Koji je smartphone obeležio 2016 do sada?

Moje misljenje o SE

3 Likes

Kako su ovi telefoni jedna te ista stvar, kad je unutra apsolutno drugačija konfiguracija?

Pa fora je sto nece bas svi da kupe veci tel. A dosli smo u situaciju da ako hocemo takozvani “flagship” moramo uzeti ogroman tel. Ako hoces neki manji to je uvek neka kanturina!
Evo zena i ja nosimo iphone i ni ona ni ja ne zelimo veci od ip5 koji imamo.
Ima sve sto mi treba u prihvatljivom formatu.
SE nam daje mogucnost da opet imamo opciju da kupimo top telefon u nama prihvatljivoj velicini.
A ocito da nismo sami. Mnogi su zeleli isto i sreca pa je Apple to cuo!
(jos samo da magarci cuju da im je kablic golo go…o) :smiley:
Zato smatram da je ovaj tel obelezio godinu. Svi ostali su isto g drugo pakovanje. Pa cak i ip7 kada izadje bice opet ocekivano velicina kao ip6 samo napucaniji i sve je to super samo ocekivano.

Ponovo sam u nedoumici oko nabavke novog smartphona. Dvoumio sam se između Nexus 5X i LG G4. Poslednjih dana sam počeo da razmišljam i o Xiaomi Mi5 s obzirom da ima prilično primamljivu cenu za ovako svež uređaj. Ono što me buni je prilično kratka radna garancija od svega 5 dana koju prodavci (sa oglasa) nude na kineske marke za razlku od standardnih 6 meseci za ostale.
Zanima me ima li neko iskustava sa ovim kineskim telefonima i koliko su isti pouzdani.

Mi5 je vrhunski fon i nema greske sa njim,e sad to sto vecina ima predrasude i prica na suvo je druga stvar.

A vidiš, ja o G4 mogu da kažem samo najlepše. Za mene savršeno dizajniran telefon. Promenjen čipset, i što je najvažnije - ladan k’o duša bandita!

1 Like

Sto se tice izgleda jedan obican telefon ko i svaki drugi a i to je objektivno dal je lep il ruzan i debilno je o tome raspravljati.Iskreno nikad mi nece biti jasni ljudi koji mane/prednosti donose pricajuci u tome jel lep il ruzan telefon.Kad ga koristis gledas u ekran a ne u zadnji i bocni deo pa da ti ne odgovara.Kako god da izgleda i od kog da je materijala kad ispadne na beton pomoci mu nema.A ako je g4 ruzan ajde onda pogledaj 5x i onda reci kakav je…Postali smo gori od zena
A sto se tice samog telefona on je stvarno vrh.Za trenutno 250-300e na kp za kolko moze da se nadje je po meni ubedljivo best buy

1 Like

Ono unutra je najbitnije i kod telefona a i “riba” sto bi ti rekao :wink:

Ja sam htio da mjenjam moj Htc One m8 za G3 ili G4, ali kada sam vidio kako to smijesno izgleda u odnosu na ovo moje metalno cudo. Ipak je kvalitet izrade bitan. Povrsno, znam, ali ovi flagship telefoni su odavno vrhunske masine koje ne sjeckaju sta god im zadate. U tom slucaju, naravno da je izgled bitan. Kako jahalang rece, ja bi radije nesto lijepo.

OT: Xiaomi mi odavno pravi zazubice, jedini razlog zasto ga nisam uzeo je sto cesto mjenjam telefone, i sto bi ga se tesko rijesio kada mi dosadi.

1 Like

Ne zaboravite i Huawei koji ima sve: kvalitet izrade, velicinu ekrana i povoljnu cenu. Cini mi se da je LG tek od serije G5 napravio mali braketrough, telefon odlicno izgleda uzivo.

Huawei reklamirao leica kameru kao da imaju dslr u telefonu a na kraju kad je izasao telefon ispostavilo se da nije na nivou konkurencije a kamoli nesto vise

Evo sada držao Google Pixel u ruci i malo ga testirao. Dopada mi se kako leži i ugodan je, mada bi mi više odgovarala Plus veličina koju trenutno nisu imali. Malo sam i forum drndao na njemu i super radi, kao i još par sajtova. Od appova nije bilo bog zna šta pa nisam siguran kako bi to šljakalo ali ono što sam sam video odlično radi i klizi. Kamera je isto super, precizna i brza. S obzirom da je telefon zavezan kablom nisam mogao nešto posebno da fotkam.
Sve u svemu, dobra spravica ali i dalje, čini mi se, preskupa.

Jeste, opšte mišljenje je da je preskup.
Ne nudi ništa više od konkurencije, a sa druge strane popriličnu cenu ima…

Da, ovde je cena za redovan Pixel 690€ dok je LG5 440€ a ne vidim bitnu razliku.

Nesto me podseca na Apple

1 Like