Kako da smanjim temperaturu na edram-u?

sve temperature na xbox-u su mi ok , jedino edram (mem u fsd-u) je uvek iznad 80 stepeni i nikako ne mogu da ga spustim , u igri nekad dodje i do 87, 88 … gledao sam na netu neki stavljaju termalnu pastu i jednu sajbnicu na ona dva cipa pored gpu-a , da bi napravili kontakt sa gpu hladnjakom i tako spustili temp… da li je to ok resenje ili?

a zasto bi spustao temperaturu kad ti je temp na pola od opasnog?

Pretpostavljam da je fat (zbog “šajbnice” :slight_smile: ) To sa “šajbnicom” može da pomogne samo na 2 čipa od 4, druga 2 ne pokriva gpu hladnjak, ali ti treba prava debljina šajbnice, i moraš skidati GPU hladnjak i njega očistiti od paste i staviti novu.

previše zezanja za “pola posla”, probaj malo da pojačaš ventilator u fsd settings…

pa u fsd je to na vec skoro na crvenom , i kako god stelujem ventilatore uvek mi je ta otprilike temp na mem… a i ploca je xenon , pa ne bih bas da se pregreva…

a da mozda stavim neke hladnjake na ona 2 cipa sto ne pokriva gpu hladnjak , a na ona druga 2 da stavim sajbnice?

Edit : zaboravio sam na heat pipe , ne moze nijedan hladnjak da se stavi od njega… ma stavicu ja ove sajbnice , pa nek ide tako… a i ako je pola od opasnog , onda me bas briga… nece valjda zbog toga da rikne…

Postoje hladnjaci za RAM memoriju, oni ne mogu da ti stete samo ce skidati toplotu sa chipa a to ti treba

ali gde da ih nabavim , jos plus na onaj desni i ne mogu da stavim od heatpipe-a

evo danas sam zamenio termalnu pastu , i dodao sam te sajbnice na ram cipove , medjutim jedva sam vratio one xclampove , i kad sam sve vratio i ukljucio box , pojavio se rrod , nisam citao error code , ali pustio sam ga tako sa rrodom nekih 20 min , jer sam pomislio da sam mozda malo napeo plocu kad sam stavljao xclampove, da sam je savio malo , i iskljucio , ostavio da se ohladi , posle nekog vremena sam ga upalio i evo radi ko sat , temperatura rama se spustila i ne prelazi 70 , doduse gpu se malo povecao nije vise 62 ,63 , ali je oko 70 , verovatno zato sto je ram na njegovom hladnjaku… igram vec 2 sata bez problema… i da da li ce to sto se pojavio taj rrod da skodi , da li mozda treba da se radi xclamp fix?

samo da nisi stavio deblju šajbnicu nego što je zazor između gpu hladnjaka i memorijskih čipova, tada hladnjak ne naleže lepo na gpu i ploča se krivi i onda si u problemu.

nisam stavio deblju sigurno , prvo sam stavio pastu i na ram i na gpu bez sajbnica i kad stavim hladjak , pa ga skinem , ostane trag samo od gpu , pa onda sam stavio neku jako tanku sajbnicu , i opet je bilo isto i kad sam stavio od 1mm , onda lepo naleze i na ram i na gpu…

sad sam stavio jos jedan ventilator koji sam skinuo sa drugog xboxa , stavio sam ga da duva u cpu hladnjak i onaj heatpipe od gpu hladnjaka i na 65% fan speed , temperature su mi i u igri sve ispod 60 stepeni , tako da sam uspeo i mozete da lockujete temu

Odlično. :da: