iPhone 7 bez Home dugmeta i Audio jacka?

Ako je verovati najnovijim leakovanim fotkama, glasine su potvrdjene. Iphone 7 nece imati Home dugme kao ni headphone Jack.

Navodno dugme vise nece biti prisutno ali 3d touch i touch id ce raditi kao sto rade na Macbook trackpadu.

Takodje izgleda da apple odbacuje i audio jack menjajuci ga sa lightning ulazom za punjac koji ce imati i nove slusalice. tako da baj baj 3rd party sluske, naravno ako 3rd party ne napravi lighting sluske a verujem da hoce.

I na kraju vidno je prisutna i Dual kamera sto je bilo za ocekivati.

Kredibilitet ovih slika naravno nije potvrdjen, moracemo ipak da sacekamo septembar da vidimo dal je ovo real ili fake.

Your thoughts?

1 Like

Svake godine sve manje inovacija. Taj audio jack kod mene skuplja prašinu godinama, sluške mi stoje nove neraspakovane u kutiji. Što se tiče home buttona, skoro se kolegi s posla pokvario, morao je da da neke dobre pare da se zamijeni kod ovlaštenog servisera jer je button kodiran za svaki uređaj navodno iz sigurnosnih razloga. Šta znam, šasija kao kod šestice, nadao sam se nečem drugačijem, meni je i šestica izgledala nekako generički…

za audio jack i mene zabole. retko kad slusam muziku dok setam, a u kolima spojim preko bluetootha. Home dugme on the other hand ce mi nedostajati.

Fotka je kao i svaka do sada laznjak. Nista novo. Vecito kao “cure” neke fotke i naravno da nikada nisu bile prave.
Aj to za sluske jos nekako. Ali bi mi to dugme bas falilo! To je najbolja stavr. Uvek sam mrzeo kada nema pravo dugme. Ali dobro, navikne se covek na sve.

Ne bih se bas slozio. Fotke za sesticu su se pojavile u ovo vreme otprilike, pa su na kraju ispale prave.

Ovako na prvu loptu mi izgleda jos manje vizuelno zanimljiv od sestice. Ni meni ne smeta gubitak audio dzeka.

Za Home dugme mislim da je ikonicno i da ga ne treba uklanjati.

Ali dobro, kao i u svemu drugom, podivljali kapitalizam polako uzima danak – ne mozes takvim tempom izbacivati nove telefone a da ne dodje do zamora. Imam utisak da sam juce uzeo svoju shesticu, evo vec druga nova iteracija samo sto nije izasla?!

Americke kompanije ko da svi trce sprint, umesto maraton. I posle se cude sto im stock opada, ili sto ljudi ne kupuju. Sad su istu stvar krenuli i s filmovima – smuchice vam se Star Wars daleko pre nego sto dizni ispuca sve svoje visegodisnje preambiciozne planove.

A nisam se ni dotakao cene koju placamo za unistavanje okoline, jer treba iskopati i obraditi sve te metale, o ‘starim’ telefonima koje bacamo posle 2 godine da ne pricam. U kakvom mi vremenu zivimo. I kud ja odoh.

1 Like

Evo vec godinu i po dana kako sam uzeo sesticu. sledeci dan je upakovao u silikonsku masku i stavio foliju napred. nikad do sada (za divno cudo) mi nije ispao. Nema nijednu ogrebotinu, a radi kao prvog dana. da stavim na oglas da je kupljen juce, verovatno bi mi svi poverovali. hajp za 6s me nije zakacvio. videcemo kad izadje sedmica dal cu menjati mada cisto sumnjam.

Mislim da tek za osmicu najavljuju ozbiljnije pomake i staklo od ivice do ivice. Ali tempo je postao besmislen, najpre jer nema softvera koji to moze na pravi nacin da iskoristi. Mobilni telefoni ce doziveti drugu mladost onda kada se iskobeljaju iz freemium mobile gaming trenda. Proizvodjaci moraju da shvate ogroman potencijal mobile gaminga kao pokretaca industrije koji ce da prodaje hardver. Facebook i Instagram to ne mogu biti, a velicine ekrana i gustina piksela vec su dostigli odavno svoje razumne limite. Jedini pomak prakticno je moguc u GPU sferi.

Ne zaboravi bateriju. Ahilova peta modernih uredjaja.

Apple je sebe doveo u corsokak manicnom jurnjavom ka sto tanjem telefonu. Da su sebi ostavili prostora da naprave malo deblji telefon, samo milimetar-dva, a da bude u stanju da iznese nekoliko dana normalnog koriscenja, prodali bi sve telefone ovog sveta.

Al kad nece da me slusaju.

3 Likes

Mrzim sto svaki dan punim telefon, to je stvar koji bi trebalo resiti odmah… Njima su mm bitni i wow debljina gramofonske ploce.

1 Like

Nikakav problem ne bih imao da je telefon deblji i duplo! Samo da mi duze traje baterija.
Ali dugme… To ne mogu da prezalim. Ali… ko zna hocu li i kada cu kupiti ovako neki tel. Vise pucam na SE

Sa svakim novim telefonom gade mi se sve vise i vise.Ajde bez home dugmeta moze i da se navikne covek al da ukinu audio jack ? wtf bre … I naravno bice iskljucivo njihove sluske koje ce dodatno naplacivati.Pre bih zapalio pare nego dao ih njima.
Nista dok ne naprave touch screen koji ce reagovati iskljucivo na rukavice koje ce oni ofkors dodatno naplacivati i prodavati.

Bas danas razmisljam o tome kako je raspetljivanje klasicnih bubica poseban krug pakla modernog zivota. Ako Epl progura novi standard koji ce nas osloboditi od toga, ja cu biti zaista srecan, ali trenutno se to cini kao nedostatak. Medjutim isto su ljudi reagovali na izbacivanje DVD drive uredjaja pa se desilo to da ih vise niko zaista ne koristi.

Niko ne kaže još da će se sluške povezivati putem lighting jacka, ja se isto nadam nekoj bežičnoj varijanti mada ne znam šta će mi u svakom slučaju. :smiley:

Ma nista vise ne kupujem bezicno. Nemam zivaca sve da punim. Zaboravim da napunim ili mi naravno nesto rikne kada mi najvise treba.

Dzek je suvisan, sada sto apple izmislja toplu vodu moze samo njima da se obije i glavu. Kao sto znamo hoce da promene standard jeste lepo ali nije i korisno, svi koriste taj sta ce nam novi standard, mislim ne znam sta ce dobiti… Vidim na prezentaciji uveli smo novinu, nema vise 2.5" dzeka, specijalni novi dizajnirani dzek i to samo na apple uredjajima! Samo zaslepljeni apple fanovi ce ih ili bi ih podrzali u ovako glupim novinama.

Skroz tacno. Potpuna glupost. Bolje bi bilo da poprave kvalitet onog glupavog kabla!

1 Like

Novi leak

Šta je novo ovdje? :smiley:

Dve kamere u jednom socivu :grinning_face_with_smiling_eyes: