iPhone vs Android phone

Goodbye Whatsapp! :wave:t3:

1 Like

Ma kakvi. Imam gro drugara koji imaju iphone, ne znam jsmo ukupno tri imessage poruke izmenili godinama. Mogucnost imessage komunikacije sa android korisnicima nece nesto puno promeniti

1 Like

Kod mene je bas suprotno, kolege i drustvo prvo gleda da l su mi poruke plave ili zelene, da znaju da l ce poslati kao iMessage ili preko WA. Vidim da je tako i sa novijim generacijama, omladinom generalno.

Amerikancima od pocetka UNLIMITED TEXT znaci i besplatan MMS, kod njih se to ne placa, dok se u Evropi ceo zivot MMS placao. Evropa (i jos neke zemlje sveta) je morala da nadje alternativu tj WhatsApp (paradoks svega je sto je WA na iPhone-u poceo).

Ako uzmes u obzir lenje mlade ljude, nativnu aplikaciju, mogucnost da od jeseni vidis seen/read u jednoj aplikaciji za sve… ne bih da sam u ‘Metinoj’ kozi bas

1 Like

Uzeh iPhone 13 Pro Max sinoc čisto iz “dosade” da vidim jel mi odgovara jer poslednji moj susret sa iOS-om mi je bio 5 ili 5s. Brate mili koliko tupav i zatvoren sistem pa to nije normalno. Milion stvari ima koje su na klik na androidu a ovde čak ne mogu ni da nadjem opciju :joy:. Nzm daću mu još par dana fore ako ne ode na oglase…/
Jeste brz i fluidan tu nema šta da se kaže ali nisam ni osetio na androidu jer sam imao xiaomi 12t pro. Ajd da pitam ovde možda mi neko kaže, kako da google drive namestim da mi se slike uploaduju tamo automatski?

1 Like

Prvi utisak jeste cesto redukovan ali daj mu sansu - to sto ne mozes nesto da pronadjes je samo navika, mada postoje i neke objektivne prednosti i mane.

3 Likes

Tačno, imao sam i ja taj osećaj u početku, sada posle 4-5 meseci mislim da mi ništa ne nedostaje.
Osim volume control za svaku aplikaciju posebno. To neću nikad da prežalim.

Pitanje za upoznate… nocas mi je bio stisan tel, stavljen jos na “focus” to je ono da mogu da te dobiju samo odredjeni brojevi… i oko 04h pocne da se dere telefon nekim zvukom koji nikada nisam cuo… kao obavestenje za nevreme… inace sada sam u Rumuniji.

1 Like

Pa upozorenje za vanredne situacije tj. katastrofe kao sto su poplave, zemljotresi, pozar itd. tzv. “Cell broadcast”. Praktikuje se u EU.

Malo cudno da salju za jak vetar, pogotovo u 4 ujutro, mene bi tacno srcka strefila, nisu normalni. :smiley:
Mi to dobijamo ovde sa vremena na vreme, pogotovo u poslednje vreme kada testiraju te sisteme za upozorenje, ide uporedu sa nama dobro poznatim sirenama. Zvuk je ludacki jak, i iznenadan, cuka mi preskoci i kada znam da dolazi.

2 Likes

Isto ovde u kanadi – desi se povremeno, svaki put mi srce stane, najcesce zbog toga sto je neko dete kidnapovano, tj obicno ga razvedeni otac uzme i odnese. Desilo se vec jedno 5 puta minimum.

1 Like

Eh, kod mene rokne zemljotres u tri ujutru pa ja sam procijenim ima li smisla ustajati iz kreveta. :grin: Jednom sam i ustao. :joy:

4 Likes

Znak da definitivno ne smeš vecerati u Rumuniji :grin:

1 Like

Zvuk je ludacki, nikada ga nisam cuo do sada. Jos kada je zapistao u 4h ujutro mi u hotelskoj sobi cela porodica sa klincima. Poskakali smo.
Tek posle sam nasao u opcijama gde je i da se omutavi.
A na androidu nije urlao. I odmah mi je dao opcije za buduce da li da se dere ili ne.

2 Likes

https://x.com/theapplehub/status/1775190485017178456?s=46&t=-9tLnr_S1udJT7x6_vgw1g
Apple kad se iznervira i ode iz EU trzista :sweat_smile:

2 Likes

A cemu ovo ostaje nejasno.

1 Like

Jer su tako u mogucnosti lol

Imati opciju izbora je uvek prednost za korisnike. Antikonkurentnost se kosi sa “Evropskim vrednostima” i guess.

2 Likes

Koji bolesnik je smislio taj feature da te telefon alarmira za manje prirodne nepogodne.

A meni npr treba da vidim u mraku sat na iphone-u u toku noci, ne moze, iskljucio sam sve fokuse i opcije, uvek je ugasen always on nocu.

Samo bre kukaš :rofl::rofl:

1 Like

Jok nego treba prihvatiti kao normalno da telefon probudi celu zgradu cim malo jace dune vetar.

Iphone ima gomilu gluposti koje treba objasniti ljudima i obelodaniti. Za ovu glupost recimo nisam znao.

5 Likes

Pa ne uredjuje to apple. Ima toga i na androidu. Da li se isto nerviras kada ti na radiju prekinu muziku kako bi obavestili o stanju na putevima? Mozes li uticati na to?

Jesi li znao da ti skeniraju svaki fotografiju koju uslikaš? Da ti obelodanim :joy::joy:

2 Likes

Pa android imam uz iphone. Zena 2x Samsung. Svi smo dobili. Ali posto su svi telefoni bili stisani ni jedan nije urlao. Samo je iphone arlaukao nekim zvukom koji nikada nisam cuo. Sve to u 04h u hotelu.
Nasao sam posle gde to moze da se omutavi. Ali tu opciju cak i nemam vise u RS. Pojavila se samo u Rumuniji i opet sada nemam.
To je glupo.