Kobna greska

Morao sam da otvorim box da ocistim laser, nakon odredjenog posla i vremena da se osusi laser , namestio sam sve i upalio Xbox. Krenuo je da se pali i na logo ga restartovao, dok su sve lamice bile zelene i blinkale, osetim smrad i iscupam kabl.

Kad sam otvorio video sam da je nekako malo ispaolo napajanje , tj stojalo malo ukrivo. Nakon normalnog prikopcanja izbacuje OPEN TRAY …

dakle otisao je laser ?

Proveri kablove ako si okrenuo naopako moze da se desi da je pregoreo DVD ili da j SB na ploci ostecen.
Da li drive izbacuje vratanca ? Smrad je posledica da je nesto pregorelo.

izbacuje dvd , krene da cita i cita i cita i open tray.

Koje je resenje.

Ja imam jos jedan dvd drive , na koji bi mogao da se flesuje kljuc od ovog mog.

Omirisao sam sve, smrdi konektor iza na ploci DVD ROMA.

Kolko bi kostalo da mi neko prenese kljuc iz mog u taj drugi ?

EDIT : Ubacio sam plocu od drugog diska, svaku igru pojavljuje kao PLAY DVD, ubacio sam DVD film i pustio sam ga.

Tako da treba da mi neko da mi prebaci kljuc sa jednog driva na drugi , da ga flesuje i da se updatuje dashboard. DRIVE je samsung.
Zainteresovani sa teritorije Beograda nema posalju PM , posto sada za vikend stizem.

moram nesto da dodam
meni se desilo da mi je konzola dimila
neverovatno
jos radi

Ti si imao srece.

Moze lok na temu. poslata konzola i bice sredjeno :slight_smile:

e ovako ova konzola je zavrsila kod mene, s obzirom da je xenon u pitanju morao sam da cekam Milana da posalje i napajanje posto ja za xenon nemam napajanje… do tada nisam hteo ni da pocinjem jer na samo oko konzola izgleda kao da je prosla pod voz, bez uvrede Milane, ne znam da li si ti prvi vlasnik ili slicno ali ovo je jedna veoma veoma losa konzola… sto se tebe tice sa tvoje strane sve ok, kao sto rekoh bez uvrede

e ovako stiglo i napajanje, palim ja konzolu, E76, jos nisam ni krenuo da je otvaram… ok ajde dvd se i ne otvara ne daje znake zivota uopste…

otvorim, kad ono slog umalo nisam dobio, pogledajte slike posle dole… ajd u Jungle Flasher ajde na externo napajanje da vidim sta je sa driveom a on mrtav skroz ploca se ne detektuje nemoguce je uci u mod da se izvuce kljuc, e sad, jos veci crnjak Milan je poslao jos dve ploce, koje rade ali sta uraditi sa konzolom koja je eto dimila i koja daje E76 sto je hardverska greska za LAN karticu, koja je verovatno dimila i ko zna sta jos s obzirom da je ploca od dvd-a mrtva skroz na skroz… preko RGH da se povrati kljuc ne moze jer ce uvek da izbacuje E76… e sad mene sta jos vise cudi, Milane ti rece da konzolu posle toga nisi ni palio, tako da navodno E76 nisi ni video, kako si onda mogao da vidis OPEN TRAY error, jedino preko lampice koja svetli non stop tj blinka, ili je to bilo pre onog dela kada si ti osetio smrad i krenuo da cupas kablove, jer si rekao da posle toga nisi ni palio vise samo sklopio i poslao meni… no ajd sad ovo je samo za limundo da se proda i izvuce bar neki dinar

inace dvd je imao i visak delova, onaj krug koji pritiska dvd da ga drzi, onaj sa magnetom, zice na sve strane razbacane, nisu lepo ni izolovane, mogle su one da naprave spoj bilo gde BILO KADA, konektori na 2 dvd ploce osteceni nemaju zubice, mogao si i ti da napajanje utaknes vise puta naopacke, samo na jednoj je neosteceno…

hocu eto cisto da upozorim ljude da ne treba cackati nesto ako ne znate kako funkcionise i ne informisete se pre toga lepo, ovde je inace korisceno napajanje konzole kako bi se drive kacio na komp i da bi se ulazilo u JF radi flesovanja, 100 puta smo pricali o tome da tako crkava Southbridge same konzole… kao sto sam naziv teme kaze KOBNA GRESKA… ja stvarno hocu da pomognem i ucinim ali ovoj konzoli spasa nema na zalost… mozda i ima ali treba dooosta vremena izgubiti a i novca kako bi se to popravilo a za istu svotu se moze kupiti polovan jasper koji ima da radi kao zmaj…

evo i slika na sta lici ta konzola… zaokruzena izolacija zice, koja nije izolovana nego vec viri, a i ove druge izolovane selotejpom a on svi znamo da ne drzi nista… kao sto rekoh ne znam da li si ti Milane ovo radio ili neko pre tebe posto ne znam kako si dosao u posed ove konzole ali stvarno ovo je bas lose uradjeno sve, a sada je i dokrajcena…

Au, kakav je ovo selotejp i gumice?Cemu sluze?

ne smem ni da rasturam da bih saznao cemu sluze i kako je sve povezano, a ponajvise me cudi kako konzola nema ni jedan jedini sraf :D, znaci sve se drzi samo plastikama tj kuciste drzi sve na okupu

r.i.p.

a jel neko izvaljuje zice koje idu napolje i USB port koji napaja one dodatne fanove… moglo je i tu da smukne samo tako…

r.i.p. svakako, moze ovo da se sredi nadje se ICS cip za LAN port sa neke druge ploce i da se reflow-uje, ja za to nemam masinu da radim rucno ne pada mi na pamet, a trebalo bi da se odradi i reflow SB-a, svakako ne vredi da se ulaze u nju nista s obzirom na sta lici, bolje stvarno pojuriti neki polovan jasper ili jos bolje rgh-ovan i mirna glava, ima ih stalno kod nas u oglasima pa resenje je tu takodje

update, bas zovem Milana malopre i blenem u konzolu i izvalim gde je greska :smiley: udaren ICS cip od LAN porta, srafcigerom ili vec cime, sad cu da probam da ga sredim 2 pointa smrvljena i neki spojeni… evo zoom slike, HOME MADE ZOOM :smiley:

Xbox je prava rasipelina >:

Ova konzola kao da je dva kosovska boja bila :slight_smile:

nije kosovski boj vec sa zmajevim kuglama, a kasnije cu da objasnim zasto…

videh danas na zidu neke zgrade natpis koji cu sad da primenim

PUNK IS NOT DEAD!!! :smiley: :smiley: :smiley:

oziveo sam ga jbm li mu sunce malo, smrvljeni pinovi lemio sam direkt na cipu zicu sa tog jednog pina koji je smrvljen, nije prvi vec onaj drugi sa leva na desno i izvukao sam vod na ploci gde je posto je nozica cela otkinuta sa ploce… elem izgleda ruzno u pm ali IT`S ALIVEEEEE!!!

bravo!Majstor nema sta,pravi si sherlock sto se tice pronalazenja i sredjivanja problema,jos ova lupa :smiley:

A iza ukopcan drugi Xbox :D, saaaalim se buraz.

Svaka ti cast :beer:.

Dr. Mr. Studiovpc. :wink: Svaka cast, stvarno, samo nastavi tako.

ljudi hvala ali jos nije kraj, ko je pratio celu temu zna da i dalje imamo MRTVU DVD PLOCU :smiley: i dve rezervne koje nemaju odgovarajuci kljuc, jel da?

ali onda obratite paznju na ove slike koje slede i sta se ovo vrti na konzoli…

e sad rodjaci moji to kako se ozivljava mrtva ploca na toliko kratko samo da izdrzi citanje kljuca necete saznati…

jel konzola radi? RADI

bilo je zadovljstvo nesto ovako podici iz mrtvih da radi i bude konacno funkcionalna konzola i naravno da spasemo Milana da ne kupuje jaspera, bar jos uvek heheheh…

e sad moze lock :smiley:

Moze :smiley:

Lock.

ali neeeeeeeeeeeeeeeeee

nisam rekao zasto je ovo zmajeva kugla :smiley:

evo i slike hehheheheh, ostavi temu otvorenu dok se Milan ne javi…