Kako da znam da li igrica podrzava engleski jezik?

Trenutno sam u Francuskoj…i mogu za jeftine pare da pokupujem ekskluzivne PS3 igrice…
E sad posto su Francuzi jako tezak narod kada je u pitanju engleski jezik…Zanima me da li na kutiji od igrice ima neka oznaka ili sta vec da bi ja bio siguran da podrzava engleski audio…Jer ne vredi mi igrica i da je dzabe ako ne mogu da pratim pricu…A francuski neznam ni da beknem…:slight_smile:

Hvala!:rock:

Mora pisati na kutiji, ja sam kupovao u Belgiji igre, pisalo je na svakoj koji su jezici podržani. Pitaj prodavca na kraju krajeva.

Sent from my Nokia 3310 using Golub Pismonoša

Pozadi pri dnu ti piše, kao i na filmovima, možda je baš sitno ali piše.

Prodavce sam pitao…A oni se cude u fazonu sta ce ti engleski…Kako god nemaju pojma…Pokusao sam na kutiji da nadjem da pise negde i nisam uspeo…nemam pojma…sutra cu opet otici do te prodavnice…pa jos pazljivije citati…a stvarno sam se trudio da nadjem bilo sta sto bi mi ukazalo na jos neki jezik sem francuskog…

Ovisi kako koja igra-izdavaci, na vecini pise a imas covera na kojima ne pise…moj savet ti je da prodavace ne pitas…

Evo jedan primer, znaci radi se o igri Watch Dogs za PS4 i lepo na sredini kutije mi stoji koje jezike igra podrzava i pise lepo CZ,HU,RU, a ne pise englenski i kad sam pokrenuo igru naravno igra ima engleski jezik, kazem ti sve ti ovisi “kako i ko”…

E nekada je jezik bio obavezno bio napisan na kutiji ili u knjizici od igre a danas mozes biti sretan ako uopste i dobijes u kutiji neki reklamni letak, kamoli knjizicu, danas dobijes Cover sa DVD-BluRay-om unutra i vozi kakve knjizice…razlog tome je sto su poceli sve viseda forsiraju digitalne igre…

Eh secam se ja kada sam uzimao igre za ps2 bilo je nazad na kutiji napisano languages: i svi redom nabrojani a ne ovo danas, i uvek vise volim igricu na cd-u u kutiji i da povecavam svoju kolekciju drzeci ih na polici nema lepseg osecaja :slight_smile:

Secam se naj bolje i naj deblje bljizice sa igrama sam dobivao sa igrama za NES i SNES…

EDIT:
Meni u zadnje vreme digitalne igre postaju sve bolje i bolje, kad god mi cefne kupim je skinem i igram, nema cekanja i zezanja idi u trgovinu pa nemaju pa narucuj…

Znam samo da pes ni jedan od 2009-2014 (pretpostavljam da je isto i sa 2015) NEMA.
Uvek mi bilo čudno kako ima nemački a engleski ne.
Imam trenutno samo pes 2011 sa full omotom i knjižicom pri ruci i ja stvarno ne vidim da igde piše. Mogu i da slikam ako ti nešto čini.

Kazem to je po meni radi toga sto sve vise forsiraju digitalu, moje neko misljenje je da sljedeca generacija nece vise imati fizicke igre, kako i igre tako i filmovi u fizickom obliku ce po malo prestati da se proizvode.
Citao sam negde da ce lagano od 2015 dvd-i bluray-i sve manje da se stancaju, prvo ce poceti sa DVD-ima pa Bluray-ima…sve ce lagano krenuti u digitalu

Na Nintendo igrama se vidi po kodu igre. US, EUR, FR, itd. Možda ima nešto slično i na PS3 igrama, baš ću pogledati, jer me baš interesuje.
A imaš i neke aplikacije poput Sort It koji skeniraju bar kod igre i nađu koja je verzija i tamo piše koji su jezici u igri.

Probacu tu aplikaciju…U svakom slucaju nasao sam na francuskoj wikipediji da na primer uncharted 1 i 2 podrzavaju engleski dok je na trojci integrisan samo francuski…Sad koliko verovati i wikipediji…