Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Kakvog je kvaliteta ovaj koing vga kabl? Jel je Kinez? Kakvu sliku daje?
Ja imam monitor Proview AL2237W i on koliko znam ima vga ulaz,a treba da ga povezem sa xbox360.
Evo slike, da li mi treba taj kabl, ili dvi kabl?

Molim nekog ko je koristio ovaj kabl da se javi kakav je…
Hvala

edit: I sta znaci x clamp fix posto moj xbox360 ga ima?

Ovako… Kupio sam HDMI kabal za koji pojma nemam koja je verzija. Na pakovanju ne pise, a cak i ljudi iz radnje su me gledali belo kada sam ih pitao koja je verzija kabla. Elem, s obzirom da sam 1,5m platio oko 690 dindzi pretpostavljam da je barem v1,3. Prikljucio sam kabal na Samsungov LCD od 32" i Xbox i kada podesim na TVu HDMI source sve sto mi pise je da nema signala! Proverio mali milion puta da li sam ispravan source odabrao i jeste. Kablove isto tako. Ako neko moze da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan.

EDIT: Resio sam problem. Trebalo je samo malo oguliti krajeve guma kojim je oblozen HDMI prikljucak, posto nije mogao da udje do kraja. Sada radi sve savrseno.

Момци треба ми помоћ. Покушао сам да повежем XBOX са монитором који има VGA улаз… Притом сам користио HDMI излаз на XBOX-u и овај кабл
a како он има DVI излаз, користио сам овај адаптер
међутим, када упалим монитор, ништа се не дешава, не даје сигнал да нема прикључен уређај за себе, али једноставно је црн, као када је угашен рачунар… Не знам до чега је.

Treba mi pomoc :slight_smile: Kupio sam hdmi kabel i spojio lepo jedan kraj u xbox drugi kraj u monitor i izbaci mi na monitoru power saving mode i cao,nista od slike…

Bio mi je prvi i komp nakacen na monitor pa sam mislio da je do toga,da se kolju ali i kad sam izvadio vga kabel od kompa opet isto…

Sta mi je ciniti?

Probaj prvo da ustanovis da li ti kabl valja tako sto ces ga nakaciti na neki drugi uredjaj (ako imas). Ako radi, probaj nesto drugo da nakacis na taj isti monitor tim istim kablom (opet ako imas). Takodje posto ti monitor ima vise od jednog ulaza, vidi da li ima negde da se podesi koji se ulaz koristi. Ne znam koji monitor imas ali moj ima samo jedan ulaz i samo mi je PC nakacen na njega.

Komplikovano je ali moras da ustanovis u cemu je problem…

Monitor je LG 2442PE-SF,imam i vga i dvi i hdmi… Probacu da ga(monitor) spojim sa laptopom,nadam se da je do kabla.

Evo samo da javim ako nekog zanima kraj price… Neispravan je kabel bio,zamenio sam ga i sad uzivam u hd slici konacno :slight_smile:

Nece moci to sto ti hoces sa tim adapterima. Ne mozes ad mesas digitalni i analogni signal. Znaci ne moze hdmi na vga. Jedino ti je resenje da kupis xbox vga kabal. On ne ide na hdmi vec na av izlaz.

Знам, знам, али проблем је што је тај кабал толико редак да га је буквлано немогуће наћи…

Jesi li gledao na Kupindu? Cini mi se da sam video neke HD VGA kablove tamo za oko 20 eur.

@Милош ЦЗБГ
Prijatelju tebi treba ovo ako negresim Virtual Shop | VGA HD Cable ja to koristim za monitor povezivanje na XBOX360. Nazovi ih sutra pitaj jeli ima, mozda nema. Preko ovog povezivanja se povezuju i zvucnici.

Аааааа хвала пуно краљу! :slight_smile: коначно сам прикачио xbox на монитор, има кабла на овом месту где си ми препоручио, чак шта више, доставили су ми га на кућну адресу, с тим што сам сам морао да направим кабл који иде у звучнике, али то је био најмањи проблем спојити две жице.

Da li je moguce povezati XBOX360 konzolu preko HDMI kabela direktno na graficku kartu sa zadnje strane PC kucista koja ima HDMI slot tj. da li bi na taj nacin imao prikaz slike na monitoru?Naravno,PC bi morao biti upaljen u tom slucaju.
S obzirom da nemam HDMI ulaz na monitoru.

Sa time ne bi dobio nista… I xbox i graficka daju izlaz slike

Najbolje kupi VGA kabel, savetujem ti od Konig-a da uzmes, super je slika. Drugacije ne mozes prikljuciti

Mozes ukoliko je to na graf. karti HDMI ulaz, sto nije slucaj, siguran sam 100%. :wink: Jedan kraj kabla se ukljucuje u izlaz (necega) a drugi na ulaz (isto toga). A to na graf. karti je takodje izlaz kao i na XBOX-u, tako da to nije izvodljivo ni najmanje.

Pozdrav svima, narucio sam danas xbox 360, ovaj sa 320 hardom, e sad, trebace mi opcija da prikljucim i hdmi i vga. Naravno ne u isto vreme, ali setacu x-box posto leti npr nisam u stanu, a kuci imam samo CRT televizore i opciju da jednostavno prikacim na moj monitor tamo.
Ali ja nemam nijedan ni drugi kabal. Tako da prvo, jel dobar ovaj kabal iz virtual shop-a, video sam nekog iznad da je dodao link
Virtual Shop | VGA HD Cable
Nasao sam i neki koing na kupindu XBox 360 / VGA + 2 audio chinca - Kupindo.com , ali mi nekako lakse da narucim iz virtual-a.
Sto se tice hdmi kabla, meni ne treba neka preterana duzina, pa me zanima koliko je npr ovaj koji sam video u virtual-u dugacak Virtual Shop | HDMI Kabal , jer ipak ne bih ni da je bas kratak, u tom slucaju cu jednostavno onaj od 5m kupiti. I ako imate neku alternativu za dobar hdmi pustite neki link ili me uputite, ja sam inace iz Nisa, ali nije problem da iscimam nekoga iz Bg-a i ostalih vecih gradova da mi kupi to i posalje. :slight_smile:

Kontaktiraj prodavce pa ih pitaj koliko je dugacak. Tesko da je preko 5m dugacak, najcesce su 1-2m dugacki… zaista zavisi. U svakom slucaju nemoj da kupis duzi kabl nego sto ti treba.

Ok ja sam narucio oba kabla koja sam naveo, stici ce mi danas ili u ponedeljak, konzola u utorak, pa cu da isprobam. :slight_smile:

Kupila sam ovaj kabl, bas preko ovog sajta medjutim kad ubacim u monitor nista od slike. Cuje se zvuk, ali monitor ode u power saving mode. Kompjuter mi je povezan preko dvi kabla i normalno radi i sa vga kablom, al od xbox-a nista. Da li se ovo nekome desilo i da li znate sta treba da se radi? Pokusala sam i sa ubacenim kablom za komp i bez, i dalje nista.