nareze do kraja i kad imgburn odradjuje verifikaciju, odnosno proveru diska nakon rezanja, izbaci one greske kao i kod vasih “novih ili posebnih” dvd rezaca.

Tako da nema potrebe za flesovanjem i mucenjem dvd rezaca sa nikakvim glupostima.

Ubaci tu igru narezanu u abgx i uradi verifikaciju pa nam reci sta ti kaze abgx360.
Receno je XX put da radi i da nekada ne radi i nemoze da se instalira, mi sve to znamo i probali smo.

kod "naših"rezača ne pokazuju se nikakve greške kod bilo kakvih provera…

Pa logicno je ako neradi da ni nemoze da se instalira, ako radi onda moze da se instalira :). Ovu igru sam ja snimio drugar nije imao vremena da instalira pa smo je igrali jedno 20 minuta preko diska ali verujem da bi i instalacija odlicno prosla.
Ja sam isto mislio da kupim neki od tih rezaca, da ga felsujem da burnermx-om ali posle na nekom formu nadjem resenje za rezanje sa sa svakim dvd rezacem kao sto sam gore napisao.
Nije problem u tih 20 evra ili koliko vec kosta takav rezac, nego sto da bacam pare ako nemoram i jos sam trazio po internetu i nisam nasao nigde u Srbiji gde ima da se kupi.

Trenutno sam zauzet ali kad uhvatim vremena napravicu tutorijal kako se mogu rezati XGD3 igre sa bilo kojim rezacem, verovatno ce to biti veceras Naravno ako administratori nemaju nista protiv.
Ako si citao moj prethodni post mogao si da vidis, da sam napisao da sam drugaru narezao Saints Row: Gat Out Of Hell koje je XGD3 sa obicnim rezacem i radi bez greske.

Pise ti na ABGX.net sajtu da Gat Out Of Hell nije XGD3.
http://www.abgx.net/filename/?ch=6&bin_search_type=folder&bin_max_results=50&bin_search=saints&bin_search_results=0&x=0&y=0

Sta ti sada…taj sajt nije tacan… :lol: :lol:

Ok, nisam obratio paznju u opisu igre ali je velik 8,14gb, sto znaci da sam uspeo narezati i bez flesovanja rezaca sa burnermax-om.

Jok, 7.69GB je. To moze svaki rezac bez problema da nareze :slight_smile: