iPhone 6, iPhone 6 plus

Au covece ja otisao na spavanje, ovde krenuo hejt! :smiley: U pravu bio Akirisā€¦ Molim androidase da svoje komplekse lece u svojim threadovima, nemojte opet da zagadjujete ovde molim vas. Mi vas ne diramo, nemojte ni vi nas.

Elem, htedoh reci, ja cu rado preci sa svog 4s - vidim i da su officially dropped podrsku. Ali ko ima 5s verovatno nema dobar razlog da menja telefon. Nije ko da ce nfc placanje zaziveti u srbiji u skorije vremeā€¦

A sat ima potencijal da drasticno promeni stvari. Zivi bili pa videli.

sve je to ok ali niŔta toliko po meni boom nekako sve je to u rangu androida unazad par godina hardverski jedino sistem Ŕto je bolje naŔminkan.Ako ga mogu dobiti na ugovor od dvije godine za 199evra možda bi uzeo a ovako ne čini se kao cijena performanse realnim.

Meni se naravno svidja novi iphone. Aliā€¦ Nikako i velicina. Uvek sam mrzeo da nosim te cigle niti sam razumeo potrebu nosenja istih. Uzasā€¦ Po meni telefon nije trebao da predje preko 4" nikad. da sam hteo da nosim cigle nosio bih sa sobom ipad :smiley:
Ne kazem da ga ne bih uzeo ali to je samo zbog ios-a nikako zbog telefona kao telefona.
A sat mi se naravno svidja ultra.

Evo sad sam se cuo sa drugarom koji ce 19. septembra vec imati iPhone 6 i plus na prodaju.

Cena

iphone 6, 16gb = 1000e
iphone 6 plus, 16gb = 1100e

Za modele sa vecom gigabajtazom potrebno je dodati jos 100 eura. Kako kaze, pratio je celu noc, i kaze da ce ga svi prodavati po toj ceni, neki 100e skuplje.

Mislim da cemo sacekati malo :D, to je inicijalna cena ljudi koje ne mrzi da idu npr u minhen i dzedze ispred radnje dva dana. Secam se kad je petica izasla, da sam valjda posle par dana od izlaska bio u becu i tamo se u turskim radnjama mogao uzeti simfree bez ugovora i to po ceni od 1000 za 16gb i 1100 za 64 gb. Tako da cena od 1000 eura za one koji hoce da imaju novi iphone po prinicpu pay and take odmah cim izadje je normalna, i to svugde u evropi ne samo kod nas.

Eh kad bi svaki android korisnik koji ima averziju prema iOS-u, na ovaj nacin obrazlozio zasto ga ne voli, gde bi nam bio kraj :slight_smile:

Pa to je sustinska razlika i realnost. Internet je korisna stvar jako ali zaglupljuje narod aj zdravoā€¦ Vjerovatno ce mi auto zapaliti zbog ove izjave :smiley:

IzaŔle cijene na US storu za SIM-free:

Iphone 6 16 gb - 649$, 64 gb - 749$, 128 gb - 849e.

6+ po 100$ viŔe za memorijski raspon.

Iz dosadaÅ”njeg iskustva u Evropi će biti iste cijene samo u evrima.

Iphone 6 64gb, here I come.

Sent from my Nokia 3310 using golub pismonoŔa.

Ovo mnogo bolje zvuci nego 1000eā€¦ :slight_smile:

Noodle to je prva trgovacka oglas cena gde trgovci ubiraju kajmak jer ga imaju, kada se stabilise stanje za par meseci oborice cenu. Regularna cena za 16GB model je 670ā‚¬ i odbite porez i imate ga za oko 500 i nesto ā‚¬.

Te cene u US su bez VAT-a ili ti tax. Tako da je najjeftiniji model oko 750USD. Meni iskreno nije problem tamo da ga kupim i dopremim ovde za te iste pare i to u dva dana ali mislim da necu nista za sada da radim. Ako ga i budem uzimao cekam sledecu godinu. Pasce cene dosta. Bice novih po US za 100-200USD manje nego sada.
A ove cene su ludilo. Tamo ce ga kupiti za 550E. Znaci zarada 500E Dok ga prosvercuju i podmazu sve koje treba podmazati itdā€¦ niko ne uvozi jedan. Sto znaci da ce im ostati barem 400e po aparatu.
Mislim ko voli neka kupuje. Ali treba cekati. I kod nas ce do nove da bude 600-700e sto je opet onda ok!

Evo cijena po evropi:

Austrija: iPhone - Apple (AT)
Njemačka: http://store.apple.com/de/buy-iphone/iphone6
UK: http://store.apple.com/uk/buy-iphone/iphone6
Francuska: http://store.apple.com/fr/buy-iphone/iphone6
Italija: http://store.apple.com/it/buy-iphone/iphone6
Mađarska: JoÅ” nije izbacila cijene.

NeÅ”to su cijene veće od onih koje sam predvidio, 50e u prosjeku.

Iznenadjen sam koliko cene variraju po evropi. Ja mislio da je to standardizovano, ocigledno nemam pojma.

Pa uvijek je bilo razlike, ne mnogo ali je bilo, vjerovatno zbog različitih stopa PDV-a.

Iphone 6 plus
16GB
$749
64GB
$849
128GB
$949
With Contract iphone 6
16GB
$199
64GB
$299
128GB
$399
Iphone 6
Unlocked
16GB
$649
64GB
$749
128GB
$849

Cena u californiji je ta plus porez 8,5% takoda nasi ovde deru kozu :slight_smile:

Realno, da sad odes u neku evropski grad, stojis dva dana ispred store-a, konacno dodjes na red sav prljav i nikakav, kupis 10 telefona, jedan sebi, 9 za dalju prodaju, koliko bi trazio za njega a da znas da svi traze 1000 eura?

Dont hate the player, hate the game :slight_smile:

Naravno. Dokle god ima ljudi koji plaćaju 1000ā‚¬ za telefon, čija je realna cena mnogo manja, a o vrednosti da ne pričam, ja sam za, zaÅ”to da ne. Ko može da sačeka par meseci, kupi iPhone po ceni koja je niža nego u EU u tom trenutku.

Bilo je prije udruživanja, skupi se ekipa 3-4 čovjeka odu recimo u Mađarski store pokupuju telefona za sebe i druge, vrate porez na granici, isprodaju viÅ”ak za profit i dobiju svoje telefone za dž.

Not that Iā€™m givinā€™ anybody ideasā€¦ :wink:

Pa znam 100% da ga mnogi uzimaju u US a tamo stoje u redu samo budale. Odes na net, kliknes par puta misem i za koji dan ti je na kucnom pragu! Tako da nema cekanja i guranja. :smiley:

Nije baÅ” za koji dan, kad sam uzimao proÅ”li put sa stora čekao sam preko mjesec dana da stigneā€¦ Mada ne bih nikad čekao dva dana ispred prodavnice. Ni za Ferrari. :stuck_out_tongue:

Gde si uzeo?