JTAG ili RGH - snimanje igara na hdd

Pozdrav svima,

Nov sam u Xbox svetu, novi pojmovi, skracenice, pa mi je sve konfuzno malo…

Narucio sam ovde Xbox 360 Slim 320GB + LT 3.0 i treba sutra da mi stigne, pa imam par pitanja:

  1. Da li je on JTAG ili RGH (moze li kratko pojasnjenje sta je sta)?
  2. Video sam na forumu tutorijal za snimanje igara na JTAG-ovane hdd. Ako je moj RGH, gde mogu da vidim tutorijal za snimanje igara na njegov hdd?

On je LT 3.0 :slight_smile: Nije ni RGH ni JTAG, dakle neces moci da presnimavas igre na hard, nego ces morati da rezes diskove (puno srece sa tim). Trebao si da se informises pre kupovine.

1.Nije JTAG-ovan. samo flashovan sto znaci da ti rezanje diskova ne gine. ako hoces JTAG kotaktiraj nekog sa foruma ko to radi imas u sekciji oglasa. JTAG ili RGH ti je isto. JTAG je sistem otkljucavanja konzole, da bi sve radilo bez ikakve zastite u sta spada i igranje igara direktno sa hard diska bez dvd-a. JTAG se pojavio 2008. godine, medjutim microsoft je uspesno zakljucao negde krajem 2009. godine. pre pola godine pojavio se RGH (Reset Glitch Hack), koji se malo drugacije radi, ali krajnjem korisniku izgleda isto kao JTAG pre par godina. pa stoga neki ljudi to zovu JTAG ili RGH ili obicno stave oba pojma, medjtuim to je ista stvar.

  1. Imas tutorijal kako se snimaju igre na hard disk na forumu. primeni ga za tvoju konzolu. kad ti stigne Xbox, bice ti mnogo jasnije, dzaba ti ovako da mastas kad nemas konzolu pred sobom.

Kapiram. Odradicu jtagovanje uskoro :slight_smile: Hvala!

za sada tvoje je samo da pratis onaj MEGA TUTORIJAL za rezanje i to je sve, nabavi neki od podrzanih rezaca i rezi igre, instaliras ih ti na konozlu lako bukvalno jednim dugmetom samo sto moras uvek da ubacujes taj disk u konzolu kad hoces da igras. Dok na JTAG/RGH uopste ne moras da rezes nista vec prebacis igru sa kompa putem usb flasha ili preko lan kabla direkt u konzolu ili stavis externi hdd i punis ga samo svejedno je, i naravno samo je pokrenes i igras…

Malo da uletim na temu , posto sam bas NooB za Xbox pa da ne reskiram pljuvacenje za otvaranje nove teme !!
Planiram sebe da obradujem xbox-om pa me zanima sledece :
Da li je moguce zakaciti usb hard (od kompa) na slim u verziji 4gb+lt 30 sa ovom rgh varijantom, posto me igranje on line ne zanima vec samo za potrebe zezanja sa ortacima…
To bi mi bila naj povoljnija varijanta ako je to u opste moguce , ako postoje tutorijali molim vas nabacite mi link, nije mi tesko da procitam nego zaista ne mogu da nadjem ono sto me zanima !!
Hvala vam u napred i molim vas ne zamerite mi na smaranju :emoticon-0111-blush

Moze USB hdd, na jtagovanoj konzoli.

Evo i linka gde mozes da nadjes sve sto te zanima: JTAG/RGH podr
Procitaj obavezno. Ne verujem da ces posle toga imati bilo kakav problem.

I ja jedno pitanje da ne otvaram novu temu…

Kada imas RGH konzolu sve igrice mogu nebitno dal su XGD2,Ap2.5,XGD3?

nije bitno.

Sve igre mogu, cak i xbla igre i dlc-evi.

Lock, reseno.