Koja FPS igra će dominirati u sezoni 2016/2017?

Inspirisan temom na GAFu, zanima me vaše mišljenje, koja igra od četiri navedene će biti THE shooter u narednom periodu? Koje od njih planirate da uzmete a koju najviše iščekujete?

  • Destiny: Rise of Iron
  • TitanFall 2
  • Battlefield 1
  • Call of Duty: Infinite Warfare

0 voters

Mislim da će promena koju donosi Battlefield 1 privući više igrača nego CoD copy-paste. Ali videćemo, cod se još uvek prodaje i više nego dobro.

Vec se davno uzelo ono sto se ocekuje a to je BF1 i COD:IW, a uzet ce se i Titanfall 2, sto bi u prevodu znacilo sve se uzima, osim Destiny DLC Rise of Iron, posto mi se ne igra, ceka se dvojka - punokrvni nastavak.

Battlefield 1 definitvno,za cod govore dislajkovi koje ima na videu,a destiny je samo za konzole tako da ne ocekujem mnogo,titanfall 2 mi ne uliva neku nadu.

Izabrao bi sve igre. Smatram da je proslo vrijeme igara koje univerzalno svi vole i igraju, ili da dominira listama, kao svojevremeno Halo 2/3 i CoD Modern Warfare. Ja cu vjerovatno da igram Destiny, pocecu sada da igram The Taken King, pa cemo vidjeti kako ce biti za sledecu ekspanziju. Takodje, Battlefield me odusevio prvim trailerom, ali je pitanje koliko ce igra biti zabavna za igranje uzevsi u obzir da je oruzje WWI period.

Sve ce se igrati. Battlefield 1 i Titanfall 2 cu cekati da izadje na ea accessu. Ne zelim da dajem pare na nesto sto ce biti za dzabaka posle pola godine.
COD planiram da kupim i to verivatno sa svim DLCevima…moze da kaze ko sta hoce da su im sve igre iste…ali njihov multiplayer je po meni najzanimljiviji…ima najvise grindovanja( prestige, camo sa oruzije i sl)
Ako se neko napravi pametan i kaze da je battlefield bolji…mogu mu slobodno reci da je bud*la. To su 2 razlicite igre, sa potpuno drugacijim SP i MP koji se ne mogu porediti.
Ali iskreno najvise cekam Battlefield 1 da vidim kako ce izgledati WWI u multiplayeru bez verovatno ne mnogo attachmenta za oruzija i sl

Iskreno u doba modern warfare-a Cod je dominirao i u sp i mp,dok kasnije mi se cini da su sra*a ,A battlefield mi se mp ne svidja samo sp,sta god pricali svi cemo zavrsiti tako sto cemo igrati obe :smiley:

Battlefield

Cisto zato sto EA slusa sta ljudi zele, za razliku od nekih … cough Activision cough …

CoD i BF ljudi porede jer su to najprodavanije multiplayer igre.
Npr. iako je halo slican cod-u, male mape i close combat vecinom, niko ih ne poredi, jer halo ne moze da se proda koliko cod i bf mogu, jer je na jednoj platformi.
Nazalost, cod ce i pored ovakvog hejta koji sad trpi, biti prodavaniji od bf1, gotovo pa sigurno. Ali na svu srecu, prodaja im opada iz godine u godinu. I ne, ne s*rem po cod-u a ne igram ga, svaki igram, ali iz godine u godinu sve vise stvari me nervira, i prost shooter su pretvorili u futuristicke gluposti. Trcanje po zidovima iz titanfall-a, ono na rb+lb special abillity uzeli iz destiny, trcis sa bejzbol palicom da ubijes nekog, supply drops i gomilu drugih customizacija koje su zakomplikovale nekada prostu igru, gde je bila cela mudrost koliko dobro pucas. A sad…

1 Like

Overwatch i CS ce biti gazde. Licno bih voleo da se i Quake vrati na staze stare slave. Od ponudjenih, verovatno BF1. Destiny i Titanfall 2 su doomed, igrace se prvih par meseci.

@xX8Lampard8Xx slazem se, ja sam COD:IW najvise uzeo radi dobrog starog COD 4 remastera…a BF1 sam uzeo posto ce vecina njih sa frend liste igrati bas njega, a i ne samo to nego i u zadnje vreme mi BF nekako vise pase, bas to prirodniji je.

EDIT: Bas sada igrao BO 3, lik skace 10-15 metara u zrak i u zraku kosi sve pred sobom, drugi ne trci nego leti brzinom sa macetom po mapi i kolje pred sobom, bas ovo sto si napisao:

Ima da nabavim CoD IW cim padne malo cijena legacy editiona. Dobijes IW koji sudeci po novom gameplayu izgleda sasvim ok, a uz to dobijes mw remaster i sto je najbitnije mw mp. Meni dovoljno.

Nacekat ces se dok padne cena, znas kako to ide sa COD-om, ne spustaju tako brzo cene.
A za 80$ se isplati igra + remaster cod 4. Ali jos bolja ponuda je uzeti za 100$ igra + remaster cod 4 + season pass za COD: IW.

Pa ne verujem baš za 6 meseci… Ove jeseni bi u EA Access trebao prvo da upadne Star Wars Battlefront. Pre bih očekivao na proleće Titanfall 2 nego Batlefield 1.

1 Like

Ima i to logike, CoD zbog velike i konstantne traznje dugo drzi cijenu, tako da to tog pada koji ja prizeljkujem mozda nece ni doci. Nista, uzecu ga sigurno oko Nove godine negdje, pa neka Dishonored i BF1 sacekaju.

Uz Dishonored 2 stize i Dishonored Definitive Edition ako se preorderuje. To mi je nekako privlacno. Bioshock Collection izlazi takodje uskoro a ja nisam odigrao prvi i drugi dio. Well shit, ne znam sta cu prije…

Ja to zovem šišaj ovce… I ja sam bio ovca do blops3 i tad je bilo dosta, a svako kad tad skapira. Zato im prodaja svake godine od blops 2 ide silaznom putanjom, i sad ce po svemu sudeći.
A sto se tice remastera, izbacicr ga posebno oko februara marta, sigurno. Tako da ako ti je do toga sacekaj bolje.
A sto se tice season pass, sve je to super, samo je veliki problem sto te mape nakon mesec ili dva ne mozes da nadjes krštenu partiju na tim mapama. Al kako god ako ti se svidja kupuj. Zato i postoji izbor.

Preorderovao sam ga vec( COD:IW) pre mesec dana, njega i BF1 isto, ja to volim pre uzeti pa sam miran :slight_smile: , obe verzije sam uzeo deluxe edition.

Koliko god da im opada prodaja, i dalje dominiraju u industriji video igara. Svaki CoD koji izadje vazda bude najprodavanija igra. Mogu da rade sta zele, uvijek ce imati svoju zajednicu. Da pocnu da izbacuju samo remastere narednih godina opet ce biti najprodavaniji.

Ako ove godine ne kiksnu- nece nikad. Pametni su oni, znaju sta treba da rade. Nakon prvog nesrecnog reveal trailera i onolikih dislajkova, jeste vidjeli sta se desilo? Od cover arta pa do nekih gameplay detalja, sve su promijenili i prilagodili ga boots on the ground stilu igranja. Vojnik na cover artu vise ne drzi sci-fi kacigu nego M4A1 karabin sa minimalnim modifikacijama, bukvalno puska koja vec uveliko postoji. Iz gameplaya su izbacili onaj exo-suit style jump, sada svi normalno trce. Pogledajte sada like/dislike ratio na novim trailerima, mnogo vise je lajkova.

Iscupace se oni, glavu dajem :slight_smile:

Edit: Evo ga novi cover art, cisto da vidite o cemu sam govorio

A i trenutno ima duplo vise lajkova COD IW nego BF1, da se krivo ne protumaci govorim za lajkove na PS4 - US PSN , ovako stoje stvari BF 1 ima 4.4 K lajkova dok COD: IW ima 9.2K lajkova, takodjer lajkovi koji se odnose na Deluxe Edition jedne i druge igre.

Kontam da će BF1 da bude glavna tema u tih par meseci nakon izlaska.
Skoro svaka osoba koja iole igra video igre i njegova majka će probati BF1, ali kontam da će dečkurlija brzo da se raziđe, jer nemaju previše opcija za skakutanje i mangupiranje kao u CoD-u. CoD će ostati jak, skoro izbaciše neki cinematic, ja čitam komentare - reakcija nevera. To sve hvalospevi, nigde nema negativnih reakcija kao na trailer, samo ljubav za CoD.

Uglavnom, ja planiram BF1 da uzmem, čisto zbog @xX8Lampard8Xx jer mi je cilj da budem bolji od njega, kao što sam bolji od njega u Halo-u, a naravno i veći sam lvl :laughing::laughing::laughing:

Titanfall 2 možda, veliko možda, zbog te SP kampanje, ali dve MP igre da uzimam i isto da im se posvetim pored svih mojih obaveza teško da će moći, a novac mi se ne baca.

Tuga za 0 glasova za Destiny though :laughing:

2 Likes