Kinect od 1 februara na PC-u

Microsoft je jucer na CES-u otkrio kako Kinect za PC stize 1.februara a rade s vise od 200 tvrtki na razvoju aplikacija za njega.

Microsoft je jučer na svom “poslednjem CES keynoteu ikada” otkrio svoje planove za godinu pred nama, među kojima je i izbacivanje Kinecta za PC, i to 1.februara. Nije otkrivena tačna cena, no na Amazonu će koštati 250 dolara po komadu - čak 100 dolara više nego što uređaj košta za Xbox 360. Microsoft je naglasio kako Kinect nije samo za igre te kako rade s čak 200 različitih tvrtki na razvoju glazbenih, zdravstvenih, fitnes i sličnih aplikacija za uređaj. Već smo videli mnoštvo zanimljivih načina, takozvanih “hackova”, na koje se Kinect može koristiti, no verujemo da će nas mogućnosti uređaja u budućnosti još koji put pozitivno iznenaditi.

Pozdrav svima.
Znam da “oživljavam” temu koja je već dugo neaktivna, ali ako postoji adekvatnija tema molio bih da me uputite.

Ovako, planirao sam da uzmem Xbox 360 zbog Kinect igara, međutim video sam da ima Kinect i za Windows.
Ja blage veze nemam ni da li postoje igre za njega ili ima neku drugu svrhu.
Ako bi neko mogao da mi pojasni to vezano za igre ukoliko mogu da se igraju, da li mi treba neki dodatni softver i u krajnjem slučaju gde mogu da nabavim Kinect za Windows, pretpostavljam da to nije isti kao i za 360, a moguće i da se varam.
Hvala unapred.

Ako si mislio da ce kinect raditi na pc-ju kao sto su svojevremeno radile i 3d naocare, tako sto samo skines neki update za igru i to je to, varas se. Igra mora da podrzava Kinect, mada ja mislim da funkcija kinecta na windows-u ce vise biti implementacija u windows 8 kako bi mogao rukom da koristis metro style windows i naravno glasom. Sto se tice igara, verujem da one koje su na xbox-u podrzavale kinect u neku ruku kao npr glasovne komade magija u skajrimu, ce najverovatnije biti moguce i na pc-ju dal uz neki update ili je to vec tamo samo je cekalo kinect, videcemo. a to dal ce xbox kinect raditi na pc-ju, ne vidim zasto ne bi mogao da radi, ali ako uzmes u obzir da je to Microsoft, koji nije dozvoli da u xbox stavis bilo koji 2.5’’ hard disk umesto originala zarad priliva novca, ne bi me cudilo da urade neki lock da xbox kinect ne radi na pc-ju nego moras bas da kupis “Kinect for windows” koji ce u stvari biti isto ****** samo sa otkljucanim pristupom pc-ju. ali zato su tu hakeri koji mogu to da skinu. videcemo 1. februara.

Konkretno me samo igrice i zanimaju, opet je jeftinija varijanta uzeti samo Kinect za Windows, ako bude podržavao igre uopšte.
A da ga uzmem i samo da bih urlao na monitor uz Skyrim nije baš nešto interesantno :slight_smile:
Hvala na odgovoru, videću da ispratim temu kad budu dali informacije.

Slažem se s tobom, vjerovatno će nešto malo izmjeniti i da bude “Kinect for Windows” ali bit će kad-tad riješenja. neki program, adapter, bla bla … :slight_smile:

Ja se lomim da uzmem kinect za moju konzolu , koliko stvarno laguje/ ne laguje ? pregledao sam razne prezentacije na youtube i nemam pojma i dalje da li je dobra kupovina ?

Ja sam ga uzeo pre mesec i nesto. Najvise su se igrale dance igre, tu nema laga uopste. Igrao sam i fitness 2012 i sport sezona 1 i 2. Sada sam se malo zasitio, ali po meni samo zbog fitnesa/kardio i dance igara on je po meni isplativa kupovina za 70 evra.

Ja sam ga davno uzeo, uglavnom, svidja mi se. :slight_smile:

Nisam uspeo da nađem neke konkretne vesti vezano za neku promociju ili nešto, obzirom da je prošao prvi februar?

To je bilo prvog februara 2012.

Sent from my LT30p using Tapatalk

aha, ja se izvinjavam što sam glup i nisam obratio pažnju kad je postavljena vest :smiley:
Verovatno me je zbunio kraj Akirisovog posta.