Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Cao ljudi, ja sam ovde nov, tako da ne znam da li sam postavio temu na pravo mesto…

U Tutorials + Guides je bio jedan jednostavan tutorial kako povezati XBOX sa monitorom racunara, i nema ga sada, bio je pre 10-ak dana…

Ovaj je suvise kompleksan, ne bas toliko, ali onaj je bio daleko jednostavniji…

Hvala i sry ako sam postavio na pogresnom mestu…

Max

:tap:

i ne samo taj, bio je i jedan jako dobar tutorijal “kako uključiti xbox360 u naponsku mrežu od 50Hz” a sada ni njega više nema :[

Treba ti VGA Kabal za Xbox, i zenski/zenski VGA konektor. U konektor ide VGA kabal Xbox-a i monitora. Za audio ti treba Dupli zenski ulaz 0d 3,5 mm sa jednim muskim izlazom od 3,5 mm. Na to se kaci zenski/zenki 3,5 mm konektor, i na njega prikljucujes zvucnike, i to je to. Ako ti ni ovo nije jasno, samo ukucaj na youtube, pa ces sigurno naci i nekog baju koji ima vise vremena, pa sve ovo sto sam ja napisao fino i pokaze :wink:

Mnogo bi lakse bilo coveku kad bi vratili tut.

Kako zenski? Ako monitor ima VGA ulaz, onda ubodes od Xboxa u monitor. Ako ima DVI ili HDMI, uzmes VGA to DVi ili VGA to HDMI adapter.

Prebacio sam ti temu na pravo mestu, i pogledaj prvu stranicu u ovoj temi,imas celi tutorial kako i sta.

Pardon, pretpostavio sam da je rijec o CRT monitoru. Dakle ovo sto sam napisao vrijedi za CRT monitor, ako je neki noviji u pitanju, imace ulaz! My bad

pozdrav drugari,

Vidim da ima vise standarda za HDMI kablove kao i da se cene razlikuju. Ima li neki koji posebno preporucujete da spada u kvalitetnije?

Hvala,

Bilo koji 1.3 standarda ti radi posao (naravno i 1.4 ali su malo skuplji) tako da kupi prvi na koji naiđeš.

koji kosta vise od 500 dindzi

Po meni barem 20-25 evra da kosta,ako oces neki “normalan” kabl

ja sam kupio Bandridge za 14 eura, i radi ko podmazan

Jao, ubicu se nacisto. Kupio sam VGA kabl u virtualu da bih povezao na moj TFT monitor, medjutim, slika je apsolutno uzasna. Sto posto nije do monitora jer sam jedno vreme koristio original MS VGA kabl i bila je kristalno cista slika.

Jel zna neko da li ima negde kod nas da se kupi taj original kabl. Ovi kinezi su katastrofa!

evo,naleteo sam ti na ovo,ako si iz bg-a još bolje:
Konzole i dodatna oprema: KABL za Xbox 360 za povezivanje sa monitorom, 20 EUR… / Halooglasi.com

Ja sam isprobao ovaj i mogu da kažem da je sasvim OK, mada nije “oriđiđi”. BTW nisi nam rekao koje marke je taj kabl što si kupio u Virtualu.
Konig-Xbox360-VGA-Kabel

E pa ne znam, nema marku, to je ovaj:

http://media.teamxbox.com/xbox-hardware/ss/40/1133487764.jpg

Taj koning deluje kvalitetnije, ali na forumima svi se kunu da su ti 3rd party kinezi iskljucivi razlog za blur i za duhove, i da iskljucivo oficijani kabl valja. Elem, noodle ce mi pozajmiti svoj kabl pa cu da vidim da li ce se popraviti situacija. A ja lud svoj kabl poklonio… :swear: Probacu kad dodjem kuci da malo cackam podesavanja na monitoru, mada je oficilani radio i bez toga i davao kristalnu sliku.

Ne bih bas rizikovao vise sa ovim kinezima, ne znam da li ima uopste smisla da im nosim ovo na reklamaciju. Uopste nije jeftin, 2000 dinara!

Uh, pa Koning je odličan! Mi smo u Shop-u imali nekoliko komada…heh, svi otišli. Sve u svemu, ako naiđeš na Koning - KUPUJ!

Secam se, prvi put sam te duhove video na tvom monitoru! :slight_smile: Sada sam siguran da je kabl 100%, a mislio sam tada da je do monitora… Elem, necu jos da kupujem dok ne proverim podesavanja na monitoru i ne probam sa Djordjevim kablom, ali ako ne uspe, mozda onda narucim taj Koning posto u srbiji izgleda nema oficicijalnog kabla u prodaji.

edit: reseno, problem je bi u losem kablu, sa original microsoftovim slika savrsena.

btw mozes i sam da napravis adapter (adapter, ne kabl). uzmes konektor od komponentnog kabla i zalemis vga konektor zenski. ako se malo potrudis moze ispasti sve to vrlo lepo. a sto je najbolje na njega direktno kacis kabl od monitora koji provereno radi. izabegavas duhove a kompaktnije i manje resenje. :slight_smile:

Ljudi pomagajte trebalo bi da uzmem sutra Dell U2312H IPS monitor, on ima DVI i DisplayPort ulaze, snjim dolazi DVI kabel koji cu iskoristiti da povezem PC na monitor, da li moze Xbox360 da se poveze na DisplayPort sa ovim kablom N/A CABLE-571-1.8 da li ce to raditi ? Ili pak da povezem stim kablom monitor i PC posto mi PC ima isto HDMI, a da za Xbox kupim DVI na HDMI adapter, to znam da ce raditi ali tako moram da kupujem i kabel i adapter, dok u prvom slucaju samo kabel :slight_smile: