JTAG ili RGH konzola kao Media Centar

Nisam se mnogo bavio ovime ali me u poslednje vreme zainteresovala priča oko toga, videh da može da se pušta direktno kroz mrežu preko šerovanih foldera video sa kompa i muzika, a znam da postoje i tutorijali za prebacivanje mp3 muzike na xbox pa me interesuje jer postoji neko objidenjeno rešenje a koje je jednostavno, u vidu nekog software-a (nešto slično kao XBMC na PC-u) iz koga se pušta muzika, filmovi sa prevodom, stream sa internet-a (youtube) i sl. ili se i dalje sve svodi da lepljenje titlova na film a muzika se kopira na xbox i pušta sve iz njegovih generičkih aplikacija…

Prosto mi je neverovatno da se tolika procesorska snaga koja može bez problema da pušta full hd filmove u mkv kontejneru ili avi, divx fajlove visoke rezolucije ne iskoristi za tako nešto…

Ako imate neke ideje ili ste saznali za neki zaniljiv projekat, aplikaciju ili nešto slično na ovu temu postujte :slight_smile:

Pozdrav i srećni praznici! :slight_smile:

Media centar i xbox:

Zar je koliko tesko otici na YouTube ili [url=http://www.google.com]Google ?

MKV On XBOX 360 | Windows Media Center [HD Tutorial]

I jos mnogo upustva imas ovde:
http://www.youtube.com/results?search_query=xbox+360+rgh+pc+Media+Centar&oq=xbox+360+rgh+pc+Media+Centar&gs_l=youtube.3...3358.22685.0.23173.17.15.2.0.0.0.139.1555.6j9.15.0...0.0...1ac.1.gl2s23zjd24

Tek sada videh da imas RGH, onda izvini, znam da vi sto se tice interneta malo o…

U kako si pametan… kao guglaj… jel to ono sto si ti uradio da bi se napravio pametan i onda ispao nesto drugo???

Sta ce meni xbox da mi sluzi kao uredjaj koji prenosi sliku sa PC-a na TV i to bar da vrti nesto pametno nego ubogi Windows MC? Nije covek to pitao, nego da li postoji neka aplikacija koja pretvara xbox u standalone media centar uredjaj, sa podrskom za titlove, koji vuce recimo screnove i sinopsise sa imdb-a, ima podrsku za YouTube, Skype i tako dalje i tako dalje, prakticno pretvara TV u Smart TV poput onih android dongle uredjaja… Uzmi izguglaj mu to kad si vec tako opasan…

@ rockrepublic hvala na podršci, upravo sam to što si napisao želeo da pronađem, da se ne bih “smarao” sa Apple TV-ijem ili sličnim uređajima kada već imam xbox, ali očigledno ili takvih stvari nema na RGH-u ili su ljudi postali malo čudni…

U svakom slučaju ne želim nikoga da vređam, a korisnik sam računara od svoje 6 godine života (od 1986. godine) i možda nisam vrhunski expert niti haker ali znam da se izražavam a i da koristim Google :slight_smile:

i mene jako ovo interesuje …pokusavam da streamujem neki film iz sherovanog fajla i onda mi trazi da mi je potreban media update i da moram da se konektujem na live …a imam rgh konzolu ? kako sad ?

Pazi, ja jos uvek nemam Xbox, ali me je ova tema i te kako interesovala, jer bi trebalo u skorije vreme da ga nabavim.

koliko sam ja uspeo da proguglam, moguce je instalirati media update na RGHovanu konzolu, postupak je sledeci:

  1. skines http://bit.ly/QPquNr

  2. otpakujes skinuti folder na root HDDa koji je prikacen na konzolu

  3. moras da imas instaliran avatar update, pre pustanja filmova

i to bi valjda bilo to, bar tako ljudi kazu. da ovo sto sam napisao bi trebalo da vazi za konzolu bez internog HDDa.

Pozdrav svima,
Imam kući i PS3 i Xbox slim, te koristim za stream filmova PS3 media server, no kontrole filmova su nezgrapne na xbox-u dok sve to na ps3 funkcioniše perfektno kao i dts stream na logitech z-5500 sistem.
POstoji li neko jasnije rešenje ili objašnjenje da isto tako upogonim i xbox? Pošto su klinci nedavno brickovali ps3.

Najjednostavnije je da pokrenes program na PC (tv universary- tako nesto ili slicni) pa onda odes na media centar i sve sa hdd PC koji deli program videce se na xbox-u. E sada ne postoji neki media centar kompajliran za RGH/jtag sto je steta, najlakse je da koristis stream sa PC-a.
Ima nekih programa ali nije lako da se startuje vec iz xell-a ide, provereno radi testirano.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tversity - resena stvar, ali komp sluzi kao baza jbg

je li Tversity bolji za xbox od Universal Media Servera?
Pitam, jer sa potonjim imam iskustva, čak mi je i bolji od ps3 media servera, a o Tversity-ju ne znam ništa