Kalibrisanje TV-a pomocu DVD-a ili neke aplikacije

Posto nisam u potpunosti zadivljen slikom sa mojim Samsungom 32c530 (samo dok igram xbox), kada igram preko hdmi kabla, odlucio sam da potrazim neko resenje za to. Kako god da namestim podesavanja slika mi nije nekako normalna-prirodna.Mada kad gledam IPTV ili filmove HD,avi, itd… slika je odlicna.

E sad nasao sam za sad 3 mogucnosti:
Prvo je: Joe Kane Productions (upravo downloadujem)
Drugo je:TV Calibration - Xbox.com (banovan sam, tako da mi ovo ne vredi)
Trece je da mi neko kalibrise za pare televizor za specijalnim uredjajem. Ovo radi lik jedan sa benchmark foruma samo sa monitorima, i cena je oko 1000din.Dal neko radi sa tv-om?

Interesuje me jel je neko koristio-probao nesto od ovoga, i znate li jos neku mogucnost?

Pa zar ne mozes sam da kalibrises tv?
Meni je hdmi port na LG-u imao manje osvetljenje po deafult-u pa sam samo povecao backlight.
Ili koristi vivid mode a ne game ako imas to na tv-u.
I sta podrazumevas pod nije prirodna? Ne moze bas grafika ni da izgleda prirodno kao neki pejzaz u filmu.

Pokusao sam, ali mi nije uspelo.Nije mi dobra, kako god da namestim ne svidja mi se. Cas je previse jaka slika, cas previse svetla, nije mi nekako taman.Drug ima neki Philips, televizor je 3x losiji od mog, al kad se poveze xbox na njega daje 5x bolju sliku bez ikakvog podesavanja.

Samsung inace ima probleme sa kalibracijom slike, znam to zato sto sam i moj monitor 2232bw morao da kalibrisem (ne samo ja vec 90% ljudi koji su kupili ovaj monitor), jer su bile ne normalne boje. Al zato kad sam ga iskalibrisao preko jednog programa, odusevljen sam sa njim.