Kako proveriti region igre na narezanom disku? I VGA ili HDMI?

Imam Xbox360 konzolu iz Amerike i oko 70 narezanih diskova, razmisljao sam da je prodam i uzmem istu (samo evropsku) ali bih morao da prodam vise od pola igara jer su NTSC format, mozda je manje od polovine Region Free, ali ne znam napamet koje su to igre. Pa da li bih mogao nekako da proverim to direktno sa diska bez ripovanja iso-a? …mada ne znam tacno ni to kako da izvedem.
A razlog zamene konzola je samo to sto na ovoj nemam HDMI prikljucak a na TV-u nemam komponentni, samo VGA i HDMI (nisam isprobao kakva je slika sa vga) koristio sam SCART ali preko nekog kabla sto red/yellow/white izvodi u jedan prikljucak (slican onom za slusalice) koji ide u tv, i slika je ocajna. Sto me dovodi do drugog pitanja, da li vredi menjati konzole ili pokusati sa vga prikljuckom, kakav je kvalitet slike…? Izvinjavam se ako je pitanje u pogresnoj sekcije :slight_smile:

Za ovo kako da proveris region diska nisam siguran , ja mislim da ne mozes direkt preko diska , a sa vga je dosta dobra slika , kada je uporedis sa povezivanjem preko cinceva - nebo i zemlja .

moze da se proveri region igre sa diska ,skini i inst. abgx ubaci disk i ideš opciju - input:burned dvd…

Hvala puno, uzecu ocigledno VGA kabl da ne komplikujem oko prodaje konzola :slight_smile:

Isprobao, radi! Hvala! :slight_smile: moze lock