Jasper bigblock rgh ili r-jtag

Pozdrav
Imam pitanje za studiovpc ili m007p.
Imam jaspera sa 512mb memorije, po Vasem iskustvu sta je bolje napraviti za rgh/jtag.
Procita sam da bigblock jasperi imaju dosta problema sa rgh i boot vremenima, odnosno pregrijavanjem.
Po Vasem iskustvu jeli bolje za spomenutg jaspera napraviti r-jtag 1.1 ili coolrunner rev c.

Hvala na savjetu i pozdrav iz Splita.

Sent from my BN NookHD+ using Tapatalk

ako je dash do 14699 onda RGH, radi kao zmaj, to sto si ti video da imaju problem je problem samo onog ko ugradjuje jer ima tu par tajni koje treba da se znaju… Pregrevanje apsolutno veze nema sa RGH, ali ni priblizno

ako je dash preko 14699 boot time ce biti oko minut, nekada i manje nekada i duze, takodje moze rev c bez problema, jedino ako zelis da bacas pare na R-JTAG jer sem boot time-a ne donosi apsolutno nista sto bi konzoli bilo od presudnog znacaja

Dash je zadnji koji je dostupan. Coolrunner kosta cca 45€, a r-jtag 60€.
Hvala na brzom odgovoru.
PS
Ako se dobro odradi rgh, dali konzola uvik boota (9 od 10puta) i nema gasenja npr nakon 3 sata igranja.

Sent from my BN NookHD+ using Tapatalk

iz iskustva ta razlika u ceni nije vredna zarad isto toliko sekundi :slight_smile:

naravno kada se sve lepo odradi konzola pali uvek, gasenje ne vidim zasto bi bilo…

treba zameniti i pastu ako je starija konzola, ili nikad nije menjana, cisto predostroznosti radi

Puno si mi pomoga, hvala na savjetu.
Pozdrav
Moze lock.

Sent from my BN NookHD+ using Tapatalk

Evo da potvrdim i ja sve sto je @studiovpc rekao to stoji, R-JTAG je bolji za RGH ali i RGH 2 sa klasicnim chipom nije nista losiji, upalis konzolu odes da uzmes sok, upalis TV , daljinski prebacis na XBOX i udje u dashboard tama toliko sve radi krenes igru.

Pozz i da uzivas u igranju