Kako popraviti RROD ,objasnjenje

Evo da podelim moje iskustvo sa vama za one koji ne znaju ,kako najlakse popraviti gresku 0102 ,naravno ‘jednom rrod uvek rrod’ mada nada uvek postoji ja ne odustajem dok ne rikne skroz ,kada prijavi gresku 0102 koliko sam ja razumeo to mu je greska za cpu ,gpu ,ram najbolje je opet da kazem, po meni uraditi xclamp ja sam ga radio bez ikakve posebne opreme ,skinuo sam stare x clampove i zamenio ih obicnim srafovima 4 kama mislim ,kod cpu hladnjaka potrebno je staviti maticu gumenu po mogucstvu da ne bi ostetili nesto metalnom , i srafovi mogu biti dugacki kolko zelite ,dok kod grafickog hladnjaka samo sam stavljao matice sa gornje strane i ne treba mnogo pricvrsivati ,i srafovi od 1 cm :slight_smile: isto 4 ke ,naravno promenio sam i pastu ,konzola nije htela da upali ,dok nisam provalio da je zatajila cela ploca napred sa dugmiima i upalio ga preko dzojstika ,evo jutros je upaljen brat jos igra igrice znaci 8 sati bez prestanka . Ako tema krsi neka pravila foruma moderatori brisite je :slight_smile: samo sam je postavio ako neko ima isti problem .

sve to zavisi od slucaja do slucaja, ti si imao najblazu mogucu varijantu, u vise od 60% slucajeva pukne lem tj kuglica ispod GPU-a ili CPU-a i reballing tj prekuglavanje ti je jedini spas nista drugo… nekome pomogne i fora sa novcicima na memoriji, gde su opet problem kuglice ispod koje ne nalezu lepo usled pucanja

inace X CLAMP ne treba skidati, srafljenje srafovima krivi plocu i veruj mi vremenom ce doci do pucanja kuglica, jednostavno je tako, iskrivice se ploca usled nategnutosti jer opet srafovi drze jace nego xclamp a toplota cini svoje i KRC :smiley:

daj Boze da se tebi to ne desi ali iznosim cinjenice iz raznih slucajeva opste poznatih vec oko pomenutog problema

i dobrodosao na forum :slight_smile:

Hvala na dobrodoslici ,ali mozda sam ludak al draga mi ova konzola puno :smiley: ,znam i sam da je popravljanje rrod -a gubljenje vremena ,i para ,mada nisam ni dinara ulozio nego obicne srafove stavio ,i nisam mnogo stegao jel se tacno vidi kako se uvija ploca kad se pretegne sraf ,a ima resenja i za taj tvoj problem :smiley: evo da objasnim mada mozda je smesno al kod mene radi tako kad uradis cuveni xclamp ,probusis busilicom dole i onaj lim i zavrnes kroz lim ,ako me razumes ,i iseces kockicu jednu na limu ispod cipa :smiley: i kod mene tako radi bez ikakvih problema ,a razmisljam o vadjenju dvd drajva jel mislim da se zbog toga dosta konzola kvare ,jer rezemo igrice na 8x ,a pola njih ne zna da je za oko razlika minimalna ako bi rezali i na 4 x bar po meni ,a dvd drajvovi vibriraju mnogo vise na 8x nego na 4x (cist primer kako se ne flesovane konzole sporije kvare od flesovanih) i mislim da samim tim rasklimavaju one clapmove ili stipaljke sto drze hladnjake cipova gpu-a i cpu-a :slight_smile: i kad raslikamaju eto ga rrod :slight_smile:

Busilicom prosiri rupe koje su fiksirale xclamp, 14-15mm burgija zavisi od srafa i izgleda OK. Kao sto ti rece studiovpc ploca se krivi, ja sam video konzolu jednog servisiranog(MS) xenona koji radi kao da nije nista bilo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ovo za diskove si u pravu, vise se muci laser pa zahteva vecu brzinu obrtaja da nadoknadi losije citanje, najbolje rezati na 2.4x najpriblizniji otisak originalu a nema da e pomuci laser ic nista… jeste da se ceka ali ides jedes, pijes kafu, kuliras :smiley: bolje i to ako vec nema da das 50 evra za originalnu…

a ovo da ti je draze da sam nesto sredis i budes happy za to vrlo dobro znam, evo M007P zna sta sam ja sinoc radio sa gamepadom :smiley:

ceo analogni stick sam rasturio u delovima, odlemio ceo mehanizam i potenciometre, samo da bi eliminisao cuckanje kada pomeras palicu (cuckanje u smislu kao kad ucmakas cetku u farbu recimo)… jeste da sam izgubio 4 sata skoro dok nisam skontao sta da uradim da se to ne bi desavalo ali osecaj da sam posao odradio i da se sad ic nista ne cuje i da ja igram vec 2 sata bez prestanka i da to radi nema cenu :smiley:

Volja je cudo :smiley: ,tako i ja kaze cale baci dodacu ti pare kupi nov reko necu sta sam sve odigrao na njemu ,rekao sam da cu da igram gta v na njega pa posle neka crkne sutra cu da skinem sa kompa 'haf 922; kucista 20icu ventilator i da izvadim dvd plejer ,produzicu kablove (e sada pitanje za obojicu i za ostale clanove gde naci produzetak koliko sam video onaj sata imam u rezervi kad popravljam kompove ,ali sta cu za onaj naponski i ostale ‘vragove’ ?) i da ga stavim pored naravno skinucu masku od dvd citaca da ne bude ruzno ,najveci je problem sto se graficki cip koji ima 512 mb gddr3 memorije mnogo vise muci sa najnovijim igricama i samim tim mnogo vise greje nego cpu ,cpu u sustini i nije problem kod xbox-a ,samo grafa mora da je ati -ijeva :stuck_out_tongue: ,trebalo bi da ih 20 ica dobro rashladi :smiley: ,i da li je pametno stavljati ispod cipova gde se srafi clamp fix po dva omanja ventilatora od npr neke ati graficke stare ? I jos poslednje pitanje gde zakaciti silne + i - ? da li ce biti problema sa greskama poput one e68 oko napona ,da nesto ne izgore ?

  • i - vuci od napajanja dole na ploci moras da lemis malo…

evo slike

od prilike licice na nesto ovako

inace nije poenta u velicini fan-a nego u kolicni vazduha koja prolazi kroz njega, i nije u pitanju ni brzina takodje

graficka jeste custom ATI u xbox-u hehehe

dalje sto se tice sata kabla to imas iz kompa za dvd drive da nastavis tj stavis veci ali ovaj drugi za napajanje nema extender da se kupi ali uzmi secni jendu zicu pa nastavi parcetom druge od lupam pola metra :smiley: pa tako i za preostale 12 cini mi se hehehhehehe

Au ne vidim prvu sliku koliko vidim ovo je ispod napajanja nije mi problem jel mogu da stavim 2-3 ventilatora kod tebe su ovde koliko vidim 2 ,ali na max rpm rade ako se ne varam mnogo bruji to al opet nece crci nikad :smiley: ,a znam i kako cu da stavim dzek od kompa za ventilatore :smiley: i posle produzetak mislim da ce raditi sve na jednoj zici ,i izvini ako mozes da ubacis samo prvu sliku malo bolje da vidim ,ovu drugu cu se snaci ? Hvala :smiley: ,znao sam da je ati imam je u kompu jesu dobre al se greju kao sporeti ,ja sam je celu premazao pastom i cipove i pored cipova sve :smiley:

sredjena je prva samo refresh udri :smiley:

radi na max RPM ali ako stavis napr neku 12icu na MID RPM do 1500 obrtaja to ti je i dalje manje bucnije nego njegovi default fanovi koji su pozadi :smiley:

nakaci 12icu na GPU on ti je tu gde je dvd, nadji neku 8icu i stavi na CPU sa prednje strane da duva kroz heat sink pa da izvlace oni pozadi dalje vazduh od toga nemas bolje hladnjenje

Hehehe znam gde je gpu dugacki hladnjak po horizontali stoji :smiley: i los je do bola mogli su neki sa heatsink-om ubaciti ,a mozda bi bilo najbolje od svega ne lemiti jel ne znam kolko je sigurno ovo ,nego uzeti punjac od laptopa iseci zice i direktno staviti 2-3 12-14 cm ventilatore i mirna glava :smiley: ,al opet sve ovo razmljam rrod je lukav opet ce da se vrati koliko god se ja mucio ,crce mi ana chip na kraju hahaha …a ne lemi mi se 100tinak zicica :smiley:

cek cek sta bi na kraju HANA otisao? daj ne zezaj…

bolje ti ovo stavi na napajanje od laptopa za svaki slucaj jer ako stavis vise kulera odvlace snagu u W sa glavnog napajanja a mogu da izazovu fluktuacije na naponu same ploce pa da ne bude posle radi-ne radi :smiley:

Pa nije jos al koji sam ja baksuz to nema nigde ,ja popravim jedno pokvari se drugo jos ne znam sta se desilo kad sam uradio clamp prestali su dumici napred da rade znaci cd ,dugme za sinhronizaciju ,za paljenje nista ne radi palim konzolu na dzojstik ,a isto tako je i gasim ,a stvarno mi nije jasno kako rade usb ,i kako radi wifi prijemnik kad je on na plocici ili rc boardu :stuck_out_tongue: ,druze ova konzola se uzdigla protiv mene … A molim boga samo da Ana ostane citava jer ne bih zeleo da lemim jos ovaj moj kalaj je do bola ne bi mogao ni zalemiti hahaha.

hana cip mora na reballing hehehe dzaba da nesto lemis tu… pazi dugme za eject zna da zaglavi, ali to ti koliko mene secanje sluzi kontrolise southbridge, a moze biti i da nije ne mogu da se setim za njega, zna da crkava samo dugme inace, usb portovi, ceo ROL napred sve to ide preko southbridge-a, ako radi paljenje preko gamepada southbeidge je ok, moze biti da su otisli samo dugmici ili da su prvljavi iznutra

Ja sam se oduzeo ceo kad sam uradio x clamp i kada sam pritisnuo power button ono nece ni da se upali i seo da se smirim da smislim sta cu ,i dzojstik uzmem da cackam i cujem zuji nesto reko dobro je ,sutra cu jos te ventilatore da 'nabudzim ’ ,a na ana chip cu da vidim ako mi je ostalo od stare grafe onaj malecki hladnjak ,silent da stavim ,i okacicu slike u moding ,samo se nadam da ce to povecati vek trajanja konzole da ne budzim ovo dzabe …a inace ne glave dugmici izgleda su otisli mrzi me da ih popravljam ,tj nemam gde da ih kupim :smiley:

probaj dok je rasturena konzola dok jos nisi stavio plastike da li radi POWER dugme, skini plastiku i sa njega onu malu sto pokriva diode okolo, probaj direkt rukom na power da li to radi ili ne, ako ne onda nije samo to otislo jer ne moze da radi prijemnik koji je na istom konektoru a da ne radi bas to dugme, jel svetle diode inace?

vidi skini ceo ROL i proveri da li si ga lepo utaknuo i ocisti alkoholom pointe njegove i na samoj ploci u konektoru pa vidi onda, proveri sve ostalo da ti nije nesto ispalo na plocu pa da ne pravi neki bezvezni spoj

Misteriozni problem ahah skinuo sam plastiku (to sam vec probao danas) i probao vise puta nece pogledam da nisam nesto ostetio da li je dobro ‘utaknuto’ jeste ,a lampice najnormalnije sijaju kad se pali vrte se pa ostanu sve cetiri i onda samo 1 ica radi kad je horiznotalno okrenut to znaci da je konektovan sa dzojstikom ,ako bi pravio spoj kako bi se palio ? cak i treperi kad izbacuje disk i ubacuje :smiley:

onda riknuli dugmici nema sta drugo, za eject znam da hoce da crkavaju kod starih konzola ali da i power rikne istvoremeno hehehe cudno, SYNC jel radi, tj SYNC dugme…

Uh to te mozda i slazem ,al mislim da ne radi ,za ova dva znam da nece sigurno … :smiley:

pa probaj ga majku mu :smiley:

zavrtece ti krugove na ROL-u, ako zavrti radi ako ne ne radi i nije onda problem u dugmicima jer nema sanse da crknu svi dugmici odjednom, nema sanse… ako radi onda ova dva vec mogu da zamislim da su riknula jer se najvise koriste, i za ocekivati je da ce da riknu

'Lele majke ’ pa ako ne radi ni to sta moze da bude kad radi on ovako ? :slight_smile: Oduzismo temu al pomocice nekom itekako ako bude imao ovakvih problema …