izbačena iz ambassadora?

kada odem na ambasadors stranicu kaže da dam izbačena za ne prihvatljivo ponašanje na diskrodu ili Tviteru, njihovim forumima. ili da čitujem ili imam više naloga. ili da idem protiv njihovih principa ili da sam sama tražila??

a kada odem na njihovu enforcement stranicu kaže da imam „a perfect record ”

zbunjena sam jako…

Ima jos takvih slucajeva, ali nisam pronasao da postoji bilo kakav proces kojim moze da se takva odluka revidira ili povuce. Xbox support ne moze da ti pomogne.

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/removed-from-xbox-ambassador-program-for-no/1b4510de-aeef-407d-bca2-b8e71eab7462

Sto se tice same akcije niko ne moze da zna sta je neposredan povod, ali proveri da li je jos neko koristio tvoj nalog (zbog tebe licno, ne da ce ti koristiti u ovom konkretnom slucaju jer cak i ako jeste ne prihvata se kao argument “nisam ja majke mi”, svako je odgovoran za svoj nalog).

Oni imaju verovatno neke prilicno stroge kriterijume, zbog cega bi neki cak i prilicno blag offense mogao da dovede do banovanja (skoro kao Pedja na ovom forumu :D)

Xbox Ambassadors celebrate the uniqueness of everyone, promote a safe gaming environment, and above all else, make gaming fun for everyone .

postoje dva razloga za koja bi MOGLI da me izbace. pre par meseci sam DM-ovala najbolju drugaricu na xbox-u sa “wxore”. inače tako jokingly „vređamo” jedna drugu. (well ona je nebinarna osoba ali mi nemamo takve zamenice u srpskom jeziku but you get the point)

i na tviteru jesam bashovala microsoft zato što ne podržava srbiju za gaming servise… ali twt nije povezan na moj xbox nalog… a kao osoba iz srbije imam pravo da izrazim svoje ne zadovoljvo, takvom odlukom microsofta. ovo je bukvalano ista situacija koja do skoro bila sa apple-om, ali oni su se opameti barem

tako da je verovatno neka od te dve stvari. navodno ne smeš ništa protiv njih da kažeš lol. niti da vređaš ljude kao „šalu”. oni ne prihvataju banter. ali zašto mi je enforcement onda čist? i najčudnije je što nisam dobila mail da sam izbačena, uvek ga pošalju.

a za ovo

zar ja kao LGBT osoba bukvalno nisam osoba kuju žele za ambasadora, jer promovišu uniqueness and difference.
ovo je ono tipa „volimo i promovišemo različosti, sve dok nemaš drugačije mišljenje od nas“

I ne treba da podržava :sweat_smile:
Ovako imamo razlog za pravdanje zasto pravimo nalog na Argentini, Turskoj itd., ako bude problema :grin:

2 Likes

Hm, ne znam da li je drugarica prijavila, ne bi trebalo ako je vec interna sala. Ne verujem da MS ima neki algoritam koji prati flagovane izraze na privatnim porukama. Jedino ako je “izletelo” negde u okviru nekog javnog chata ili kanala.

To bashovanje mi vec zvuci kao “dovoljan” razlog da te izopste iz programa, ali ne kontam kako bi onda povezali sa MS nalogom.

Kako mislis “uvek dobijes mail” kad si izbacena? Koliko puta si bila izbacena do sada, pa znas proceduru?

Nije dovoljno da budes LGBT, moras da promovises iste vrednosti i generalno pozitivan stav prema MS-u - jer u suprotnom ne mozes da budes ambasador bilo cega. Verovatno su standardi za ambassador program dosta visoki, visi nego za ostale online gaming servise.

Inace, cisto iz radoznalosti, sta ce ti uopste ambasador program, kakvu licnu korist ti imas od toga?

Za enforce stranicu vec nisam siguran, deluje kao da nije bas najbolje sinhronizovano sa podacima.

i da podržava, i dalje bi mogao da imaš turski nalog. niko to ne proverava. meni je steam u Argentini i ako steam podržava srbiju.treba da ima naša regija just because. glupo je da možeš legalno da kupiš konzolu, sam windows de podstiče da skineš xbox aplikaciju i koristiš game pass, ali onda nema srbije. kako to prodaju svoje servise ovde, ali nalog ne može da bude u Srbiji

nije mi bitan status samo sam bedž htela haha glup razlog znam xD

i nisam bila ja pre izbačena, ali ljudi koji jesu su dobili mejl. sa dosta ljudi pričam xD

i naravno da me ne bi ona prijavila. its whatever, samo je čudno što mi je enforcement čist, zar ne bi tu pisalo nešto da sam nešto loše uradila lol

1 Like

Ugf ne bih rizikovao ban hammer :hammer: Dešavalo se, ovde obicno imamo neku vrstu zastite, ne znam da li si čitala topic Argentina, uglavnom pravimo 2 naloga na Argentini(gde su neke igre i do 90% jeftinije) i sa fake nalogom kupujemo igre i šaljemo kao gift na glavni… Npr. igram na istom nalogu od xboxa 360, brdo kupljenih igara,skoro 50k gm. Pa ono da me poklopi ban, nije svejedno :grin:

1 Like

Razlog postoji, a i da ne postoji “nasli” su ga. Pomiris se sa tim i to je to.

1 Like

meni je xbox nalog u americi ono to mi je nekako najbezbednije.

1 Like

Sto se tice gamepassa i srbije, velike kompanije koriste razlicite demografske i ekonomske indikatore kao sto je broj prodatih konzola u analizi sirenja servisa, ulazu samo tamo gde smatraju da im se isplati. Srbija ocigledno nije na toj listi, a workaround sa argentinom je fantastican i maltene just as good - dok traje. Ne bih ja tu pritiskao MS :smiley: Ali ako jednog dana ukinu te regionalne “rupe” u sistemu nagrabusili smo. Niti nas postojanje SRB store-a sprecava da i dalje koristimo exploit sa jeftinijim marketima. Tako da je na duge staze sigurno bolje da imamo, nego da nemamo.

Mislim da od tog “gurkanja” na javnim servisima nema bas nista. Dobijaju oni toga dosta. Najbolja sansa nam je zapravo ovaj forum i viralni community koji bi mogao da prosiri popularnost Xboxa u Srbiji, ekonomski razvoj nase drzave ali i generalno, ekspanzija MS-a na trzista u razvoju. I njima je sigurno cilj da budu prisutni svuda, bez regionalnih ogranicenja, samo sto to nije uopste jednostavno - treba obezbediti servere, lokalnu podrsku, lokalizaciju. Na mapi smo im, verovatno, tek negde u drugom, trecem redu.

1 Like

ma kod nas nikada ništa neće biti gori smo od nekih 3rd world zemalja. a i uvek će biti workaround-a.

kao što mi je neko pre rekao na forumu, znaju oni sigurno da mi iz srbije koristimo xbox, ali ćute, jer znaju da nam nisu dali naš store, a ipak hoće pare :smiley:

cloud gaming i PC game pass su savršenstvo. mogu misliti koliko će bolje biti kada sebi prijuštim i konzolu.

jedini razlog koji me je i zaijteresovo za xbox je upravo taj game pass. znaju oni šta rade

A i ja sam isto prvo napravio US, dok nisam video cene na Argentini :grin: Stvarno se dosta ustedi posebno na starjim naslovima, npr. Kompletan Witcher 3 sa oba dlc-a 200 dinara, RDR 1 250 dinara, od novijih Elden Ring 3000, msm da sam video sada da je Cyberpunk 1200, Far Cry 6 2000din itd…
Probaj napraviti jedan fake nalog na Argentini pa uporedi.

1 Like

Je li stvarno Cyberpunk 1200? @Son_of_a_gun mogao bi mi kupiti ovo preko svog naloga

1 Like

Najverovatnije ovo. Ako ona nije prijavila onda je XBL flagovao poruku, neko odobrio i automatski, zato što predstavljaš brend, skinuta ti je ta privilegija.

Twitter nema veze, možeš pisati šta god želiš, posebno ako ti username i gamertag nisu povezani.

Hvala bratu Slavenu sto me ispostovao za Cyberpunk, za nagradu je dobio jedan jak faul na basketu.

3 Likes

nisu povezani. name-wise

i znam 100% da me nije ona prijavila tako da je onda automatski. sa 4 meseca zakašnjenja lol

Jbg bilo proslo,dobro je da nije gore tako da uzivaj u gamingu :slight_smile:

1 Like

meni ne prihvata srpske kartice. nije htela da prođe visa bance intese. morao je neko iz usa da mi pozajmi karticu da bih sebi uzela pass

Na Argentini prolaze .