Kako da gasim igre na xboxu?

Pozdrav, imam jedno pitanje ( pomalo glupo :smiley: )…kako da gasim igre na xboxu ? Da li se nesto lose desi ako samo izbacim CD dok je igra ukljucena, ili na joystiku da stisnem ono dugme okruglo u sredini pa tu da je ugasim pa tek onda CD da izbacim…

Nije to sony kec, obavezno prvo pritisni “ono dugme okruglo u sredini”, pa Y pa yes ili tako nesto :slight_smile:
Verovatno se nista nece desiti ni ako samo izvadis DVD, ali malo mi je to nasilno, nemoj da se navikavas na takve stvari kada se ophodis prema delikatnim elektronskim uredjajima :smiley:

guide dugme pa izadji u dash pa tek onda vadi cd napolje

Ne mogu da verujem da ovo ljudi pitaju da se prekrstim i levom i desnom rukom, mislim stvarno šta je sledeće možda kako se menjaju baterije na kontroleru. Kao da smo u uzrastu od 2 do 5 godina.

pitanje je odlicno. naime, xbox ne treba gasiti sa kontrolera iz igre sa komandom shut down, nego izaci u dash i onda ugasiti, a korisno je da procitaju oni koji recimo to stalno rade ne razmisljajuci.

Najbolje u dash pa 5min da normalizuje temp pa ugasiti.

Sent from my IRC using Twitter

Kad si to vec pomenu, primetio sam da kad ugasim Box, ventilator radi jos 10-15 sekundi. Da li je onda zaista potrebno bas 5 minuta ili toliko koliko je MS mislio da treba?

ma bre, gasi kako hoces samo nemoj da cupas kabl iz struje. ja gasim na dugme direkt, ili srednje dugme pa shut down, nije to pc da se posle slogira ili da mu bude nesto…

preporuke uglavnom sezu iz prejasper ere, kada su ljudi mislili da uticu i meseceve mene na mogucnost dobijanja roda.

jedina zvanicna preporuka je da ima normalna cirkulaciju vazduha i da ga drzis bar deset petnaest cm od zida, zbog grejanja.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

neznam za vas,al ja necekam nista i normalno radi,cim zavrsim igru u dash pa odma na guide dugme i gasim i sve sljaka,jedino me bunilo da kad pokrenes igru radi ventilator dosta brze prvih 15tak sekundi i onda sevrati u normalu.

Isto kao padawan, gasim u sred igre, srednje dugme pa shut down, jedino ne gasim dok snima nesto za sta naravno svaka igra i daje upozorenje. Nikada nikakav problem nisam imao.

do sad sam izlazio iz igre izbacivanjem diska, bez prethodnog izaska u dash, sad ne znam koliko mi je to bilo pametno i skoro uvek cekam 10ak minuta pa tek onda gasim konzolu.

zanima me jel potrebno iskljucivati xbox iz struje kada se ne koristi posto ja to uglavnom radim?

Nije potrebno iskljucivati xbox iz struje.

Ja gasim isto tako Home dugme i shut down.

Zasto je glupo pitanje ? Vidis da kazu da nevalja tako, a neki kazu da nista nemoze da se desi. Ocu da znam kako bi bilo najbolje, da mi konzola nezavrsi na popravci radi gluposti…

Naravno da je svejedno odakle se gasi, moze se direkt ugasiti iz igre (dugo home, ili pak na konzoli), proces se svakako mora ubiti, a da li cete to vi preko guide buttona ili shut down sekvenca, sasvim je svejedno. Jedini uslov je da se to ne radi prilikom saveovaja igre (inace, tada se ne sme ni izlaziti iz nje u dash na guide button).

Sto se tice vrtenja ventilatora, to je zbog upaljenog Background Downloada, a ne zbog temperature, jer temperatura se NE POVECAVA kada se konzola ugasi, tako da nema potrebe ni za aktivnim hladjenjem konzole, jer ce se sama ohladiti, a unutar xboxa ne postoji komponenta koja je kriticno netolerantna na temperaturu (baterije, displeji i ostalo) da bi imala potrebe da se brzo ohladi.