Kako da prikljucim xbox 360 na hdtv

zdravo nov sam na forumu…imam stariju verziju xboxa 360 koja nema hdmi ulaz :(…pa me zanima kako da je povezem na led tv pomocu komponentnog hd/av kabla?znam ja kako ali problem je sto hdtv koji imam ima samo ulaz za hdmi i scart a ne one rupice :)…a da bih povezao trebaju mi 5 onih rupica…e sada da li je nekako moguce?pozz
[h=2][/h]

Google brate google

hvala puno…jel znas mozda gde bih mogao da kupim taj xcm hdmi kabl?

U svakoj radnji pc opreme mozes naci hdmi kabal ali uzmi gold malo je skuplji ali je izrada na mnogo visem nivou nego oni jeftini kineski

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4 Бета

vazi hvala na savetu…znam da imaju svi na prodaju hdmi ali ovaj xcm sto je posebno za konzolu mozda nemaju…

evo ovo ti je jos bolje a jeftinije imas kablova za hd,a jeftinije te ispadne Kablovi | Sophoslab,a st se tice xcm imas ga na ebay

Hvala

ljudi pomozite…:slight_smile: nigde ne mogu da nadjem xcm kabl…a i prilicno je skup pa da li mogu da povezem prokletu prvu verziju xboxa 360 bez hdmi porta preko komponentnog kabla na led tv samsung serija 4…4003 ako vam ove oznake nesto znace…glavni problem je sto na tv ima samo hdmi ulaz a ne one rupice kako se to vec zove a trebalo bi preko ovog komponentnog kabla znate vec plava zelena crvena i jos neke rupice na tv…da li ima nacina?pozz

pogledaj da nemas neki specificni konektor pozadi, ako ga nadjes onda trazi adapter za cinceve na taj konektro(dobio si uz TV) resen problem :wink:

Btw. u svakoj malo boljoj prodavnici ces naci konektor…pogledaj malo po prodavnicama, i problem resen,

ima pozadi 2 ulaza za hdmi i jedan kao za scart nesto…povezao sam tu prvi put ovaj xbox 360 ali pomocu nekog microsoft scarta :))) haha ima da se stave samo bela,zuta i crvena i onaj prekidac namestim na hdtv nece slika da se pojavi samo kada okrenem na tv ali tada je uzasna slika gora nego na obicnom tv-u…ok izvinite sto vas zamaram znaci treba adapter za cinceve? jel tu mogu da se ubace bela,zuta,crvena,zelena itd sto treba za hdtv…ako ga ne nadjem jel ima to u svakoj radnji kompjuterske opreme?

Da treba ti adapter za cinceve ali trebalo bi da si to dobio uz tv. Mislim da ima skoro u svakoj prodavnici.

hvala jos jednom…video sam treba mi component scart adapter…e na taj moze plava crvena i zelena…to je za sliku a sta cu da radim sa zvukom onda?

sliklaj pozadinu TV pa okaci slike, dobices konkretan odgovor. Da vise ne nagadjamo.

hahahha ok evo sacu :slight_smile:

Ako se ne varam tebi treba ovo:


Ali okaci ipak sliku da vidimo, ovako kao sto M007P kaze mozemo samo nagadjati.


evo dva ulaza za hdmi ima nesto za usb i ovo malo pise service…’‘predator1211’’ sigurno to ali ne mogu u tv da prikljucim kako se zovu ovi kablovi u boji :slight_smile:

To su ti Component Video IN / Audio IN kablovi(component / AV IN).

Inace ovaj plavi zeleni i crveni su ti za video, a ovaj beli i crveni za audio.

aha…a znaci da uzmem component scart adapter da bi imao sliku u hd rezoluciji ili?

Uzmes component AV IN to HDMI kabel, imas u svakoj malo boljoj prodavnici i nisu skupi.

EDIT: Da, sada vidim da ti nemas uopste HDMI izlaz na box-u, tako da nista od HD slike bez nekakvog konventora - adaptera, a konventori su ti dosta skupi, vise ti se isplati uzeti neki polovan box sa HDMI izlazom…