JUSTICE LEAGUE: THE SNYDER CUT Official Trailer

Da li si i ti imao utisak da je Flash sam mogao da pobedi Stepenwulfa samo da je hteo?
Kontam, toliko uspori sve oko sebe, mogao je da dođe do njega i uradi mu operaciju katarakte, a ne da ga ubije…

4 Likes

Pa ovi superherojski filmovi imaju taj problem, cak i Marvel. Mogao je on, WW je po mocima jednako jaka, Victor takodje. Mislim da su zeznuli sa Stepenwolfom kao negativcem, ali eto, tu je bio Darkseid kao ipak glavni glavni.

1 Like

Neki stariji, iskusniji Flash verovatno. Ali u ovom univerzumu je Barry tek postao Flash, cak nema ni odelo nego koristi neko koje je sam sklapao. Sam kaze da on ni ne ume da se bori, samo gurne ljude i pobegne, to mu je jedino sto zna zasad. :smiley:

Sam covek ovde objasni koliko je nesposoban trenutno :smiley:

1 Like

Jos je dete! Lepo se vidi kako gleda na nasilje, kako se par puta zgrozio kada je video mrtve i jos vise protivnike. Od koji vise pokusava da pobegne onako instiktivno nego sto zeli da se upusti u borbu.
Kiborg je realno isto samo besni i zbunjeni klinac.

1 Like

Pitanje: Zašto Ben Aflek nema svoj film, u smislu da je film posvećen samo Betmenu bez ovih ostalih heroja? To bih rado odgledao, a ovi filmovi gdje su svi me uopšte ne privlače.

gledao sam Betmen Vs Supermen, ali nije mi to to. Zanima me baš standalone Betmen, kao u Nolanovim filmovima.

Pa prilicno jednostavno. On je trebao da rezira i glumi u spostvenom standalone Batman filmu, cak je i scenario bio napisan. Mnogima se navodno nije svideo scenario interno u DC I Warner Brothers-u, pa i posle ne bas velikog uspeha JL on je sam odustao od projekta i sve je onda preuzeo Mat Reeves i napisao scenario iz pocetka. I onda je kastovan Pattison.

1 Like

Posle tih Nolanovih gde glumi Bejl bolje da prodje sto vise vremena. Ako moze jesno 30god. Posto je tesko se i pribliziti a kamoli nadmasiti.

Zivi bili pa videli. Patinson opasno obecava. Kad je objavljena vest da Ledger glumi Jokera svet se grohotom smejao. Pa je bilo ne moze bolji Joker nikad vise. I onda dodje Phoenix.

A i sam Bale nije baaas toliko bio dobar koliko su scenario, setup i rezija dobri. Mislim, da je umesto Bale-a bio Afleck, ne vidim da bi on nesto bio losiji.

A da si stavio Bale-a umesto Klunija u onu katastrofu od betmena, dzaba ti sve

2 Likes

Sto ti kazes ceo komplet je dobar.
Sto se nastavka sa Patinsonom tice verujem da ce biti ok. Odavno je on odskocio od glupe tinejdz zvezde onih vampira. Gledqo sam jako dobre i ozbiljne filmove sa njim.
Po meni ni Aflek nije lose uradio posao on je meni super glumac.
Samo mi je prosto i jednostavno ceo pak Nolanov bolji i to je to.

1 Like

Gledao sam trailer sa Patinsonom minimum 10 puta, sviđaju mi se onako mračan ton i atmosfera, prava za Betmena.

Ali priznajem bio sam možda čak i previše skeptičan kad je objavljeno da Patinson dobija ulogu, naročito posle njegove izjave da ne želi da trenira i nabilduje se zbog te uloge. Međutim, u traileru sve izgleda sjajno.

Odgledao. Još sam pod utiskom. Ja sam oduševljen filmom, pogotovo druga polovina. U prvoj polovini je bilo malo prevrtanja očiju, malo cringe-a, ali druga polovina, wow. Kompletno novi film. Vidonove komedija gluposti su hvala bogu većinom izbacili.

Najveći utisak jeste što mi je baš žao što nikada nećemo imati priliku da odgledamo isplaniranu Justice League triologiju, nikada nećemo videti priču ispričanu do kraja.

Sudeći po poslednjim scenama iz filma planirani su nastavci inspirisani Injustice God Among Us stripovima, gde Superman postaje “bad guy”, jer je neko ubija Louis Lane, verovatno on sam slučajno ili slično. Znam da su JL 3 planiralni da se ceo film odigrava u tom post-apokaliptičnom periodu, gde se na kraju Bruce žrtvuje, da bi sve spasao, isto ili slično kao u stripu. Bio je i Green Lantern Corps planiran za treći deo. Ali nikada ništa od toga…

Drago mi je da sam doživeo bar u nekom obliku da vidim heroje iz detinjstva sve zajedno jedne pored drugih, u jednom filmu. Čak mi i dalje deluje neverovatno da su ubacili Martian Manhuntera… like WTF?! Iako sam znao da će biti, bio sam oduševljen.

Sve u svemu, što se tiče Hollywooda samo sam za 2 stvari ovako “HC” zainteresovan, jedno je bilo šta u vezi DC-a, drugo je bilo šta u vezi Matrix filmova i univerzuma. Držim palčeve da sledeće godine Matrix 4 liči na nešto, inače će i to biti sasečeno u korenu kao što je i ovde Snyderova vizija…

3 Likes

Ja juce nabavio HBO GO pa cu nadam se vec sutra naci vremena da ga pogledam, ima svakakvih utisaka ali vecinu sto sam procitao su slicni tvom.
Po meni DC > Marvel uvek :grin:

I meni se svideo film, ali žešći cringe je bio sa onim amazonkama… Tu sam toliko kolitao očima da sam svoj mozak video :grinning_face_with_smiling_eyes: Ali sve nakon toga postaje mnogo bolje. Jel se planiraju neki nastavci? Pošto bi bilo odlično da se priča nastavi. Samo mi je krivo što Darkseid nije imao još screen time-a jer volim kad je tako dobar negativac kao Tanos koji poljulja sve i čak ubije nekog heroja jer me smara ono kad dođe neki negativac, poraze ga i to je to. Ali Deathstroke :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

1 Like

Pa… sad nisam siguran o cemu pricamo. Ali da evo ispratio sam haos sa tim filmom malo bolje u stvari je (kao sto je Aterzin objasnio) preradio sopstveni film koji je Veldon skratio na sasvim normalnih 120 minuta.

Mislim, stagod, na kraju smo dobili neki format koji nije bas sasvim normalan za danasnje filmove (4:3) i trajanje koje je abnormalno, pa je bolje da su ga razvukli na seriju ili trilogiju. Ali na stranu to, nekako su mi kadrovi iseceni i razbacani. Ne svidja mi se uopste.

Sustina je, okolnosti su bile takve kakve su, bolje napravi nesto novo i originalno, umesto da se preradjuje stari materijal. Mozda je na to uticala i korona, sada vise nije lako snimati te akcione spektakle, iako CGI dominira industrijom.

@ph1beropt God among us zvuci kao bas dobar spinof, postapokaliptcni setting bi bio bas osvezavajuci. Samo da Feniks bude Dzoker, a ne Leto. Mada, cini mi se da je Leto i dalje u svom nekom Isus-tripu kao samoproklamovani mesaja? Jedna od ludjih prica u holivudu definitivno.

Onog lika koji se na kratko pojavljuje uopste se ne secam. Cak mi je smesna bila reakcija totalno nezainteresovanog Batfleka “ko si sad pa ti”. Samo im je jos taj falio :slight_smile:

Inace za one koji su pali s marsa kao ja, dobar sazetak sta je editovano (spojleri, ocigledno).

2 Likes

U suštini, čitam na IGN, radi se o 1.33:1 a ne 4:3 , nisam ni ja znao, mada nije ni bitno. Suština je da se vidi više informacija nego na 21:9 ili sličnom, jer prva koristi celokupni senzor kamere (IMAX full frame). 21:9 mislim da nije ništa drugo nego kropovan 4:3 tj. 1.33:1 , i dodate crne linije gore i dole. Slažem se da je čudno doduše.

Screenshot_20210321-092016_Facebook

At Justice Con, back in July 2020, Snyder explained how he originally intended to shoot all of Justice League with this aspect ratio in mind, so that the movie could fill up a giant 1.43:1 IMAX screen for the entire runtime, instead of just select action sequences, which is typically how IMAX is used for big-budget studio movies like this. Snyder didn’t shoot the film using IMAX cameras, since they don’t use sound, but he did shoot with a ratio ideal for 1.43:1 theaters. And as Justice League lands on HBO Max, fans can see it all in the ratio Snyder intended.

Wth, haha, nisam znao za to, moram da pogledam o čemu se radi. :joy:

Fun fact, prvobitno su za scenu snimljena 2 Green Lanterna koji dolaze kod Batflacka. Snyder je to promenio da bude Martian Manhunter. Inače jedan od moćnijih likova u DC univerzumu. Ja se samo uvek pitam kada se tako novi likovi pojavljuju, gde ste bili do sada? :sweat_smile:

Za JL zasad ne, sumnjam iskreno. Biće novi Flash film, sa Batflackom i verovatno mnogim drugima, ali mislim da je to to. Osim ako se neko čudo ne desi.

2 Likes

Odgledao sam dana, tjst dovrsio, gledao sam film iz 3 sjedenja. Meni je ovo vrh, svjetlosna godina ispred one verzije iz 2017. Izbaceni su oni dosadni avengers komicni trenuci, pojacana ozbiljnost i dialog. Eto jedino su Amazonke bile malo krindz, sem Gal Gadot :wink: , finalna borba mi je takodje mnogo, mnogo bolja od one iz 2017. Sve u svemu, meni bas dobar film, moze da parira Avengersima lagano. Nadam se nastavku.

A razlika izmedju DC - Marvel je koliko.i razlika izmedju Cocacole i Pepsi :grin:
Tacno vidis da su pravili da bude ista ekipa kao Marvel.
Ekipa: vodja, ozbiljan, smarac, neki robot/kiborg iron man, neka dobra riba, pametnica, klinac neki ovde onaj munja tamo spajdermen…
Bukvalno copy paste…

DC je mozda povrsinski slican, ali ima daleko ozbiljnije radove nastale u okrilju Vertigo brenda koji je pokrenula Karen Berdzer a koji je okupljao takve ludake kao sto su Alan Mur, Nil Gejmen, Majk Keri, Delano, Gart Enis, Grant Morison… dakle pricamo o ozbiljnim radovima autora koji su cesto jako dobri romanopisci i uzdigli su strip na nivo ozbiljne knjizevne umetnosti. Ovo sto danas smatramo “mracnim” verzijama Nolana i Snajdera je decija igra u odnosu na istinski horor Hellbrazera, Sandmana ili Lucifera, Preachera, isto kao ako bi psiholoske dubine Books of Magic serijala poredio sa Harijem Poterom.

Razumem sta hoces da kazes, i nerviram samog sebe sto ovo pisem, al dozvoli mi da budem teski snob i kazem da navedeni stripovi nemaju veze s ozbiljnom knjizevnoscu. :face_with_monocle:

Procitao sam i Sendmena i Preachera, nasiroko hvaljene dragulje stripa – ‘ozbiljni’ su i ‘knjizevni’ taman onoliko koliko tinejdzeri misle da ozbiljnost izgleda. Sto im je, uostalom, ciljna publika.

ok, snobovski intermezzo gotov. :+1:

3 Likes

Nil Gejmen je npr jedan od najcenjenijih modernih pisaca fantastike danas, baci pogled samo na nagrade i nominacije. Meni ova lista deluje itekako ozbiljno.

Poenta je bila da je DC sa Vertigo sub-brendom dosta napredovao od tog nekog sablonskog pogleda na superheroje u helankama, koji predstavljaju mahom cisto zabavno stivo za decu i tinejdzere.

Ali, naravno, stvar ukusa, mozemo se sloziti da se ne slazemo. Ne nalazim tu nista snobovski, jednostavno ti se ne svidja.

1 Like