Just things

Ja i ćera se družimo i dalje… neće da spava, nema šanse…
Ajmo braćo… ako neko ima problem nek ga iznese ovde… Kažu ljudi “Ajde bre ne volim prosjačenje!”
Nije prosjačenje… kupio juče 2 extra majice i 3/4 trenerku u second hand-u kod Zelenjaka… Malo mi sve! (Miki tebra, da se javiš)
Super stvari, žena se oduševila… “Ma neka, lepo ti stoji, kao body majica…” al ne želim ipak da ih nosim…Pokloniću nekome. Ako imate nešto što vam nije potrebno, upravo to je možda nekome neophodno…
(stavljam pics sutra)
Možeš da prodaš za sitne pare ili da pokloniš? Šta je bolje?
Prodaš za 1000 dinara i pobedio si! A ustvari nisi.
Ajmo da budemo ljudi. Da pokidamo.


Majice su dobre, kvalitetne… Ae platiću i poštarinu. Al samo za članove proverene.
Iznesite problem. Zajedno ćemo da ga sameljemo, a sam batice… puk’o si…

Jednom godišnje skoknemo svi do svastike u Beč pa kad se zakopam u Primark ne izvadi me niko sljedećih 6 sati. Prodavnica kao fudbalski stadion, nema čega nema, a ništa ne prelazi nekih 10e. Majice 2-3 evra, šorcevi 7, tole 9, gaće 3e 5 komada, čarape isto toliko. Tek onda shvatiš kolika je marža ovim markiranim skotovima kod nas.

Što je najbolje, nije uopšte loš kvalitet robe, uglavnom traje duže nego bilo šta što kupiš kod nas. Hebo pazarski jeans i turski pamuk.

E da, i hvala Vučiću!

3 Likes

Jel u onom velikom outletu u Beču? Drugar je baš došao juče odande, kupio je jaknu za 133€ koja kod nas košta izmedju 35 i 40.000.
Imaju neke ture busom koje idu do tamo za 20€ ja mislim 1 dan ceo imas tamo da provedeš.


Evo i te jakne što je uzeo on.

Napapirji. Extra garderoba. Ja sam bio u trgovini godinama,marže su užas. Zato i hrle svi trgovinski lanci u Srbiju. Lidl nikako da krene da radi. Smanjiće cenu prosečne potrošačke korpe za 30%.

Nece, moram da te razocaram ali nece. Ko god dodje ovde samo se prilagodi utakmici i radi isto kao i svi koji su vec tu. Zato sto im to dozvoljava ova banana zemlja i glupav narod.
Tako da nemoj se nadati da ce lidl ista da uradi.
Sve ce biti isto, samo ces imati jednu radnju vise…

3 Likes

Generalno skup je napa, ali su stvari stvarno odlične. Medjutim kod nas ko ima pare svejedno mu je jel 300 ili 150€ otprilike…

Ma i to što kažeš… Kao i strane firme koje otvaraju fabrike ovde. Dobiju od Ace sve moguće subvencije, 10k evra po radnom mestu, oslobođeni poreza prve godine… Lepo je to,radna mesta se otvaraju,super.
A plata…horor.
Mene samo fascinira jedna stvar… Prošetaj Bg-om,naročito centar. Kakva su to kola,ne možeš da vidiš ni u Minhenu…Ljudi extra obučeni,sede po kafićima gde je piće 500 din, to puno sve, frizerski saloni za pse,moraš da zakažeš… Ko dođe neupućen kaže “Srbija,ovo raj! Blagostanje”! Kako ljudi to uspevaju,nikako da dokučim…

Jako prosto. To sto se vidi je manjina. Ali vidljiva manjina. Vecina ljudi su zivi duhovi. Idu od kuce do posla, nemaju ni da na pauzi pojedu nesto. To je vecina. Ali to su duhovi koji zive od tacke A do B.
Ako bi neko imao vise vremena da malo bolje ispita taj “fenomen” video bi da koliko je to mali broj ljudi. To oko kola je zato sto smo postali zemlja sve vecih socijalnih ralika. Pa imas veliku vecinu koja nema nista ili ima malo i opet manjinu koja ima sve.
jbg… Takav nam horoskop.
Tako da nemoj uzimati te kafice kao reper stanja. To je samo privid.
A da ne govorimo o jos jednoj kategoriji ljudi koja je jako velika kod nas.
E oni su mi fascinantni. Ti idu po kaficima, trose ovo ono. Sve neke kombine itd. A u dzepu realno nemaju 50e. Kuci da im odes ono horor. Ali se maska drzi.

1 Like

Elem:

  1. I dalje nisam siguran da mi je dolazak u Montreal i zaposlenje u Eidosu bio pravi korak. Mozda je trebalo da ostanem jos nezaposlen u Torontu i trazim posao van game industrije. Svakako bi bilo lakse. Ostaje da se vidi.

  2. Al posto jesam zasao u gaming vode, morao sam za ovih 5 meseci da naucim gooooomilu novih stvari, sto nije bas lako. Plus je tempo rada solidan, plus blejim ovde 9 sati (jos osecam ko da mi je taj ekstra sat ukraden od dana).

  3. Lepo je biti sam, al posle vise od pola godine, nedostaju mi Lidija i Luka (iako znam da ce biti shok kad opet budu tu i da ce me smoriti posle nedelju dana).

  4. Batrgam se povremeno sa umerenim napadima anksioznosti. Zasad ne uzimam nikakve bensedine, nego se trudim da ‘zdravo’ zivim koliko je moguce. Al svejedno, izuzetno neprijatni simptomi. Ne mogu da zamislim kako je tek ljudima s ozbiljnijim problemima.

Problema naravno ima jos gomila, ko i svakome, al ova cetiri su trenutno isplivala na povrsinu.

Drzi se.

  1. Mozes da odes uvek nazad u Toronto i trazis posao tamo. Ili da trazis odatle pa onda kada nadjes nazad.
  2. Jbg, nista nije savrseno. Negde drugde ce nesto drugo biti frka. Ako nemas bolje to je ok.
  3. Naravno da ti nedostaju, sve je to ok. Zbog ove stavke ti se desava stavka 4.
  4. Ako jednom krenes da se kljukas nekim sranjima tu nema kraja. To je sve pritisak, ipak si odvojen od porodice u stranoj zemlji. Nije lako znam.
    Samo kazi sebi da mozes i da je sve to prolazno.
1 Like

I to ces prebroditi, ja imam napade anksioznosti ali sad to je druga stvar jer sam u srednjoj skoli i jos otkrivam ko sam i sta sam, ali siguran sam da u tvom slucaju to nije nista opasno, i da ne kazem da je normalno ali nije ni bas nenormalno.
Siguran sam da prolazis tezak period, tako isto sam siguran da postoji dosta ljudi koji se brinu za tebe.
Licno ja bih radio na tome da porodicu dovedem da zivi sa mnom, a kasnije da ne radim samo da bih imao za osnovne stvari vec da bi sebi mogao da priustim zeljene stvari. Pretpostavljam da za kompjuterom sedis vecinu vremena tokom dana, trebao bi to da promenis najpre.
Srecno, i kakvi su utisci iz Eidosa, veliki je to game studio :slight_smile:

1 Like

200% si upravu, samo bih da se nadovezem na ona kola. Ljudi nasledili neku kucu ko zna gde prodali je i kupilisebi auto a zive kao podstanari ali vazno mercedesa da voze
I ako si baja da kupis novog mercedesa, budi baja pa kupi nove gume a ne na izlizanim da se vozikas i da budes veca opasnost na putu nego jugo star 3p godina

Pa veoma je logicno da budu puni kafici. Ako su plate 200e, neko mora - a ko drugi nego vlasnici biznisa i oni koje isti skotovi debelo plate da nadgledaju i bicuju te jadne ljude, moderne robove - da skuplja sav taj kajmak i bogati se na tudjoj nesreci. Takvi ce da kukaju kako je tesko, kako su odgovorni za ljude, “da je lako svako bi to mogao da radi”… to je prosto klasna borba divljeg kapitalizma, koja u srbiji sa strajkovima ovih dana, u stvari, tek pocinje.

4 Likes

Eh pisao sam utiske nadugacko, samo treba malo kopati unazad par meseci po onoj ‘sta vam je ulepsalo dan’ temi… :slight_smile: Ne samo o Eidosu, nego i Kanadi uopsteno.

1 Like

Bas sad procitah, pretpostavljam da ne mozes da pricas o projektima koji jos nisu otkriveni, ali radis li na necemu vecem ili sta?
Meni bas to izgleda zanimljivo, dele li besplatne kopije igara zaposlenima :D, imas li pristup igrama jako rano?

Ne mogu ni o cemu da pricam. Dele besplatne Square-Enix igre povremeno – nadam se kodu za FF12 remaster ovih dana.

Padawan će biti glavni urednik našeg pobunjeničkog lista “republika”.
Mali batica regrutuje nove snage, noodle ministar za odnose sa dijasporom, Danijel pilot, Akiris menadzer, Marko gts vozni park, Mikiman kondicioni trener, ninja kuvar, Gradištanac healer, ja ću biti headquarters komadant, codename El Comadante .

Storm is coming . .
(A da… Son gunslinger)

2 Likes

:disappointed_relieved::cry::sleepy:

Bobane sine pa sta se tebi desilo?! :slight_smile: Mnogo konzumacije alkoholnih opijata, nacisto si se promenio mislim da te uhvatilo lose drustvo sa baustele i lose uticalo na tebe. Opusteno jedna rakijica slanina tanko narezana, malo sira i debeo lipov lad, lezaljka pletena i odmaras. Mozda i planina 1800m za vikend, bez svremenih komunikacija i odmoris se bez icega.

Eee moj Mirkane… Nije meni frka na poslu. Tamo 2,3 piva i to je to. A i teško društvo može da utiče na mene,ja sam taj koji utiče na društvo. U sekundi ubedim ljude da pijemo ili da ne pijemo,zavisi kako sam raspoložen. Da,voleo bi ja to što si predložio da ne radim narednih 10-12 dana svaki dan od 17-05 h. Al ok,doneo sam odluku,videćemo dal ću uspeti da je ispoštujem. Hvala svima na savetima u svakom slučaju…